Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42121 razy)

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Porównanie dwóch łuków
« dnia: Marzec 26, 2016, 03:56:53 pm »
Witam, moze napisze cos o sobie.
jakies cztery lata temu kupilem sobie luk bloczkowy nova 25lbs chyba dobrze znany dla kazdego, powiem wam ze byla super zabawa ale sprzedalem go dawno ,  a ostatnio z ciekawosci zobaczylem na luki itd i stwierdzilem ze musze sobie jakis sprawic.

tak wiec marzy mi sie cos takiego jak hoyt ignite, ten wyglad i camo i tylko mysliwskie.

chce luk poto zeby postrzelac kolo domu.

nie chce jakiegos super mocnego itd, zeby nie byl problem z matami tarczami itd itp.
takie 25lbs calkiem ok, ale mysle ze nie zaszkodzilo by cos wiecej, mysle ze 50lbs to bedzie w cyke

mam 18lat 187cm i 75kg wiec mysle ze dam bez problemu, bo taki 25lbs to sie naciagalo bez najmniejszego wysilku.

chciec to chciec, ale hajs sie nie zgadza ;)
nie chce kupowac tego samego ani cobry itd.

M.in znalazlem zestaw IDEALNY dla mnie. (chce wydac DO 1000zl na kompletny luk)

1. http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/695,luk-bloczkowy-ez-archery-55-lbs-z-osprzetem-usa-zestaw-rts
no super sprawa, za 850zl i wszystko mam.

ale znalazlem tez za 200zl wiecej

2.http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/821,luk-bloczkowy-hori-zone-vulture-70-lbs-zestaw-rts-hit

200zl to nie problem bylby dolozyc.

m.in dylemat mam taki ze wolalbym tego hori zone ze wzgledu ze mialbym sobie ten mysliwski i pieknie wygladajacy luk, zawiesic na scianie z rogami mhm :)

ale slyszalem ze jak luk ma do wyboru naciag od 30-70 to ze trzeba dac na maxa czyli 70, prawda to? jakie to ma znaczenie?

i tylko przez wyglad chcialbym tego hori zone.


ale tez chcialbym tego ez archery, wiadomo, wiekszy i tez taki fajny, nawet jakby byly w tej samej cenie to nie wiedzialbym co wybrac.
i jeszcze bardziej mnie przekonuje ten ez archery poniewaz ustawilo by sie na full i mialbym te 50lbs, i caly zestaw mi pieknie pasuje.


prosze nie doradzajcie mi "dozbieraj i kup cos konkretnego" poniewaz nie kazdego stac na porzadny sprzet, a kazda zaoszczedzona zlotowke wydalbym na maty czy strzaly.

a jak tym nova mi sie dobrze strzelalo to juz nwm jakie cudenka sa te dwa luki :)

prosze was o porownanie, bo wiem ze sa tu doswiadczeni lucznicy :)

jeszcze raz mowie ze nie zalezy mi ANI troche na duzej mocy, tego hori zone chcialbym tylko ze wzgledu na wyglad (choc jest tez b.maly...)

« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2016, 03:59:18 pm wysłana przez MateuszG250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2016, 04:08:31 pm »
Tego Hori Zone widziałem w akcji i powinieneś być zadowolony tak samo jak kolega który z niego strzelał. Odradzam natomiast wersję 70lbs która jest w linku. Z tego co piszesz to #50 powinno być ok. Spokojnie odpuścisz go na początku przynajmniej o 10 lbs.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

misio6

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2016, 04:44:15 pm »
Witam , mam Ez jakieś dwa miesiące , na razie jestem zadowolony  :) kolor też mi nie pasował to okręciłem go taśmą maskującą elastyczną (bez majdanu)
i wygląda super , po miesiącu prawie codziennych strzelań nie mam problemu z trafieniem w kwadrat 15x15 cm z 20 metrów . Kupiłem go w W-wie na Kłopotowskiego i wyszedł mi jakieś 700 zł osprzęt taki jak w linku 10 strzał ale bez kołczanu . Tego Hori Zona nie widziałem . Pozdrawiam

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2016, 04:51:59 pm »
Ez Archery to trochę taka lepsza Cobra,lepiej więc kup tego Hori Zona. Mało znana firma,ale robi podobno dobre kusze.
Tylko kup tutaj ,bo po pierwsze taniej ,a po drugie w pewnym sklepie:
http://sklepluczniczy.pl/uki-bloczkowe-zestawy/2278-zestaw-hori-zone-vulture-camo.html
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2016, 05:37:06 pm »
Jako że jesteś "świeży" w temacie polecam Ci wybrać inny sklep na początek na zakup pierwszego łuku. Ten z linków powyżej raczej sprzętu dobrze Ci nie ustawi...

misio6

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2016, 06:13:02 pm »
  większe - http://s2.ifotos.pl/img/201603261_swqwrxe.jpg

Jak bym kupował jeszcze raz pierwszy łuk to pewnie wybrałbym ten drugi ale zdecydowało to że mogłem pomacać , przestrzelać no i przede wszystkim to że w sklepie ustawili mi sprzęt na miarę .

Pozdrawiam

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2016, 06:17:00 pm »

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2016, 06:26:12 pm »
Nie kupuj maty słomianej tylko sprasowane czyściwo
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=sprasowane+czy%C5%9Bciwo&bmatch=base-relevance-uni-1-2-0229
obok masz jeszcze dwa dużo lepsze sklepy.
Poczytaj forum, znajdziesz temat o sklepach

misio6

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2016, 06:28:09 pm »
Nie musiałem nic rozkręcać , taśma jest jak bandaż elastyczny i klei się tylko do siebie , zakleiłem tylko końcówkę cyjanoakrylem :)

misio6

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2016, 06:36:02 pm »
Nic nie kupuj jak masz jakiś stary dywan i ze dwie trzy pary starych dżinsów , gruby karton , pocięty dywan na kawałki w wymiarze kartonu i podwójny dywan/dżinsy/dywan/dżinsy i tak do końca , strzały wyjmują się dobrze a i koleś nie przebił swoim 70lbs  ;D tak wchodzą z mojego 50lbs


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2016, 06:54:55 pm »
Nie idź w tanie pianki ani słomianki. Zrób jak napisali koledzy wyżej czyli szmaty i karton. Jak masz możliwość kupić płyty pilśniowe to najlepszy i chyba najtańszy kierunek.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2016, 07:46:41 pm »
Lepiej kup 6 strzałek a jakiś firmowych. Zobacz easton powerflight. Sklep ci pomoże dobrać parametry.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2016, 07:53:07 pm »
Tuzina sensownych karbonowych tarczówek za 130 zł to na pewno nie kupisz. Kup jak Tomek radzi przynajmniej PowerFlighty. Albo do takiego naciągu nadadzą się Cross-X Ambition jeszcze lepsze.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2016, 09:36:11 am »
W Jaworzu k/ Bielska albo w Żywcu masz dobre sklepy. A z tego co pamiętam w Krakowie jest kolega który prowadzi serwis łuczniczy.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2016, 12:32:29 pm »
Najlepsza byłaby opadająca ale na początek w stylu whisker biscuit może być.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)