Autor Wątek: Ustawienie blaszki w podstawce tarczowej  (Przeczytany 3138 razy)

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Ustawienie blaszki w podstawce tarczowej
« dnia: Maj 09, 2021, 01:45:17 pm »
Witam, temat z pogranicza, w końcu włożyłem do tarczówki podstawkę z blaszką. Ma regulowany kąt blaszki i fabrycznie ustawiony na ok 55 st od poziomu. Macie jakąś wiedzę lub doświadczenie co do tego kąta. Strzały 30 cali ID 4.2 sp 400 ok. 25gram
Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Ustawienie blaszki w podstawce tarczowej
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2021, 11:15:28 pm »
Google podpowiada, że 37 stopni, kilka razy słyszałem że 33 stopnie ale najczęściej spotykam się z opinią, że najlepiej odnaleźć się w przedziale 30-35 stopni. Strzelam z blachy od 2 miesięcy więc bardzo amatorsko, liczę, że wypowiedzą się jacyś nasi Prosi ;) pzdr
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Ustawienie blaszki w podstawce tarczowej
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2021, 09:53:52 pm »
Inne pytanie. Dlaczego blaszka, a nie opadająca?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Ustawienie blaszki w podstawce tarczowej
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2021, 02:51:40 pm »
Jeżeli o mnie chodzi, to zadecydowały 3 rzeczy: 1. trener w klubie, 2. cena - koszt średniej opadającej to równowartość dobrej blachy, 3. Jedni twierdzą, że blacha lepsza bo prowadzi strzałę po całej długości i przy niewielkiej stracie fps daje powtarzalność, drudzy, że lepszy dropaway bo znika strzale z drogi chwilę ją prowadząc, nie wk..frustruje spadaniem itd. Srednia wyszła mi że jeden pies, tylko taniej bo mam Tec-X z mikroregulacją za niecałe 150zł..

Natomiast chętnie dowiem się Legolas, czemu właśnie opadająca? Planuję kupić drugi łuk; historia zatacza krąg, po przejściu na tarczówkę, tęsknię za czymś mniejszym, o milutkim naciągu i let-offie, i rakietowym przyspieszeniu, ech... Tam na pewno będzie opadająca, jakiś ripcord pewnie albo hdx, na "chamski" sprzęt mnie nie stać ;)

Właśnie sobie uświadomiłem, że jesteś osobą której mogę zadać pytanie, nurtujące mnie od jakiegoś czasu: dlaczego wybrałeś Prime Legolas i czy od tego czasu, bardziej utwierdziłeś się w swoim wyborze? Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2021, 03:09:00 pm wysłana przez CountDooku »
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Ustawienie blaszki w podstawce tarczowej
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2021, 08:20:40 am »
Opadająca z tego względu, że strzelam na zawodach 3d i field. Na torach łuczniczych nigdy nie strzelałem, bo nie mam takie możliwości. Jeśli Ty strzelasz tylko tarczę w klubie, to rzeczywiście blaszka może być dla Ciebie. Ja jednak nie widzę żadnej przewagi blaszki nad opadającą. Chyba, że cena.
Co do Primea to jestem bardzo zadowolony. Łuk mega stabilny, bezawaryjny i to co mnie wpienia u innych producentów u nich mogę wziać malowanie camo do każdego łuku :D
Aha dodam jeszcze, że w Primie mogę sobie ustawić DL i lett off bez użycia prasy, co jest mega dużą wygodą i oszczędnością czasu i pieniędzy.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2021, 08:23:09 am wysłana przez Legolas »
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite