Autor Wątek: Udało się zapolować  (Przeczytany 15322 razy)

dark39

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Nie zabijaj! strzelaj do tarczy
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 21, 2012, 11:28:01 pm »
No cóż , mam swoje zdanie o myśliwych w Polsce nie najlepsze. Mieszkam od 20-tu paru lat na wsi, i miałem kilka razy z "myśliwymi" do czynienia. Wiem kim są, czym zajmują się na co dzień i jakimi są ludźmi . Wielu z nich nie powinno mieć od dawna broni, i powinni zacząć leczyć się w AA. Wiem że nie dotyczy to wszystkich zajmujących się polowaniem  lecz większość to właśnie dawne komuchy, milicjanci lub jedno i drugie :(
Hoyt Trykon 75-80 /BT-65 RB W 5,5mm / GP SS 5,5mm/ Ranchero FX4,5mm/ Colt Navy 44 cal/ANSCHUTZ 9003 PREMIUM

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 21, 2012, 11:51:21 pm »
Niszczenie życia jednego organizmu przez drugi organizm... jest wpisane w instrukcję obsługi naszej planety. Nie zabiaj..a więc również nie uczestnicz jako konsument i zleceniodawca - w niszczeniu życia roślin i zwierząt (?)... i odżywiaj się wyłącznie światłem, powietrzem, kamieniami (?)...
Ja w każdym bądź razie ani tak nie lubię, ani nie bardzo potrafię... :) urodziłem się niestety w gatunku wszystkożernych, co zmusza mnie do unicestwiania innych żyć.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2012, 11:53:31 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

dark39

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Nie zabijaj! strzelaj do tarczy
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 21, 2012, 11:57:21 pm »
to pewnie lubisz jak zwierzyna długo się męczy zanim zdechnie, czy tak?
Hoyt Trykon 75-80 /BT-65 RB W 5,5mm / GP SS 5,5mm/ Ranchero FX4,5mm/ Colt Navy 44 cal/ANSCHUTZ 9003 PREMIUM

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 21, 2012, 11:59:47 pm »
Nie lubię,...gdy zwierzęta się męczą oddając swoje życie człowiekowi,... dlatego gdybym mógł, jadłbym jedynie mięso zwierząt prawidłowo upolowanych, a nie z ubojni... :-\
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 12:06:15 am wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

dark39

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Nie zabijaj! strzelaj do tarczy
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 22, 2012, 12:04:40 am »
to pocieszające  :) życzę samych celnych trafień aby nie trzeba było ganiać za mięsem po lesie.  I tak na koniec , oprócz mięsa jest dużo żarcia zdrowszego .Pozdrawiam
Hoyt Trykon 75-80 /BT-65 RB W 5,5mm / GP SS 5,5mm/ Ranchero FX4,5mm/ Colt Navy 44 cal/ANSCHUTZ 9003 PREMIUM

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 22, 2012, 12:08:36 am »
dzięki... ;)
wg mnie, najbardziej niezdrowe dla człowieka - jest właśnie nieganianie za żarciem...
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 12:10:25 am wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

gerard36856

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 22, 2012, 09:41:37 am »
podejscie sarny to trudna sprawa?

co 3 dzien kiedy strzelam, w odleglosci strzalu ( 25-30m) stoi sobie koziolek. gadam do niego, czasem krzykne, podnosi leb i slucha. i źre dalej  ::)
kwiaty z parepetow tez zjada.

do sklepu jak podrozuje po 22, albo o 5 rano to przy naszej lesnej drodze stoja w odleglosci 10m, mozesz sie zatrzymac autem, otworzyc szybe i pogadac. czujnei patrza i nie spieprzaja  ::) ta grupka to 3 sztuki

mam jeszcze lisa ktory z kotem sie codzeinnie wita, i karmi sie pasza dla psów :D


szkooooda byloby takiego koziolka strzelic. do polowania nic nei mam, ale szlag mnei trafia jak jakis film widze, gdzie ktos strzela pieknego łosia, odcina se medalion i reszte zostawia.
albo strzelasz i nic sie nie marnuje, albo sie tym nie zajmuj. zabawa cholera mać.
chodzi wlasnie o to dbanie o zwierzeta, i kontrolowane odstrzaly. jakąs mistyke zwiazana z polowaniem, tradycja? faajna sprawa.

a tez wędliny robie, ale kupuje z rzezni mieso :)

