Łucznictwo klasyczne > Tematy związane ze sprzętem

Klasyk czy hunter...

<< < (2/9) > >>

doozers:
Wszystkie sportowe łuki mają ramiona co 2#, więc jeśli nie ma akurat na stanie to możesz zamówić takie jak Ci potrzebne.

Celowo napisałem, że będziesz miał ok 8# więcej na palcach, bo te tanie łuki powyżej 29" twardnieją szybciej niż średnio 2#/1", czasem nawet dużo szybciej (tzw. stacking), więc jeśli faktycznie będziesz miał 31" naciągu to i 10# więcej nie będzie niczym niezwykłym. Dlatego na Twoim miejscu brałbym 18/20#.

Wns Progreser to praktycznie to samo co Polaris, Core Hit, Black Sheep Apollo, Sf Optimo, Jandao Beginer itd. Łuki na początek od różnych producentów.


Wysłane za pomocą Smyrfona

tv3:
Postaram się dziś obczaić różnicę między 60" a 68", co mi da pogląd, w obrębie których szukać. Po tym dojdę ostatecznie do ładu z twardością. O co pewnie jeszcze tu dopytam ;)

Dzięki w każdym razie za sugestie.


edit:
Dopytam już teraz o jeden szczegół: podstawka pod strzałę.
Uznałem wstępnie, że raczej nie chcę. Jedynie materiałową, przyklejaną. Wiem, że wiąże się to z koniecznością stosowania piór w strzałach.
Czy taki wybór (brak kawałka metalu / plastiku) jest rozsądnym wyborem?

doozers:
Jeśli masz ochotę to możesz strzelać z półki, jednak podstawka plastikowa jest bardziej tolerancyjna na niezbyt dobrane strzały. Na początek brałbym plastikową.

Jeśli dobrze rozumiem to masz możliwość strzelać w jakimś klubie? Jeśli tak to przy okazji niech Ci rzeczywistą długość naciągu zmierzą  będzie łatwiej dobrać strzały.

Wysłane za pomocą Smyrfona

tv3:

--- Cytat: doozers w Sierpień 18, 2021, 05:46:36 pm ---Jeśli dobrze rozumiem to masz możliwość strzelać w jakimś klubie? Jeśli tak to przy okazji niech Ci rzeczywistą długość naciągu zmierzą  będzie łatwiej dobrać strzały.

--- Koniec cytatu ---

Owszem. Wybrałem się, by ogarnąć podstawy podstawowe podstaw. Dobranie postawy, prawidłowego chwytu i takich tam sensowniej z kimś, niż z ekranem jutjuba.
Tak zrobię - może jakaś korekta do moich miar będzie.

doozers:
I to jest prawidłowe podejście :)

Wysłane za pomocą Smyrfona

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej