Autor Wątek: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?  (Przeczytany 9819 razy)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 07, 2019, 12:33:49 pm »
Mollo daj mi przykład wypadku z tym łukiem widziałeś no czekam czy słyszałeś od kogoś i traktujesz to jako prawdę objawioną czekam

humungus

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 07, 2019, 01:34:04 pm »
gdzie ten filmik? bo idę po 5 pak do biedy, jak wrócę to chętnie obejrzę. :o

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 07, 2019, 02:06:56 pm »
Mollo daj mi przykład wypadku z tym łukiem widziałeś no czekam czy słyszałeś od kogoś i traktujesz to jako prawdę objawioną czekam
Nawet jeżeli nie wiadomo szerzej o takowych wypadkach to jesteś swiatelkiem w tunelu i może to po wypadku na twojej strzelnicy zostanie zabronione ściąganie takich padaczek.  Po tym ile wiadomo o jego parametrach , budowie, jakości itp wypadek to kwestia czasu i szczerze Ci tego życzę jak chcesz zaoszczędzić na czyimś bezpieczeństwie.  Ani razu nie zaprzeczyłeś więc naprawdę masz takie plany ...powodzenia, to naprawdę nie jest śmieszne.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 08, 2019, 07:55:09 pm »
Filmik się ładuje szału nie ma czas mnie gonił jak sraczka Paweł Ptak tytuł Protex cobra i inne cuda poszukaj ie sobie kadr nijaki i to na kacu po weselu

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 08, 2019, 10:45:58 pm »
Obejrzałem z zaciekawieniem ten filmik. Jak na mój gust całkiem dobra celność, patrząc na klasę sprzętu oraz to, że strzelałeś z palców.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 09, 2019, 05:36:48 am »
Celność dobra i fajna strzelnica. Ale do tych robinow czy trafianiu w dziesiątkę to baaaaardzo daleko. Wiec w zasadzie nic nie udowodniono. Bo to , ze da się z tego łuku strzelać to było wiadomo. Czy jest celny i powtarzalny? Raczej średnio.Czy jest bezpieczny? Hm, będąc świadomym tego co może się stać kiedy luk uszkodzi się np. podczas naciągania, jednak trochę bym się obawiał o swoje zdrowie. Czy można go polecać początkującym? Ja pozostanę przy swoim zdaniu i będę polecał na początek przygody z bloczkami jednak łuki sprawdzonych firm.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 09, 2019, 07:28:16 am »
Skoro z 90 metrów jesteś w stanie z golego łuku trafić Robina to chylę czoła,
Pisałem wcześniej że udawało mi się to paru dziesięciu metrów a 40 metrów to chyba nie 90.
A tak na marginesie gdyby ten łuk był tak awaryjny to militaria i inne sklepy poszły by z torbami przez procesy.
Przy strzelaniu z palców bardziej obawialbymsie bardziej dynamicznych łuków z dużymi camami.
Czytajc wpisy na tym forum odnośnie cobry stereotyp o tym że w dom się nie trafi że stu metrów itp podobne.
Ja z tego zachwala nią łuku nic nie mam ale drażni mnie,
Przekazywania opinii na zasadzie gluchego telefonu i powielanie opinii wiejszosci
Powielajc opinie tłumu można wpaść w tok myslenia
Jedzmy g.... O miliony much nie może się mylic

humungus

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 09, 2019, 03:53:54 pm »
to ma niby mieć funtaż 55? patrząc na film - ja mu daje max 40# jak masz możliwość to sprawdź na wadze, tak dla potomnych, była by to interesująca informacja

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 09, 2019, 04:13:01 pm »
Według mnie nic nie wynika z tego filmu. Łuk brzęczy przy każdym strzale jak by miał się rozlecieć  , celność hmm no coś tam trafiłeś ale gdzie tu mowa o precyzji czy obalaniu mitu. Uczepiłeś się tego Robina jak by miało to wpływ na ogolną jakość łuku,  jak bym rzucał strzałami ( o ile miał bym tyle siły) to po kilku godzinach też trafia jedną na drugą- czyste prawdopodobieństwo.  No i na koniec - na filmie wypowiedzi masz w miarę składne a piszesz dalej jak niechluj.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 09, 2019, 04:20:19 pm »
Piszę z telefonu z rozbita szybką sry
Raczej ma 55 może ciutke coś odlecialo
Aczkolwiek teraz sprawdzałem bear approach który był mierzony tydzień temu na 65 i poruwnalem z cobra to trzeba się trochę bardziej nasilic ale bez jakieś znacznej roznicy

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 09, 2019, 04:46:22 pm »
Ja osobiście nie podzielam tak entuzjastycznego podejścia do łuków typu Cobra czy innych wynalazków. Kupiłem łuk z 6-7 lat temu (możne obecnie te łuki są lepszej jakości) i bylem z niego początkowo zadowolony, do czasu aż samo strzelanie już nie przynosiło takiej frajdy i chciałem osiągać tym łukiem jakieś lepsze powtarzalne wyniki, a nie tylko trafić w cel 50x50 co było dla mnie niewykonalne. Ostatecznie zrezygnowałem z łucznictwa. Jakieś 2-3 tygodnie temu wróciłem do tego sportu tylko tym razem poczytałem trochę opinii o łukach i ostatecznie kupiłem Stingera. Do pierwszego strzelania nie byłem przekonany co do trafnego wyboru, ale obecnie nie kupił bym już taniego chińczyka i odradził bym to każdemu kto by mnie o to zapytał. Z stingera strzela mi się o wiele wygodniej i celniej niż z poprzednika. Negatywne opinie dla tych łuków wzięły się pewnie z podobnego doświadczenia jak moje.
Jedyne co mi się w nim nie podoba to wyprofilowanie majdanu, niewygodnie trzymało mi się łuk podczas oddawania strzałów, ale owijka rowerowa za 30zł rozwiązuje ten problem oraz moim zdaniem oryginalna cięciwa jest dość słaba i będę ją wymieniał.

