Autor Wątek: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.  (Przeczytany 25131 razy)

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 07, 2010, 08:48:15 pm »
Ja z tym ,,polowaniem na grubego zwierza" to żartowałem. Łuk chce zakupić do rekreacyjnego strzelania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2010, 09:42:37 pm wysłana przez daromuzg »

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2010, 12:07:05 pm »
Mam pytanie co do wypowiedzi  użytkownika ,,N" z tego tematu http://www.forumlucznicze.pl/prosz%C4%99-przeczyta%C4%87-przed-rozpocz%C4%99ciem-korzystania-z-forum/cobra-i-inne-tandetne-wynalazki-oraz-co-kupi%C4%87-w-zamiantak-do-400-pln-p-t1866.0.html. Użytkownik napisał w nim ,że trzeba dać za łuk bloczkowy mini. 1500zl i jest nim PSE NOVA. Ja znalazłem za ok.900zl http://www.e-luk.pl/bloczkowy-nova-vector-p-277.html . To jest ten, czy to znów jakaś podróba???

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2010, 12:24:10 pm »
Witam.
To jest dobry luk ale goly to wolalbym juz taki http://www.sklepluczniczy.pl/index.php?p=galleryGalleryShow&iIdLink=1182&iType=1&iPhoto=1
troche drozszy ale w zestawie ,najlepiej skontaktuj sie ze sprzedawcą i wszystkiego sie dowiesz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 12:26:38 pm wysłana przez bodzio »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500


N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2010, 06:12:39 pm »
Tak jak napisał Adam- o ten właśnie łuk mi chodziło :)
Te minimum 1500 pln, to taka bardzo płynna i zmienna w czasie suma "plus/minus" (jakbym napisał 1100 to za pół roku informacja ta mogłaby już być nieaktualna).

Prawda jest taka że nawet jeśli dobry łuk uda się kupić za 1000-1200(jak już pisałem- czasem używane łuki znanych producentów można znaleźć za nawet jeszcze mniejsze pieniądze w internetowych serwisach aukcyjnych) to i tak trzeba do tego doliczyć koszt najpotrzebniejszego osprzętu w postaci np. podstawki bez której nawet z palców nie będzie można strzelać, no i choćby kilku strzał-a na tych niestety(albo stety ;) nie warto oszczędzać(patrz: strzelać np. najtańszymi  drewnianymi  :o ::)- jak "radzą" niektórzy pseudo militarni sprzedawcy  :o ::)
 
Na tym niestety "bloczkowe" wydatki się nie kończą ;)
Celowniki, przezierniki, spusty itp, itd;  Po ok. 5000 strzałów(albo i wcześniej w razie potrzeby) trzeba już pomyśleć o wymianie cięciwy i kabli(jeśli nie masz odpowiednich narzędzi trzeba się zwrócić o pomoc do wyspecjalizowanego serwisu)...w międzyczasie trzeba także wymieniać ew. zużyte części i podzespoły łuku, połamane nasadki, porwane lotki, a często także i całe strzały...itp,itd,etc...
Przejrzyj dział dotyczący łucznictwa bloczkowego a dowiesz się jak bardzo złożona i wielowątkowa jest to dziedzina...

Jeśli więc nie masz na to wszystko czasu, pieniędzy ani chęci to ... lepszym dla Ciebie  rozwiązaniem będą łuki tradycyjne lub sportowo-rekreacyjne...chociaż i tam nawet odrobina "know how"nie zaszkodzi ;)

PS
Pisząc o zabawce NOVA miałem na myśli to




PS. 2
Jeśli chodzi o sklepy godne polecenia to są nimi np. www.sklepluczniczy.pl & www.luksport.pl

w e-luk.pl sprzedawcy czasem lubią sobie postrzelać na sucho ;) z łuków nieświadomych tej zbrodni klientów  ;)

pozdr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 09:39:21 pm wysłana przez N »

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2010, 06:24:37 pm »
O niestety już zamówiłem Samic polaris z e-łuk.pl ponieważ nikt nie odpowiadał na moje maile z www.sklepluczniczy.pl. A jest jakiś  sposób zweryfikowania czy łuk był używany?? Siła naciągu ,też jest wpisywana ręcznie poza wymiarami ,które widnieją 62"-40 lbs i 66"-38lbs. Łuk powinien być w konfiguracji wielkość 68" siła naciągu 40 lbs. Czy to ,też da się zweryfikować???
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 06:54:55 pm wysłana przez daromuzg »

Matrixo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:04:08 pm »
I jak się spisuje Polaris ?

