Autor Wątek: Diamond Infinite Edge Pro?  (Przeczytany 5085 razy)

Eutanazja

  • Gość
Diamond Infinite Edge Pro?
« dnia: Maj 25, 2021, 04:35:31 pm »
Cześć, cześć!
Sprzedałem jakiś czas temu swoją wiatróweczkę i miałem zamiar iść w karabinek PCP. Plan był taki aby pompować kartusz pompką PCP, ale zwyczajnie nie byłem w stanie. Moje chude łapy nie dają rady  :-\ więc sobie temat odpuszczam.
Brakuje mi czegoś do strzelania i tak się składa, że łuki bloczkowe jarały mnie od dawna, ale jakoś nie było mi po drodze aby się w taki zaopatrzyć. Wiem, że do ~2 tysięcy najlepszym wyborem będzie klasyczny Stinger... ale wpadł mi w około wymieniony w tytule Infinite Edge Pro. Podoba mi się to, że jest ogromny zakres siły naciągu, co będzie w moim przypadku dużym plusem, bo wstępnie będę strzelał na około 20 metrów (Autko sprzedałem, więc do czasu kupna kolejnego zostaje mi tylko podwórko). Gdzieś na zagraniczym forum rzucił mi się w oczy tekst, że mimo łatwo regulowanej długości cięciwy w praktyce potrzebna będzie prasa. Czy to prawda, czy jednak poradziłbym sobie bez niej? Podobno diamond dla osoby wkraczającej w to hobby nie jest to zły wybór. Nie ukrywam, że stinger jakoś tak średnio mi się podoba, dlatego zacząłem szukać czegoś innego. Będzie w porządku, czy jednak polecacie coś innego? Nie chodzi mi o polowanie, a precyzyjne strzelanie, więc super dużej mocy nie potrzebuję. Tylko od razu zaznaczam, że kolorystyka camo ani trochę mi się nie podoba  :-\
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2021, 04:38:13 pm wysłana przez Eutanazja »

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2021, 05:53:12 pm »
Cytuj
Wiem, że do ~2 tysięcy najlepszym wyborem będzie klasyczny Stinger

Jeśli szukasz czegoś taniego, fajnego i o sporej oraz łatwej regulacji, to od siebie polecę łuk Sanlida Dragon X8. Kupiłem ze dwa miesiące temu na próbę i jestem bardzo zadowolony. Świetny sprzęt, aby zacząć swą przygodę z bloczkami. Tym bardziej, że można go obsłużyć bez prasy, a na YT pełno jest filmików jak go ustawić i serwisować.

Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2021, 07:43:16 pm »
Powiedzmy, że mam 2 tysiące (może lekko ponad) do wyłożenia za sam łuk z akcesoriami, więc branie czegoś za około tysiaka tak trochę się gryzie :l
I kiedyś bawiłem się z chińskimi wiatrówkami (przykładowo Artemisami) i strasznie źle wspominam te wyroby... typowo chińskiego łuku wolałbym nie brać. Chyba mam już uraz...

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2021, 09:09:04 pm »
Powiedzmy, że mam 2 tysiące (może lekko ponad) do wyłożenia za sam łuk z akcesoriami, więc branie czegoś za około tysiaka tak trochę się gryzie :l
I kiedyś bawiłem się z chińskimi wiatrówkami (przykładowo Artemisami) i strasznie źle wspominam te wyroby... typowo chińskiego łuku wolałbym nie brać. Chyba mam już uraz...