humungus

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 09, 2019, 04:52:51 pm »
uchwyt stingera ma być niewygodny, ja go praktycznie nie trzymam, jest luźno oparty o dłoń,

cięciwa - fakt, nie jest wykwintna - też będę wymieniał, ale na początek może być,

polecam http://www.sklep-robinhooda.pl/pse-rolka-pse-na-odciag-kabli-luku-bloczkowego-suwak-slizgacz-na-rolce-suwak-slizg-kabli-linek-w-luku-bloczkowy-rolki.html -

 do stingera pasuje, tylko ten pręt trzeba ustawić na godzinie 3 , oryginalnie jest chyba na godzinie 2 a w tej pozycji rolka  nie ma swobody ruchu i obdziera z niego  lakier

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 09, 2019, 05:12:37 pm »
Skoro z 90 metrów jesteś w stanie z golego łuku trafić Robina to chylę czoła,
Pisałem wcześniej że udawało mi się to paru dziesięciu metrów a 40 metrów to chyba nie 90.
A tak na marginesie gdyby ten łuk był tak awaryjny to militaria i inne sklepy poszły by z torbami przez procesy.
Przy strzelaniu z palców bardziej obawialbymsie bardziej dynamicznych łuków z dużymi camami.
Czytajc wpisy na tym forum odnośnie cobry stereotyp o tym że w dom się nie trafi że stu metrów itp podobne.
Ja z tego zachwala nią łuku nic nie mam ale drażni mnie,
Przekazywania opinii na zasadzie gluchego telefonu i powielanie opinii wiejszosci
Powielajc opinie tłumu można wpaść w tok myslenia
Jedzmy g.... O miliony much nie może się mylic
O czym ty piszesz , już sam się trochę pogubiłeś w swoich wypowiedziach. Gdzie ja pisałem , ze strzelam robiny? Na jakimkolwiek dystansie ? To ty się tym chwaliłeś , jak i strzelaniem dych z cobry. Te owszem strzelam często. Proponowałem ci nakręcenie filmiku ze strzelania na bliższym dystansie, ale uparłeś się na te 90(?)m. Trzeba było te dychy strzelić na 50 m, to bys coś udowodnił. A tak przyczepiona paczka fajek i po co. Skoro była bezpieczna bo najbliższa strzała trafiła  co najmniej 20 cm obok.
Druga nieprawda w twoich wypowiedziach to twierdzenie, ze na Forum panuje opinia ze z cobry da się tylko trafić w drzwi od stodoły. Gdzie tak ludzie piszą ? Odradzają ten luk ze względu na jakość wykonania, powtarzalnosc(zmierz sobie kiedyś prędkość strzał - to się zdziwisz, znajomy z Siekierek to sprawdził na swojej cobrze).Do tego dochodzi słaba ergonomia i jakość użytych materiałów (porównaj cięciwę w cobrze z jakąś znajdująca się na dobrym łuku.
Upierasz się ze to dobry luk na początek przygody z bloczkiem. Otóż ja twierdze ze nie i właśnie kupując taka cobre jako pierwszy luk, można się zrazić do łucznictwa.
Co do strzelania z bloczka palcami, powiem krótko - nie zamierzam. Strzelam w sposób , który jest do tego typu lukow dedykowany. I tobie to radzę jak chcesz kiedykolwiek trafić więcej niż jeden, przypadkowy raz w te paczkę papierosów .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 09, 2019, 05:17:25 pm »
Dzięki temu że zacząłem się bawić cobra mam parę naście łuków strzelnice bear approach którego posiadam to przeskok i to ogromny.
Ale nie odważył bym się z beara strzelać z palców a taka technika strzelania 3d bez celownika i innych sprzętów jest bardzo ciekawa
Kolejna rzecz jeśli ktoś napali się na chwilę to strata 50 czy 100 złotych jeśli kupi cobre to chyba mniejsza strata nisz markowych łuków 1500 2000 PLN gdzie odsprzedaży traci do połowy.
Ja mam filozofię naucz się pracować na niedrogich narzędziach a jak będzie już fach to docenisz i zobaczysz różnice jak zmienisz narzędzia na lepsze.
I konkludujac promujemy łucznictwo bo jak sami wiemy ile to daje frajdy czasami widełki cenowe skutecznie odstrasza.
Lepiej chyba kupić jedno piwo czy smakuje niż cały browar

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 09, 2019, 06:18:48 pm »
Na razie chłopie to zainwestuj nie w piwo czy chińskie łuki tylko w nowy wyświetlacz skoro tak piszesz przez uszkodzony , wszystkim wyjdzie na dobre bo oczy krwawią a domyśleć się czasem ciężko co autor miał na myśli. A i z tymi tanimi narzędziami do nauki to bajka bo z gówna bata nie ukręcisz i tyle się fachu nauczysz. To prawie nie łuk tylko proca na cięciwie. Spocznij już i nie walcz tak , tobie się podoba to wystarczy - innym nie musi.