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:39:13 pm »
Jeszcze nie miałem go czasu złożyć ,ale jutro na pewno go wypróbuje. Tylko zastanawia mnie oznaczenie za ramieniu  62"-40lbs i 66"-38lbs. To jaką ona ma w końcu długość i siłę naciągu???

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:56:58 pm »
Prawdopodobnie masz 66" - 38# a nie 68" - 40#
A czy masz 62 cz 66 sprawdzisz mierząc długość całego łuku, ewentualnie majdanu. dla 66" majdan ma długość 24".

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:58:11 pm »
Jeszcze nie miałem go czasu złożyć ,ale jutro na pewno go wypróbuje. Tylko zastanawia mnie oznaczenie za ramieniu  62"-40lbs i 66"-38lbs. To jaką ona ma w końcu długość i siłę naciągu???

Wystarczy zmierzyć cały łuk po złożeniu-ale bez założonej cięciwy uwzględniając krzywiznę ramion.
W przypadku Polarisa- długość łuku zależy również od długości majdanu.
Krótszy łuk przy tych samych ramionach jest twardszy-stąd właśnie te podwójne oznaczenia(czasem zaznaczone jest tylko to właściwe dla danego łuku)

Siłę naciągu można sprawdzić przy pomocy siłomierza, wagi wędkarskiej lub po prostu obciążając cięciwę stosownym cieżarkiem- jako że siła naciągu mierzona jest dla tego typu przy 28 calach(licząc od przedniej krawędzi majdanu), wystarczy tak długo obciążać cięciwę by ta "opuściła się" na tę właśnie odległość a następnie zważyć "balast" :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 11:16:59 pm wysłana przez N »

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2010, 11:15:34 am »
Dostałem jednak 66" zamiast 68" ,ale nie chce mi się go odsyłać z reklamacją bo chciałbym już go wypróbować(już po prostu nic tam nie kupie). Założenie cięciwy stwarza dość spory problem. Na tej stronie http://www.grozerarchery.com/index_m.htm znalazłem sposób założenia cięciwy. Jaki jest najlepszy??? Najprostszy wydaje się ostatni na dwie osoby ,ale czy jest bezpieczny???

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 10, 2010, 01:13:03 pm »
Na pewno zaopatrzę się w taki przyrząd ,ale chciałbym sobie już dziś postrzelać. Co myślicie o tej metodzie???



Poszło bez problemu. Zaliczyłem pierwsze strzelanie i oceniam ten sport bardzo pozytywnie . Chociaż mam dość duży problem ze znalezieniem miejsca. Jak znajdę dobre  miejsce bez ludzi to akurat jest tam trawa ,która uniemożliwia znalezienie strzał ,ale ogólnie bardzo pozytywnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 06:55:01 pm wysłana przez daromuzg »

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 10, 2010, 07:01:33 pm »
W przypadku Twojego Polarisa, metoda ze zdjęcia byłaby dosyć ciężka do zastosowania-spora długość i sztywny majdan...

Metod napinania łuku jest kilka; oprócz proponowanego przez Bodzia "bowstringera"(prawdopodobnie najbezpieczniejszy sposób redukujący do absolutnego minimum niebezpieczeństwo skręcenia ramion)i metody ze zdjęcia jest jeszcze bardzo popularna choć przy braku wprawy dość ryzykowna- "wejścia"...

Zresztą tu masz o tym cały rozdział ;)

http://www.luksport.pl/sklepik/ksiazki/pzlucz_zaaw/roz04.pdf

A tu jeszcze kilka zdjęć

http://www.aixbow.de/shop/wind_spannen.html

A na YouTube już wogóle... ;)
bowstringer
metoda"wejścia"
a tu kilka w jednym filmie
jeszcze inna ale raczej nie do polarisa

A tak wyglądała jedna z metod napinania łuku stosowana w Średniowieczu...

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 10, 2010, 07:20:20 pm »
bowstinger bardzo dobry wynalazek do zakladania cieciwy sam go uzywam
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500