Autor Wątek: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?  (Przeczytany 2384 razy)

xXKrisiXx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« dnia: Lipiec 11, 2021, 04:32:23 pm »
Cześć, pomimo że mechanizm takiej podstawki jest prosty i taki sam dla wszystkich tego typu podstawek to jest tyle tego na rynku że się trochę pogubiłem.....Mam 4 podstawki na oku:
1. https://www.sklep-robinhooda.pl/podstawka-mysliwska-apex-covert-micro-opadajaca-mysliwska.html
2. https://www.sklep-robinhooda.pl/podstawka-mysliwska-nap-apache-opadajaca.html
3. https://www.centrum-lucznicze.pl/compound_1/1797,podstawka-pod-strzale-opadajaca-apex-surge-click-up
4. https://www.centrum-lucznicze.pl/compound_1/2027,podstawka-opadajaca-hha-virtus-rh
Ceny od 290 - 550 zł. Nie wiem czy cena tu ma znaczenie czy każda z nich będzie dobra, łuk ma prędkość wylotową strzały ok 310fps (przy 26kg naciągu, max mogę 30kg), jest to moja pierwsza podstawka i będzie mi służyć na lata więc chcę dokonać najlepszego wyboru. Jak ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę na ten temat to proszę o wskazówki.

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2021, 04:38:50 pm »
Ja mam Nap Apache, jest super, i jest pancerna, praktycznie nie da się jej zepsuć, tylko że jest trochę ciężka

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2021, 04:56:22 pm »
Tez nap'ow uzywam-w obu lukach. Prosta niezawodna dobra regulacja. Ączkolwiek na poczatek tania i przyzwoita-qad ultra hunter-kolo 300pln -na start zeby sie oswoic starczy

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


zadzior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2021, 05:26:05 pm »
Zdezydowanie polecam podstawke uruchamianą ramieniem łuku np. vapor trail limb

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2021, 05:31:44 pm »
Z tych co wybrałeś, to oba Apex-y mają tę zaletę, że możesz podnieść widełki jeszcze przed naciągnięciem łuku,
co może być przydatne, bo strzała przy naciąganiu nie spadnie Ci z widełek.

NAP to strasznie ciężki tłuk. Mi się nigdy nie podobała.
HHA wygląda jak trochę inna (i droższa) wersja QAD-a

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2021, 05:41:03 pm »
Fakt Nap jest ciezki... ale ja jestem duzy chlop i te kilka gram wiecej mi nie przeszkadza-jest niezawodny.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2021, 06:45:20 pm »
QAD HDX lub droższa wersja montowana na jaskółkę z mikroregulacja albo Hamskea Hybrid lub Trinity, na resztę szkoda pieniędzy. Te podstawki kupujesz raz, sam mam Versarest, która kupiłem w połowie 2015.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2021, 06:54:43 pm »
Tak mysle wlasnie kupic hdx...moze na jesien...jak zmienie cieciwe. Cenowo jest fajna

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


xXKrisiXx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2021, 07:50:09 pm »
przyjrzałem się jeszcze raz tym co polecaliście i wszystkie są fajne, chciałoby się każdą wypróbować :) Tą co zadzior polecał mocowaną do ramienia też bardzo ciekawe by sprawdzić to mocowanie. Zastanowię się i jutro coś wybiorę. Ta jeszcze jest ciekawe , na razie mój faworyt ;) https://www.sklep-robinhooda.pl/podstawka-opadajaca-smackdown-lock-up-trophy-taker-opadajaca-z-blokada-trophy-taker-smack-down-lock-up-czarna.html
Dziękuję za opinie :)

zadzior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2021, 10:31:53 pm »
Ta podstawka zasilana z ramion opada dopiero po przejściu nawet 70% strzały (regulacja na ramieniu) a to daje długą stabilizację strzale co zapewnia większą powtarzalność. Ten akurat model jest bardzo prostej konstrukcji i nawet nie ma co się tam zepsuć. Jest całkowicie cichy, a regulacja jest dziecinnie prosta. Współparuje z najszybszymi łukami myśliwskimi. W USA myśliwi korzystają z takich właśnie podstawek. Na YouTube są filmiki w których mówią o przewadze i zaletach podstawek zasilanych z ramion nad tymi uruchamianymi za pomocą kabli.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2021, 12:11:33 pm »
Moim zdaniem poprawnie zainstalowana i wyregulowana podstawka wyzwalana kablem będzie tak samo celna. Zawodnicy tarczowi WA jeśli już używają podstawek opadających to z reguły wyzwalanych kablem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2021, 12:15:44 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


zadzior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2021, 01:04:23 pm »
Mam za małe doświadczenie żeby wchodzić w dyskusje na takie tematy, ale skoro tacy ludzie jak Average Jack Archery i inni chwalą takie podstawki to pewnie coś w tym jest.
Może tu chodzi oto że strzały myśliwskie są z reguły cięższe i przy zbyt szybko opadającej podstawce przód strzały też też trochę opada ? Widziałem takie filmiki w slow motion.
Strzelcy tarczowi strzelają przeważnie tylko w pozycji poziomej, a myśliwi w zależności od terenu, może tu też jest jakaś różnica.

Kilka dni temu w nowym wątku zadałem takie pytanie, jaka jest różnica między takimi podstawkami i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, więc szukałem odp na kanałach  związanych z myślistwem i natrafiłem na takie opinie.

Oczywiście jak to jest z ludźmi, jeden lubi czekoladę, a drugi jak mu nogi śmierdzą  ;)



xXKrisiXx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2021, 01:20:20 pm »
Wysłuchałem opinii i zakupiłem https://www.sklep-robinhooda.pl/podstawka-opadajaca-hamskea-primer-drop-away-opadajaca-full-capture-rest-opadajaca-czarna-do-luku-bloczkowego-hamskea-primer-rest.html   przymierzałem się do innych ale były braki magazynowe, więc w pewien sposób 'samo' się wybrało :) Myślę że i z kabla i z ramienia jest ok, wszystko i tak zależy od tego czy dana osoba posługuję się umiejętnie sprzętem czy nie. A plusy i minusy pewnie można znaleźć we wszystkim od samochodów po papier toaletowy ;)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Podstawka myśliwska opadająca, którą wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2021, 03:47:16 pm »
To masz 2w1 i będziesz mógł sprawdzić, który sposób mocowania lepszy :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.