Autor Wątek: Problem ze strzałą  (Przeczytany 4579 razy)

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Problem ze strzałą
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 05, 2021, 03:53:42 pm »
Dzięki wielkie, obejrze w wolnej chwili. Ogólnie przeziernik u mnie był montowany przez producenta, więc jeśli coś jest zrobione źle, to nie maczałem w tym paluchów

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Problem ze strzałą
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 06, 2021, 09:50:44 am »
Zbyt mocny naciąg jest wrogiem techniki a to technika robi Ci ciasne grupy, nie funtaż :) Ja na pierwszym łuku naparzałem z 70 funtów, "bo mogę hehe" :D Dalej mogę, tylko póki nie poluję, to 70lbs jest to dla mnie niepotrzebne wypalanie siły; długo celuję i muszę to robić bardzo precyzyjnie strzelając np na 50m, sporo energii wytraciłbym przy samym takim naciągu i w końcówce celowania mógłbym zacząć drżeć lub się kiwać, w końcu serii to już na bank. Na tym polega skuteczność w łuku a nie wywaleniu lecącej petardy masakrującej maty ;) Jak się upierasz przy mocy, to od dziś pompeczki, brzuszki i planki, codziennie, mówię serio :D I dzień przerwy między strzelaniem. Wszystko jeszcze przed Tobą, ja tak zaczynałem ponad rok temu, w maju. Mi też zeskoczył sznurek z cama, ja też miałem swoje "drzewo" tylko w moim przypadku to była stara opona (nie strzelaj do opon, to również błąd) którą naszpikowałem strzałami i nie mogłem ich wyjąć (nie miałem żadnego noża ze sobą). Strzelaj na 55 funtach, to i tak jest moc, jak masz spine strzał 400 lub więcej, to pamiętaj że to twardość pod jakieś 55-60 funtów ale bliżej tej pierwszej wartości. Dla wyższego funtażu będą za miękkie, czyli będą lądować bardziej przypadkowo, tylko się zirytujesz że nagle gorzej strzelasz ;) Daj spokój.
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Problem ze strzałą
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 06, 2021, 10:38:05 am »
Ja strzelam z 55 funtów, mam w planie dotrzeć do 70, ale nie z dnia na dzień, tylko gdzieś za pół roku, może rok lub dłużej. Moje strzały mają spin 350, takie mi doradzili w centrum łuczniczym, powiedzieli ze jak narazie będą troszkę za twarde, ale jak dojdę do 70 funtów to będą idealne

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Problem ze strzałą
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 06, 2021, 12:21:07 pm »
No tak, 350 to jest dobry parametr do 70 funtów, ja akurat używałem 340 bo takie stosują w Axisach - dla mnie to najlepsze strzały myśliwskie, bardzo szybkie - i w sumie na 60lbs też świetnie dawały radę, najgorzej jak za miękkie są.
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Problem ze strzałą
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 06, 2021, 12:34:06 pm »
Jestem poczatkujący, i nie miałem jeszcze takich doświadczeń, tak jak nie zdarzył mi się jeszcze strzał Robin Hood'a chociaż mało drakowało, 350 dobrze mi się strzela, całkiem celnie i powtarzalnie, chociaż może z braku doświadczenia jest to tylko moje jakieś wrażenie

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Problem ze strzałą
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 06, 2021, 12:52:28 pm »
Ja ciągle czuję się jak początkujący, mimo że strzelam już rok :) Jednak realnie lepiej strzelam niż rok temu. Czytaj, oglądaj, analizuj i majsterkuj ale ponad to wszystko: jak najwięcej strzelaj :)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Problem ze strzałą
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 06, 2021, 01:09:01 pm »
Dokladnie-im dluzej strzelam tym tak naprwde wiecej elementow do ogarniecia dochodzi :)

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Problem ze strzałą
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 06, 2021, 02:10:57 pm »
Fajnie się Wam gada ;)
Żeście się rozwinęli jak na imieninach u cioci :P
Ale tę strzałę kol. Dziki91 to już wyjąłeś, nie? :)

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Problem ze strzałą
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 06, 2021, 07:08:48 pm »
Wyjąłem, ale skubana siedziała na prawdę twardo