Kupienie łuku za tysiaka wcale się nie gryzie. Piszesz, że siły w rękach nie masz za wiele, więc pewnie siła naciągu będzie niewielka i będziesz musiał kupić inne strzały. Do tego spust, a pewnie też szybko wymienisz podstawkę i celownik. Kupując Dragona X8 może zmieścisz się w tych 2 tyś.
Sanlida Dragon X8, to nie jest typowo chiński łuk. Z tego co piszą, to więcej w nim amerykańskich części niż chińskich.
Strzelałem z tego łuku i uważam, że nie jest gorszy od budżetowych amerykańskich łuków, a przy tym o połowę tańszy.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2021, 09:30:59 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

tomek86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2021, 07:48:37 am »
Powiedzmy, że mam 2 tysiące (może lekko ponad) do wyłożenia za sam łuk z akcesoriami, więc branie czegoś za około tysiaka tak trochę się gryzie :l
I kiedyś bawiłem się z chińskimi wiatrówkami (przykładowo Artemisami) i strasznie źle wspominam te wyroby... typowo chińskiego łuku wolałbym nie brać. Chyba mam już uraz...
Przy takim budżecie też bym poszedł w Sanlide albo Topointa. Jako mój pierwszy łuk kupiłem właśnie Topointa M1 (można go regulować bez prasy), dogadałem się w sklepie i sprzedali mi sporo taniej goły łuk bo dołączone akcesoria to najtańszy chiński szajs. Za samą podstawkę, celownik, i przede wszystkim przyzwoity spust do łuku dasz spokojnie drugie tyle. A jeszcze musisz kupić strzały (przynajmniej 25 zł za szt.), kołczan, torbę, itp.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2021, 11:26:20 am »
Ja bym się zastanowił nad Bear Species. Kosztuje 1900zł a w zestawie jest osprzęt Trophy Ridge.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2021, 01:49:39 pm »
Jaco dobrze radzi-ciut dlozyc a naprawde sie zaoszczedzi na dluzsza mete.. bear to wdzieczny luk a i osprzet fajny

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2021, 02:14:46 pm »
A ja napiszę trochę przekornie.
Jeśli chodzi Ci o przecyzyjne strzelanie, to popatrz na Sanlida Hero X8.

Stinger i Infinity, to są łuki raczej myśliwskie, dość krótkie,
do precyzyjnego strzelania lepsze są dłuższe łuki.

Sam mam Diamonda i mogę rozwiać Twoje obawy, można go rozebrać całego bez prasy
i na początki zabawy z bloczkiem jest bardzo fajny.
Choć ja też dogadałem się ze sklepem,
i praktycznie cały fabryczny osprzęt wymieniłem na inny już przy zakupie.

Poza tym jeśli chodzi o zakres regulacji siły naciągu, to chyba jest jedyny łuk, który ma ją tak szeroką.
Wiem że inni producenci też się chwalą tak szeroką regulacją, ale jest tu jeden haczyk.

Minimalna możliwa do osiągnięcia siła naciągu zależy od długości naciągu.
W różnych łukach wygląda to różnie.
Dla dzieci i młodzieży z krótkimi naciągami nie ma to większego znaczenia.
Ale dla mnie przy naciągu 28,5", po dokładnym przestudiowaniu specyfikacji,
okazywało się, że najmniejszy możliwy naciąg do uzyskania to było ok 35#, a ja potrzebowałem ok 25#.
Na momen kupna, kilka lat temu tylko Diamond na to pozwalał.
Nie widziałem specyfikacji Dragona, więc nie wiem jak to teraz wygląda.

Tak więc zależy, jakie masz potrzeby i jaką masz długość naciągu.
Druga sprawa, to czy Diamond występuje w malowaniu innym niż Camo ? Bo nie pamiętam.
 
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2021, 02:39:44 pm »
Poczytałem trochę o tym Dragonie X8 i faktycznie może być to dobry łuk. Trafiałem na praktycznie same dobre opinie... tylko podstawowe akcesoria są podobno tak okropne, że wywala się je od razu. Na pewno będę miał go na uwadze.

Patrzyłem też na łuki firmy Bear, które ogólnie wszędzie uchodzą za bardzo dobre, ale w tym wypadku odpadają, bo są tylko w tych brzydkich kamuflażach. No chyba, że ja nie potrafię znaleźć ich na polskim rynku :l

Tak, Diamond występuje też w wersji czarnej z turkusową cięciwą, co wygląda super moim zdaniem. A jak wyglądają akcesoria w Diamondzie w wersji RTS? Są jako tako, czy od razu do wywalenia?

