Autor Wątek: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?  (Przeczytany 9859 razy)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 09, 2019, 06:36:49 pm »
Mollo ile masz łuków albo z ilu strzelales?

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 09, 2019, 07:12:15 pm »
To bez znaczenia . Mam jeden a strzeliłem z 5-6.  Czemu pytasz ? Jak będziesz bał się straty przy odsprzedaży to nigdy nic porządnego nie będziesz miał i to chyba jedyny argument dla tego chińczyka.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 09, 2019, 07:32:52 pm »
To tak bez urazy mam 5 razy więcej łuków, różnych rodzajów niż Ty strzelales i trochę innych rodzajów broni miałem w rękach ale nie oto.
Szanujmy się niekoniecznie zgadzajac się ze zdaniem innych.
Masz prawo to negowac i tyle.
Masz prawo do

humungus

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 09, 2019, 07:39:46 pm »
ale o co chodzi?

to forum łucznicze a nie kaskaderskie.

swoją drogą, jaka potężna przebitka musi być przy sprzedaży tej zabawki, wykonanej z ównolitu

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 09, 2019, 07:53:46 pm »
To tak bez urazy mam 5 razy więcej łuków, różnych rodzajów niż Ty strzelales i trochę innych rodzajów broni miałem w rękach ale nie oto.
Szanujmy się niekoniecznie zgadzajac się ze zdaniem innych.
Masz prawo to negowac i tyle.
Masz prawo do
Nie podwarzam tego co możesz mieć czy jak dobrze możesz strzelać ( z innych łuków) czy jakie tam rodzaje broni masz ( gwiazdki ninja,  dzidy czy nunczaku  ;)  ) tylko wszystko się rozbija o to jak zaciekle chcesz udowodnić że ten chińczyk to zacny towar a sam wcześniej napisałeś że to byle jaki łuk więc niech tak zostanie . Wydajesz się rozsądnym gościem ale po co ci taka krucjata?

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 09, 2019, 08:41:43 pm »
Humungus jeszcze raz nic z tego nie nam poważnie.
Idąc tokiem tych wypowiedzi protex to stara konstrukcja fakt łuk angielski bardzo przeciagajac cieciwie za ucho w takim łuku, jest możliwość.
To będziesz oponowałzeby nie brać klasyków do rąk?

humungus

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 09, 2019, 09:11:06 pm »

Ngwiazdki ninja, 

wypraszam sobie, gwiazdki ninja to moja młodość , amerykański wojownik, rambo (łuk)  czak noris i bruce lee:)

 sam około 88 roku wycinałem takie gwiazdki gilotyną z blachy we warsztacie ojca :)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 09, 2019, 09:30:34 pm »
Pauczo, pomysł ze strzelnicą jest ok. O ile dobrze zrozumiałem, to chcesz wypożyczać Cobry. To moim zdaniem nie najlepszy pomysł. Pomijam już fakt czy to dobry czy zły łuk, bezpieczny czy nie. Moim zdaniem nawet 40 lbs jest za dużo dla kogoś początkującego, nie mówiąc już o 55. A co jak przyjdzie chuderlawy młodzieniec albo dziewczyna?
No i reklama z gołą Cobrą na zdjęciu raczej nie przyciągnie wielu chętnych.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 09, 2019, 09:44:57 pm »
Nie zakładasz tylko pytasz ufff
Łuki do wypożyczenia to max 30 lbs dopiero po rozpoznaniu możliwości wiedzy i umiejętności strzelajacego dopiero przeskok na większe naciągi.
A cobra jest na strzelnicy tylko jedna i jej nie wypozyczam.
Pierwsza dziewczyna jaka by nie, była sentyment
Tadamm cała tajemnica czasami wystarczy spytać

Munin

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 09, 2019, 11:59:25 pm »
Podrzucie link do filmu bo ja mam chyba bana jakiegoś albo co bo go namierzyć nie potrafię.
Co do samej cobry to jest konstrukcja sprzed 40 lat, jak cobra w wersji z tamtych czasów jest genialną zabawką nieważne czy w wykonaniu PSE czy Browninga (mam obie w pełni sprawne) czy kilku innych znanych wytwórców tak Chińczycy odstawili kaszankę materiałową i zdecydowanie nikomu nie polecę tego łuku w żadnym obecnym wykonaniu, nawet tej sygnowanej logiem angielskiego Patrona.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 10, 2019, 11:56:19 am »
Na YouTube "protex cobra i inne cuda"

humungus

  • Gość

Munin

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 10, 2019, 02:08:32 pm »
Na YouTube "protex cobra i inne cuda"
Hmmm... w sumie to nie spodziewałem się niczego innego.
Za daleko naciągasz łuk, za szybko po strzale opuszczasz rękę łuczną, nie jestem pewny ręki cięciwnej, Twój statyw jest cholernie niestabilny :-D Moim zdaniem z Flatbowa o podobnej mocy uzyskałbyś zdecydowanie lepsze skupienie.


myk, oryginał

https://www.ebay.com/itm/PSE-Archery-Metal-Wood-Compound-Bow-w-Cobra-Sight-Satisfaction-Guaranteed-LOOK-/272786657698

Price:US $69.95
To jest pierwowzór, końcówka lat 70-tych ;)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 10, 2019, 02:57:10 pm »
No konkretnie i dzięki za wskazówki

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka


Wolf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Steady hand to the end...
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 01, 2019, 09:09:02 am »
Nic sie nie znacie!

Świetny łuk. Tani i dobry . Rambo kosił z niego radzieckie śmigłowce i wozy opancerzone. Ma go juz ze 25 lat i na jednej cieciwie wszystko obcykał. Łuk spadał ze skał i samolotu, moczył sie w wodzie i błocie i nic go nie boli. Te wasze pająki to by pękły w rekach Johna Rambo przy samym naciąganiu...

A tak serio strzelałem z tej cobry lub czegoś pokrewnego jakies chyba 12 lat temu. Potem pracowalem w firmie która organizowała imprezy firmowe i miała 5 takich dla ludzi do strzelania... Do intuicyjnego pykania bez przyrządów jako weekendowy fun lub zabawa przy piwku z kolegami to fajna rzecz i chyba jako taka powinna być traktowana. Negatywne opinie są oczywiście prawdziwe ale faktem jest też że ten łuk cały czas dobrze się sprzedaje . W większosci przypadków to pierwszy i ostatni bloczek kupującego . Nie dlatego ze zraża użytkownika tylko wlasnie dla tego ze mu wystarcza bo w takiego klienta ten segment celuje. Wydaje mi się ze są to łuki dość wytrzymałe (przynajmniej te które mielismy w firmie) suchacze itp nie specjalnie robiły na nich wrazenie. Jak sie cos psuło szły do kosza.. Jak dla mnie jesli ktoś bedzie miał zajawe na strzelanie i przypadkiem zacznie od tego tragedii nie bedzie ale żeby od razu płakać ze go ten łuk zniechęci to chyba przesada...