Autor Wątek: Poszukuję łuku bloczkowego  (Przeczytany 8212 razy)

firehawk2991

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Żyję, aby walczyć, walczę, aby żyć...
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 05, 2009, 04:23:12 pm »
widze szybalski gustujesz w luku PSE Nova co myslisz o tym sprzecie jak Ci sie z niego strzela itp? cos czuje ze chyba sie tym zainteresuje...^^

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 05, 2009, 04:59:21 pm »
Witam.
Powiem Ci tak jestem bardzo zadowolony z mojego zakupu. Jest to mój pierwszy łuk więc trudno mi określić jak się z niego strzela bo nie miałem możliwości porównania go z innymi. Czytałem dużo postów na jego temat i dużo osób go poleca dla początkujących ma dużą możliwość regulacji więc można go dostosować prawie że do każdego. Widziałem takiego na sprzedaż tu : http://allegro.pl/item672885602_pse_nova_synergy_universal_cam_z_osprzetem.html a wystawił go ktoś z tego forum więc może jeszcze uda Ci się coś wynegocjować.
P.S. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj.

kombatant

  • Gość
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 05, 2009, 06:08:25 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 12:51:24 am wysłana przez kombatant »

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2009, 06:16:57 pm »
Ta oferta PSE Kolegi z Poznania jest też na naszym Forum.
A.
Przecież pisałem że wystawił go kolega z tego forum

firehawk2991

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Żyję, aby walczyć, walczę, aby żyć...
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 05, 2009, 07:10:39 pm »
zatem jak sie ogolnie strzela bez porownania z innymi? Udaje Ci sie umieszczac strzaly jak najblizej srodka tarczy lub jakiegokolwiek celu? Czy daje sie odczuc plynnosc pracy i ltu strzaly czy podczas zwolnienia cieciwy "szarpie"? I jakich strzał używasz? czy do tego ktory podales ostatnio potrzeba jakichs dodatkowych akcesowriow chodzi mi o sam luk? Dzieki wiekie z gory...pzdr

P.S. moglbys podac gg? jak bd mial jeszcze jakies pytania predzej czy pozniej to zawsze lepiej pogadac z kims kto sie zna na rzeczy...

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 05, 2009, 08:50:18 pm »
zatem jak sie ogolnie strzela bez porownania z innymi? Udaje Ci sie umieszczac strzaly jak najblizej srodka tarczy lub jakiegokolwiek celu? Czy daje sie odczuc plynnosc pracy i ltu strzaly czy podczas zwolnienia cieciwy "szarpie"? I jakich strzał używasz? czy do tego ktory podales ostatnio potrzeba jakichs dodatkowych akcesowriow chodzi mi o sam luk? Dzieki wiekie z gory...pzdr

P.S. moglbys podac gg? jak bd mial jeszcze jakies pytania predzej czy pozniej to zawsze lepiej pogadac z kims kto sie zna na rzeczy...
Hej.
Jak łuk jest ustawiony dobrze to i skupienie jest dobre. Co do szarpania to nic takiego nie odczułem. Co do strzał to jestem w trakcie kompletowania, strzelałem tylko ze strzał od znajomego, oraz z tych co miałem już w komplecie z łukiem czyli xx75 camo hunter. Jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria to już wszystko ma no prawie wszystko brakuje jeszcze tylko stabilizatora który można już kupić za 60 -70 zł. nowy.

firehawk2991

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Żyję, aby walczyć, walczę, aby żyć...
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:15:52 pm »

paskud

  • Gość
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:24:40 pm »
Witam a co myślicie o tych? :

http://allegro.pl/item678061249_luk_bloczkowy_hoyt_reflex_excursion_komplet.html


http://www.allegro.pl/item630230885_pse_nova_luk_wiele_dodatkow.html

w sumie drogie jak dla mnie ale chce wiedziec czy sa cos warte...
Witaj.
ad. 1. Hoyt 70# z możliwością odkręcenia do 60# nie jest raczej dobrym wyborem na początek.

ad.2. W sklepie nowa PSE Nova kosztuje około 1k pln. Taka cena za używany łuk, jaką ktoś chce dostać to żadna rewelacja. A nigdy nie wiesz, jak był używany ;)
Pzdr. Michał
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 11:26:49 pm wysłana przez paskud »

firehawk2991

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Żyję, aby walczyć, walczę, aby żyć...
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2009, 06:00:22 pm »
Dzieki Michał "paskud"...dobrze wiedziec i kolejny raz kiedy dobrze ze trafilem na te forum tu ludzie znaja sie na rzeczy...

pozdrawiam

firehawk2991

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Żyję, aby walczyć, walczę, aby żyć...
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2009, 06:08:40 pm »
http://allegro.pl/item672885602_pse_nova_synergy_universal_cam_z_osprzetem.html co myslicie o tej Novie? widzialem gdzies na tym forum... podobno miesieczna... Wyglada niezle ale czego tu brakuje gdybym chcial miec juz kompletny w 100% zestaw i czy warto (cena- oferta- sprzet)...z gory dzieki za odpowiedzi

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2009, 06:50:33 pm »
Brakuje spustu i oczywiscie strzal ;)
Stabilizatora tez nie ma, ale nie jest niezbedny do strzelania i mozesz go dokupic za jakis czas.
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

firehawk2991

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Żyję, aby walczyć, walczę, aby żyć...
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 10, 2009, 07:28:29 pm »
aha ;) dzieki DDT...a z takich bajerow ala smycz? klickier? tłumik drgań? lipka? czy cos jest jeszcze? wybaczcie ze tak mecze ale dopiero zaczynam i powoli sie wkrecam od podstaw... i co myslicie o podstawce i siodelku powyzszej Novy z allegro? dzieki z gory

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 11, 2009, 03:32:43 am »
Smycz nie jest niezbedna, ja np. nie uzywam.
Klikier ci sie zupelnie nie przyda :) Uzywa sie go w lucznictwie klasycznym aby powiadomic o osiagnieciu pelnego naciagu (bo mozna go przeciagnac). W luku bloczkowym nie da sie przaciagnac bo jest tzw. sciana i nie naciagniesz dalej niz ustawiona dlugosc naciagu.
Tlumiki drgan zwykle sa na stabilizatorze i ramionach, plus wyciszacze na cieciwie - nie sa niezbedne ale warto je sobie sprawic.
Lipko - nie w tym celowniku. Tutaj jest celownik "hunter" czyli z wieloma pinami. Musialbys zmienic celownik na "tarczowy" ;)
Z czasem chec "dopasiania" luku sie zwieksza, ale jak juz napisalem: na poczatek do zestawu brakuje ci spustu i strzal :)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

firehawk2991

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Żyję, aby walczyć, walczę, aby żyć...
Odp: Poszukuję łuku bloczkowego
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 11, 2009, 01:13:18 pm »
dzieki jeszcze raz ;)