Autor Wątek: Podstawka QAD ultra rest hunter  (Przeczytany 4823 razy)

dzierzbik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Podstawka QAD ultra rest hunter
« dnia: Marzec 21, 2016, 11:01:26 am »
Witam, niedawno zakupiłem łuk PSE Stinger X 40-70 lbs (z całym osprzętem). Obecnie łuk ustawiony jest na 45 lbs, 28,5", strzały karbonowe 400 http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/149,beman-ics-hunter-12-szt). Do tego ustawienia wybrałem tę podstawkę http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/460,qad-ultra-rest-hunter , poprosiłem o montaż i dostrojenie do mojego łuku. Po odebraniu paczki i oddaniu pierwszego strzału (pierzem wiodącym w dół) okazało się, że strzała tak napierdziela w podstawkę, że po 3 strzałach nic z filca na podstawce nie zostało a przestrzelina w papierze miała ponad 10 cm. Odwróciłem strzałę (pierzem wiodącym w górę) polepszyło się, ale wciąż napierdzielało. Próbowałem korygować ustawieniem pętelki i podstawki ale nie było takiej pozycji, która skutkowałaby czystym wyjściem strzały. Po kilku dniach poszukiwań rozwiązania w internecie i różnych metod korekcji, doszedłem prawie do idealnej przestrzeliny ale wciąż jest kolizja pierza z podstawką. Obawiam się, że w czasie podkręcania łuku problem będzie narastał. Czy ktoś ma jakiś pomysł co mógłbym jeszcze zrobić zanim odeślę podstawkę do sklepu aby podkręcili mi sprężynę (bo takie rozwiązanie problemu zaproponowali).

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2016, 11:19:05 am »
Ustaw moment opadania regulując długość sznurka podstawki. Sznurek ustaw tak żeby podstawka podniosła na ok 1 cal przed osiągnięciem pełnego naciągu.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


dzierzbik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2016, 11:53:15 am »
Zgodnie z zaleceniami producenta sznurek ma mieć taką długość aby dwie linie widoczne przy sznurku były równo (jak na załączonym zdjęciu) https://www.google.pl/search?q=qad+ultra+rest+hunter&biw=1760&bih=857&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjNgsKZy9HLAhXFC5oKHdEzCrEQ_AUIBygC#imgrc=MSr12mYNF1G0rM%3A
Jeżeli skrócę sznurek linie te nie będą się zgadzać. Skrócić go tak czy siak?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2016, 12:02:04 pm »
Jeśli skrócisz sznurek podstawka jeszcze później będzie opadać co pogorszy jeszcze sprawę. Ja bym postąpił tak jak napisałem, zawsze tak ustawiam swoje podstawki. Takie złożenie linii można uzyskać i na o wiele za krótkim sznurku co ma się nijak do prawidłowego ustawienia podstawki.

skracanie sznurka = wcześniejsze podnoszenie podstawki = późniejsze jej opadanie.

« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2016, 12:07:06 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


dzierzbik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2016, 12:22:08 pm »
Jestem zielony i chyba nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "Sznurek ustaw tak żeby podstawka podniosła na ok 1 cal przed osiągnięciem pełnego naciągu" Jak mam to zrobić? Ruszając sznurkiem od podstawki czy zmieniając pozycję mocowania sznurka do kabla (pozycja clampa)?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2016, 12:33:20 pm »
Luzujesz zacisk na kablu i przesuwasz sznurek podstawki mając zacisk w tej samej pozycji na kablu.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2016, 02:30:17 pm »
Ja mam tylko taką uwagę, że to kolejna wpadka tego sklepu z ustawianiem podstawki. Kolejny klient został zostawiony z problemem, a pewnie kasa za ustawienie podstawki była zainkasowana.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