Czyli reasumując... większość z was polica Sanlidę na początek. Możliwe, że skuszę się na niego. Dogadywaliście się stacjonarnie, czy internetowo udało się wam ubłagać sprzedawcę o obniżenie ceny i pozbycia się podstawowych akcesoriów? Szkoda, że występuje tylko w wersji RTS.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2021, 02:47:05 pm »
Zwróć uwagę na ten łuk - https://www.centrum-lucznicze.pl/zestawy_1/1840,luk-bloczkowy-sportowy-sanlida-x8-hero-zestaw
Nazywa się co prawda Sanlida X8 Hero, ale na zdjęciu jest Sanlida Dragon X8, tylko z lepszym tarczowym osprzętem.
Za takie pieniądze jest to bardzo ciekawa oferta.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2021, 03:06:49 pm »
Cytuj
Nie widziałem specyfikacji Dragona, więc nie wiem jak to teraz wygląda.

Dragona można odpuścić praktycznie do zera. Śruby są tak długie, że da się je na tyle poluzować, aby bez pomocy prasy zdjąć cięciwę i kable. Sprawdzałem u siebie, bo korygowałem cam lean.

Cytuj
tylko podstawowe akcesoria są podobno tak okropne, że wywala się je od razu.

Tu się nie do końca zgodzę. Jasne, jest to bardzo podstawowy sprzęt i mając zapas w budżecie od razu radziłbym wymienić przynajmniej przeziernik i podstawkę, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, by i z tymi akcesoriami strzelać. I to celnie. Ja strzelam i żyję. ;) Na początek dają radę. Co więcej, celownik jest nawet dość solidny.

Jeśli masz zamiar strzelać tylko tarczowo, a nie gdzieś po lesie, to faktycznie ta opcja z osprzętem sportowym wrzucona przez smoxa może być lepszym wyborem.

Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2021, 08:01:55 pm »
Jednak wyszło tak, że budżet się trochę zwiększył. Do 3 tysięcy musiałbym się zmieścić ze wszystkim. Pisałem ze sprzedawcą i stwierdził, że Edge Pro będzie dla mnie za mały, więc zaproponował mi klasycznie Stingera lub Cruzera G2, którego akurat ma czarnego. Tylko, że... czegoś tutaj nie rozumiem, bo te łuki przecież wielkościowo są prawie takie same. Czy ten 1 cal to taka znacząca różnica? Sanlida x8 również ma ATA 30'', więc teoretycznie też byłby za mały. Jestem teraz zmieszany  ??? Dodam, że mam równe 180cm.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2021, 08:21:55 pm »
Eutanazja, na dzień dzisiejszy (moim zdaniem) najbardziej korzystny w kategorii jakość - cena jest zakup łuków Sanlidy.
Gdybym ja miał teraz zmieniać łuk, to brałbym bez namysłu Sanlidę Dragona X8, albo Sanlidę PRODIGY.
Z budżetem 3 tyś. brałbym Sanlidę PRODIGY za niecałe 1,5 tyś. Reszta została by na osprzęt i strzały.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Eutanazja

  • Gość
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2021, 08:28:21 pm »
A o co mogło chodzić sprzedawcy z tym, że łuk będzie dla mnie za mały? Czy to faktycznie prawda, że przy takim wzroście ATA 30'' to mało?

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Diamond Infinite Edge Pro?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2021, 08:34:18 pm »
Moja propozycja https://www.centrum-lucznicze.pl/sanlida/1589,luk-bloczkowy-sportowy-sanlida-prodigy-target-promocja-550-zl
I za resztę kasy dobrać osprzęt. W tej cenie nawet bym się nie zastanawiał. Mam i polecam.
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#