Autor Wątek: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.  (Przeczytany 7792 razy)

szwed

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16

Panik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 28, 2015, 11:50:12 am »
Mam ok 170cm rozpiętość wyszło mi 68cm czyli jakieś 28- 29 cali strzała powinna być ok?

@Edit
Przepraszam, że tak męczę, ale sklep najbliższy u mnie jest 1.5h jazdy przez co czas mi nie pozwala na pojechanie i wymierzenie wszystkiego na miejscu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 11:53:19 am wysłana przez Panik »

szwed

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 28, 2015, 02:20:19 pm »
tak jak mówisz, a łuk to 68 cali

Munin

  • Gość
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2015, 02:55:19 pm »
Jak widać szkolnictwo obowiązkowe skutków zamierzonych nie przynosi albo mamy początkującego "manipulanta".
170 : 2.5 : 2.54 = 26.75" a nie 28 czy 29 cali.
Ta długość strzały przy prawidłowym (sportowym) złożeniu się powinna wystarczyć do końca majdanu + mały kawałek. Ale początkujący mają zwyczaj przeciągnąć dlatego zaleca się strzały minimum jeden cal dłuższe.

Panik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 28, 2015, 03:21:43 pm »
Jak widać szkolnictwo obowiązkowe skutków zamierzonych nie przynosi albo mamy początkującego "manipulanta".
170 : 2.5 : 2.54 = 26.75" a nie 28 czy 29 cali.
Ta długość strzały przy prawidłowym (sportowym) złożeniu się powinna wystarczyć do końca majdanu + mały kawałek. Ale początkujący mają zwyczaj przeciągnąć dlatego zaleca się strzały minimum jeden cal dłuższe.
Brałem pod uwagę to, że kolega w poście wyżej zalecił wziąć strzałę 1-2 cale większą, dodałem i zaokrągliłem, ale dziękuję za niegrzeczne spostrzeżenie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Munin

  • Gość
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 28, 2015, 03:34:43 pm »
Pamiętaj jeszcze, że parametr ugięcia strzały odbieramy do długości naciągu (i mocy ramion) a nie długości zamawianej strzały.

Panik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 28, 2015, 04:16:58 pm »
Policzyłem, że jeżeli długość naciągu wynosi 27" (26,75) a siła naciągu 30# to parametr powinien wynieść 750 w założeniu, że siła naciągu spadnie do 28#. Nie wiem czy idę dobrym tropem, ale będę kombinował w domu.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Munin

  • Gość
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 28, 2015, 04:23:27 pm »
Dobrze kombinujesz.
Każdy producent strzał zamieszcza swój shaft selector. Jest to taki pseudo kalkulator gdzie po podstawieniu danych uzyskuje się przybliżony parametr ugięcia strzały czasem wraz z sugerowanym modelem. http://www.eastonarchery.com/ na dole strony jest "kalkulator".

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2015, 07:53:31 pm »
Należy pamiętać żeby kupować łuk w sklepie Łuczniczym a nie w jakichś pseudo militarnych. Tam sprzedawcy strzelają sami posiadają łuki i mogą coś doradzić choćby prawidłowy spin strzały
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Panik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 29, 2015, 09:02:28 am »
Kupuję w sklepie Centrum Łucznicze w Jaworzu. Dobra cena kompletny łuk (celownik Cartel, podstawka pod strzałę Hoyt) oraz 10 strzał Trooper na początek. Myślę, że lepszej oferty nie znajdę. Jak kogoś interesuje cena wystarczy w Słynnym Portalu Aukcyjnym wpisać Samick Polaris.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Munin

  • Gość
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 29, 2015, 12:35:25 pm »
Strzał z włókna szklanego nie polecam bo są ciężkie i przeważnie słabo dopasowane do łuku bo występują w jakimś tam parametrze ugięcia którego chyba nawet nikt nie mierzył bo nigdzie nie znalazłem informacji o nim. Jedyna ich zaleta to to, że są tanie i na tym wymienianie zalet się kończy. Polecam dołożyć 50% i zakupić Eastin Inspire albo jakieś niedobitki Beman Flash czy Ambition Cross-X o ile mają jeszcze w sklepie.

Panik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 29, 2015, 03:31:36 pm »
Chodzi np. o Easton Inspire karbonowe tak? Bo sprzedawca ma takie w ofercie i ewentualnie mógłbym je wziąć.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Munin

  • Gość
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 29, 2015, 05:11:57 pm »
Przepraszam za literówkę, jak piszę z tela to różne cuda wychodzą. Tak chodzi o strzały Easton Inspire niby zamiennik Beman Carbon Flash.

Panik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Samick Polaris wymiary - pierwszy łuk.
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 29, 2015, 11:33:44 pm »
Muszę się cofnąć do poprzednich postów bo nie potrafię wyliczyć jaki parametr strzały powinienem dobrać biorąc pod uwagę siłę naciągu. Wcześniej wyszło mi 750 przy czym źle zmierzyłem rozpiętość ramion a teraz pogubiłem się w historii i wynikach wyszukiwań i nie mam pojęcia co robić.

Mógłby ktoś podać jakiś wzór na to? Na razie jestem na tym:

rozpiętość ramion : 2.5 : 2.54 = długość naciągu w calach