dzierzbik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2016, 02:34:11 pm »
W ten sposób właśnie reguluje się pozycje tych dwóch kresek na podstawce, o których wspominałem wcześniej. Próbowałem już tej metody i niestety nie mam zbyt dużego pola manewru bo zanim osiągnąłem czyste wyjście (podstawka odpowiednio wcześnie opadła) to doszedłem do momentu, w którym sznurek był na tyle długi, że podstawka w ogóle nie opada.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2016, 02:40:31 pm »
Tak jak pisze Jaco. Skoro twoja długość naciągu to 28,5 cala to podstawka powinna zacząć opadać gdy naciąg wynosi 27,5 cala. Czyli pełny wzwód podstawki powinien być w zakresie naciągu 27,5-28,4 cala.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2016, 03:43:38 pm »
Ciężko mi zrozumieć, zbyt długi sznurek nie może spowodować niemożności opadania tego typu podstawki co najwyżej może spowodować jej nie podnoszenie bądź niepełne podnoszenie. Ew spróbuj podnieść zacisk wyżej na kablu. No i w jaki sposób sprawdzasz to że podstawka opada zbyt późno?
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2016, 03:48:55 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2016, 03:56:25 pm »
Ja się generalnie na znam, ale w moim przypadku otarcia o podstawkę zawsze były spowodowane złym "timingiem łuku" a nie podstawki. Podstawka u mnie odpalała albo nie. Możesz bardziej opisać tą 10 cm przestrzelinę i opisać w jaki sposób ją niwelowałeś.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2016, 03:57:52 pm »
W PSE z racji sporego dynamic brace height mozna miec problemy z ustawieniem i synchronizacja opadajacej podstawki. Poza dlugoscia linki istotne jest jej polozenie na wysokosci buss cabla. Najlepiej zamocowac ja w PSE 6-8 cm ponizej polki majdanu.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

dzierzbik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2016, 04:33:56 pm »
Ciężko mi zrozumieć, zbyt długi sznurek nie może spowodować niemożności opadania tego typu podstawki co najwyżej może spowodować jej nie podnoszenie bądź niepełne podnoszenie. Ew spróbuj podnieść zacisk wyżej na kablu. No i w jaki sposób sprawdzasz to że podstawka opada zbyt późno?

Z filmów producenta załączonych do podstawki wynika, że aby podstawka mogła opaść poprawnie, muszę z wyjściowej pozycji 80o dociągnąć ją do 90o. Jeżeli tego nie zrobię podstawka może nie opaść. I tak też się stało w praktyce. Przy osiągnięciu wspomnianych wcześniej 90o (co się objawia zrównanymi liniami na dwóch częściach podstawki) słychać lekkie jeb i widać ślady upierzenia na podstawce. Gdy poluzowałem kabel zanadto podstawka nie uniosła się na wymaganą wysokość i widać jakaś blokada uniemożliwiła opadnięcie co się objawiło bardzo głośnym jeb.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2016, 04:37:58 pm wysłana przez dzierzbik »

dzierzbik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2016, 04:37:16 pm »
W PSE z racji sporego dynamic brace height mozna miec problemy z ustawieniem i synchronizacja opadajacej podstawki. Poza dlugoscia linki istotne jest jej polozenie na wysokosci buss cabla. Najlepiej zamocowac ja w PSE 6-8 cm ponizej polki majdanu.

Z tego co mówili amerykanie na filmikach to przy łukach z jednym camem należy zainstalować zacisk nieco niżej bo około 15 cm niżej ale może rzeczywiście spróbuję. Jeszcze się pobawić z tym sznurkiem i zaciskiem

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka QAD ultra rest hunter
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2016, 04:39:22 pm »
Aha no tak ona ma opcję blokady w górnym położeniu, zapomniałem. Ale przecież nie pisałem że masz ją tak ustawić. Powinieneś ją ustawić tak aby do pełnego górnego położenia doszła ok cal przed pełnym naciągiem. Następnie krawędzie lotek posmarować np szminką i upewnić się że po strzale na widełkach nie będzie śladów szminki. Jeżeli to nie pomoże zostaje bawienie się wysokością zacisku, jeśli to nie pomoże to IMO z tą podstawką jest coś nie tak.

No chyba że masz faktycznie zupełnie niewyregulowaną podstawkę prawo-lewo-góra-dół i strzała może wychodzić mocno nieosiowo powodując otarcia na podstawce nawet w sytuacji kiedy ona odpowiednio szybko opada. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2016, 04:52:34 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)