Autor Wątek: Diamond Infinite Edge Pro?  (Przeczytany 5089 razy)

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2021, 08:35:35 pm »
Pisałem ze sprzedawcą i stwierdził, że Edge Pro będzie dla mnie za mały, więc zaproponował mi klasycznie Stingera lub Cruzera G2

Czekaj, czekaj... Diamond Edge Pro, który ma ATA 31", jest niby za mały, więc sprzedawca zaproponował Ci łuki o ATA 30"? :D

I nie, nie będzie za mały. Patrzyłbym głównie na długość naciągu, ale tu nie powinno być problemów, bo pewnie wyjdzie Ci w okolicach 29"-29,5". Ja mam prawie 190cm i ze strzelaniem z Sanlidy X8, która ma ATA 30", nie mam problemów. Ba, musiałem zmniejszyć długość naciągu, bo w sklepie ustawili mi na 31" (rzekomo pod mój wzrost miało być idealnie), a po dłuższych testach okazało się, że powinienem zejść do 29,5".

Wiadomo, dłuższy łuk będzie stabilniejszy i bardziej wybaczający, ale nie przesadzajmy - żaden z tych łuków nie będzie "za mały".

Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2021, 09:37:40 pm »
Prodigy raczej odpada z tego względu, że minimalna długość to 28,5'', a ja potrzebuję równe 28. Chyba, że jest to tak mała różnica, że nie będzie odczuwalna

No właśnie też się zdziwiłem, że sprzedawca ze sklepułuczniczego mi tak powiedział, dlatego postanowiłem raz jeszcze napisać tutaj i się dowiedzieć, czy jest coś takiego jak optymalna długość łuku bloczkowego, bo o tym jeszcze nie słyszałem :l

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 01, 2021, 07:05:22 am »
Ja kupiłem na początek łuk Bear Legit, w zestawie za 2 tysie masz praktycznie wszystko, nawet spust i strzały, regulacja od 15 do 70 funtów, z resztą co będę przepisywać ze strony, w Centrum Łuczniczym masz ten zestaw za 1995 złotych. Fakt, nie jestem ekspertem, z mojego łuku strzeliłem raz, bo dostałem go wczoraj, ale jest bardzo wygodny, co prawda mysliwski, ale przyjemny

Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2021, 07:43:38 am »
Właśnie chyba też się skuszę na miśka, ale model Cruzer G2. Wygląda bajerancko w wersji czarnej i podobno ma wystraczające akcesoria na początek. Zmieściłbym się budżetowo idealnie, bo do tego dobrałem spust T.R.U. Ball Beast XT2, matę Field Logic Storm II, inne pierdoły i jeszcze strzały. A co do strzał... na stronie eastona wyszło mi, że strzały, które nie kosztują majątku i nadawałyby się do ustawionego pode mnie łuku to Inspire 630. Sprzedawca jednak mi je odradził, bo nie nadają się do bloczka. W takim razie jakie wybrać w cenie ~300zł za jakiś mały komplecik na początek?

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2021, 07:54:14 am »
Ja mam bowtecha liberty vtf z ata 33 1/4" z naciagiem 29" -a to klasyczny amerykanski luk mysliwski

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2021, 07:56:15 am »
Miski ogolnie sa fajne-sam rozwazalem sprowadzenia jakiegos wyzszego modelu z us ale trafil sie bowtech wiec nie zaluje

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2021, 09:13:49 am »
A co do strzał... na stronie eastona wyszło mi, że strzały, które nie kosztują majątku i nadawałyby się do ustawionego pode mnie łuku to Inspire 630. Sprzedawca jednak mi je odradził, bo nie nadają się do bloczka. W takim razie jakie wybrać w cenie ~300zł za jakiś mały komplecik na początek?

Weź Skylon Savage 400. Ewentualnie, jeśli chcesz coś droższego, to Powerflighty, ale moim zdaniem nie warto przepłacać. Skylony w zupełności wystarczą.

Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2021, 09:47:34 am »
Dziękuję wszystkim za pomoc! Wczoraj przyszła paczucha z całym sprzęcikiem. Zauważyłem tylko, że d-loop jest za wysoko i chciałem go obniżyć. Dolny splot udało mi się przetransportować w dół, ale górnego nie mogę, bo blokuje go taki pierścień:
https://i.ibb.co/qjbtTQJ/IMG-20210602-224446.jpg
Mogę w jakiś nieinwazyjny dla cięciwy sposób się go pozbyć? Sprzedawca polecił mi aby użyć dwóch par kombinerek, ale ściskając ten pierścień wydaje mi się, że tylko się zaciśnia. Jest to jakiś tam stop mosiądzu... podgrzanie pewnie ułatwiłoby sprawę, ale boję się o cięciwę :l

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2021, 09:55:39 am »
Tylko dwie pary kombinerek niestety i stety-inne metoty to uszkodzenie cieciwy-zawsze mozna podniesc podstawke - naj mniej inwazyjna metoda

Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2021, 09:58:22 am »
Czyli próbować ścisnąć ten pierścień tak aby szczypce kombinerek kończyły się na jego 'przecięciu'? No i pierwszy raz widzę coś takiego. Co ma na celu taki pierścień? Blokowanie ewentualnego przesuwania się d-loopa?

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2021, 10:09:38 am »
Chodzi o rozgiecie-to jest tzw baczek do ustalenia nock pointu czyli siodelko inaczej zwac..  sam d loop kiepsko sie spelnia jako siodelko -baczki mozna tez zrobic z nici do owijki ale proponuje Ci na razie go zostawic.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 03, 2021, 10:16:04 am »
Jeśli zostawię to siodełko w tym miejscu to lotki będą nadal mi się ocierać o półkę. Są już delikatne białe ślady. No nic, muszę kombinować dalej!

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 03, 2021, 10:53:30 am »
Zrob zdjecie podstawki  wstaw-moze cos sie wykombinuje z regulacja samej podstawki

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 03, 2021, 11:06:39 am »
Przecież jeżeli obniżysz nocking point, to lotki strzały będą jeszcze bliżej dolnej półki. Jeżeli obcierają Ci o bok, to przesuwanie nocking pointu w górę czy w dół, również nic Ci nie da. Jeżeli kupiłeś łuk w jednym z czołowych polskich sklepów, to masz bączek nie bez powodu umieszczony w tym miejscu, bo nocking point jest wyznaczony dobrze. Wszelkie manewry związane np z prawidłową elewacją strzały, regulujesz położeniem podstawki, co - jak już zapewne zauważyłeś - jest łatwiejszą czynnością.
 Właśnie zobaczyłem zdjęcie, na którym masz lotkę prowadzącą skierowaną w bok a jedna z lotek jest pionowo w dół po założeniu strzały.  Jeżeli podstawka to ciasteczko, to ok, jednak dla każdej innej, nawet typu hostage, jest to strzała założona nieprawidłowo, rozumiem że to ogarniasz?
 Jeżeli mimo to wszystko, dalej nie jesteś w stanie zdiagnozować dlaczego lotki Ci w tym miejscu obcierają, to po prostu kupujesz węższe a dłuższe lotki i przeklejasz. Warto wtedy zważyć starą i nową lotkę i być świadomym, że jeżeli nowe będą nieco cięższe, to nieznacznie zmiękną Ci strzały i ze względu na większą wagę, mogą spadać odrobinę niżej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2021, 11:09:44 am wysłana przez CountDooku »
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 03, 2021, 11:13:24 am »
Już sobie poradziłem. Było to problematyczne, ale dałem radę. Kupiłem Bear Cruzera G2 i podstawka dołączona w zestawie ma możliwość regulacji tylko prawo-lewo. Wcześniej strzała była ustawiona jakby... z ukosu i lotki haczyły o końcówkę tej półki. Dopiero teraz strzała jest ustawiona prostopadle. Strzałę ułożyłem tylko do zdjęcia, pamiętam o dobrym jej ustawieniu podczas strzelania :)