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 22, 2012, 02:01:11 pm »
Podejście sarny bytującej dalej od ludzkich osad,... wartościowe z punktu widzenia myśliwsko-łuczniczego, musiało by być na jakieś 15-30m max... no i wyłącznie tak - by sarna nas nie widziała ani nie czuła. Podejść i odejść niepostrzeżenie,...a rogacz lub siuta niech pozostaną... bez świadmości obecności człowieka. Wtedy mamy odfajkowany trening bowhunterskiego podejścia sarny... :). Nie jest to wcale łatwe.
Wg moich skromnych doświadczeń warunki, to:
- wiatr wyłącznie od zwierzyny, ew. lekko w skos,
- nieodcinająca się sylwetka (np. na kontrastującym tle), zamaskowana twarz i dłonie,
- całkowita bezszelestność (tempo przemieszczania się, ok. 1 krok na minutę, z wnikliwym sprawdzaniem gdzie stawiamy stopy..., unikanie trącania krzewów i zarośli, nadeptywania suchych liści, łodyg, patyków lub kamieni...Najlepiej wyszukiwać miękką ziemię...dość dobrze się idzie po deszczu...)
- powolne kroczenie bez kiwania się, łapania równowagi, szerokiego rozstawiania kończyn,...
- zamieranie w bezruchu w trakcie oznak zainteresowania lub niepokoju u zwierza
- no i oczywiście tak my jak i nasze ubranie nie może capić...jak zdechła ryba lub drogeria...
 
Następny, wyższy etap...to przywabienie do zasiadki... ale to już trzeba umieć w miarę dobrze piszczeć po sarniemu... ;D i by robić to pewnie i powtarzalnie, niestety trzeba mieć wabik (trawka pomiędzy kciukami nie zawsze da radę, bo jest słabo-powtarzalna...)

Zapewniam, że takie ćwiczenia dają dużo adrenaliny, frajdy i satysfakcji z przechytrzenia tak czułego instrumentu natury - jakim jest przykładowa sarna. I wyciszony aparat fotograficzny wystarczy aż nadto.
A broń taka czy inna - jedynie wtedy... gdy skończą się ochronne okresy, a jednocześnie plan hodowlany nakaże redukcję gatunkową lub selekcję osobniczą...
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 02:33:55 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

gerard36856

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 23, 2012, 03:14:37 pm »
nie przestrzegalem zadnego z tych warunkow  ::)
caaalkiem sie nie boja. dziw, ze jeszcze nikt ich nie strzelil. mzoe wlasnie nei ma nadwyzek hodowlanych, to i sie nie boja  ;)

zulu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 13, 2013, 01:39:47 pm »
Jeśli w Polsce dojdzie do legalizacji polowań z łukiem. Czy łuk zacznie być traktowany jak broń, będzie rejestrowany. Osoby bez uprawnień nie będą mogły go posiadać? Jak to jest rozwiązane na Słowacji?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 13, 2013, 01:53:33 pm »
Nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania. Co wtedy z rzeszami ludzi uprawiającymi łucznictwo sportowe? Albo rekreacyjne? Nie wiem czy gdziekolwiek na świecie jest wymaganie pozwolenie na łuk.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 01:56:15 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


zulu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 13, 2013, 02:09:16 pm »
Nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania. Co wtedy z rzeszami ludzi uprawiającymi łucznictwo sportowe? Albo rekreacyjne? Nie wiem czy gdziekolwiek na świecie jest wymaganie pozwolenie na łuk.

Czyli będzie pozwolenie na udział w polowaniach, nie na sam łuk.
Znalazłem odpowiedź: http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-z-technik%C4%85-strzelania/odp-%C5%81uk-w-%C5%82owiectwie-t3267.0.html

"Być może należałoby zastanowić się nad rozwiązaniem takim, jak np. na Ukrainie, gdzie wszystkie łuki z siłą naciągu powyżej 60# są traktowane jako broń? Sportowcy strzelają z łuków góra 60# - a więc i wilk byłby syty i owca cała."".....
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 03:27:06 pm wysłana przez zulu »

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 19, 2013, 10:47:56 am »
hallo
Kretyńskie czy nie kretyńskie rozwiązanie zostało ono już kilka krotnie wykorzystane przez ustawodawców. W 2011 roku terraryści zostali "zaszczyceni" obowiązkiem rejestrowania posiadanych żółwi czerwonolicych i żółtolicych, do rejestracji potrzebne jest zaświadczenie potwierdzające legalne źródło pochodzenia żółwia (paragon ze sklepu lub podobne). Problem był u tych co to mieli żółwiki od lat kilku i ślad po paragonie zaginął. Moja siostra tak załapała się na sprawę sądową bo poszła zarejestrować z własnym oświadczeniem że ma je od 10 lat i nie posiada żadnego potwierdzenia legalnego pochodzenia. Było też kilka innych w tym stylu posunięć. Wiem że jak będą chcieli ludzi uwalić to ich uwalą.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 19, 2013, 04:28:28 pm »
Panie 10% z konta zabierają to z łukami to małe piwo będzie ;D
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 19, 2013, 09:56:06 pm »
...wszystko zależy od samych łuczników. Jeśli będziemy publicznie artykułować takie chore pomysły...nie wykluczone, że jakiś decydent to podchwyci...na przekór logice i cywilizowanemu światu (gdzie żadnych łuków się nie reglamentuje).
Anarchy, Conquest Apex 8