Autor Wątek: Celownik Retina z aliexpress  (Przeczytany 1952 razy)

tomek86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Celownik Retina z aliexpress
« dnia: Maj 04, 2021, 07:59:31 am »
Być może dorzucę oliwy do ognia pytając o sprzęt z Aliexpress, z góry jednak proszę o nie wypowiadanie się osób, które celownika na oczy nie widziały.
Mowa o Daibow/Topoint DB9150 z retiną i mikroregulacją za około 170 zł. Jeżeli ktoś miał styczność, zamawiał, używał, proszę o opinię warto czy nie.
https://a.aliexpress.com/_mqG17pT

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Celownik Retina z aliexpress
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2021, 11:25:03 am »
Jestem juz posiadaczem jednego celownika z ali -spot hog tommy.balem sie ze wtopa ale okazalo sie ze nie.starszy model ale orginal.zamowilem drugi -z retina-IQ xt pro-warto dolozyc troche i kupic IQ. Tez myslalem nad tym o ktorym piszesz ale umiejscowienie poziomiczki go zdyskwalikowalo.po za lipkiem

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


zadzior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Celownik Retina z aliexpress
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2021, 05:30:55 pm »
Ja też właśnie kupiłem IQ z retiną, przesyłka jest już przejęta przez linię lotniczą więc może długo czekać nie będę, dałem 250 zł najtaniej na ali, sporo taniej niż u innych sprzedawców z ali, ale mam nadzieję że to nie jakiś odpad po produkcyjny  :D
Dość sporo zamawiam z ali i to już nie te czasy gdy mieli sam badziew. Może niedługo podzielę się opinią co do tego IQ.

salutczarter czym różni się xt pro od "zwykłego" ?

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Celownik Retina z aliexpress
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2021, 06:17:07 pm »
Xt pro to jest ta wersja z  6calowa szyna regulowana.zaleta jest to ze mozna go zdjac do transportu. Fakt ze ali sie poprawilo- bralem juz octan balance i napa apache a ostatnio tru ball max pro 4 i jestem mega zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


tomek86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Celownik Retina z aliexpress
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2021, 07:33:38 am »
Dziękuję za odpowiedzi. Zamówiłem Topointa, ale tego z szyną montażową. Na początek mojej przygody z łucznictwem nie chcę od razu wydawać na celownik prawie tyle samo co na łuk :) jak trochę z niego postrzelam to skrobnę jakąś recenzję.

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Celownik Retina z aliexpress
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2021, 08:13:00 am »
Super! Aczkolwiek z wlasnego doswiadczenia wiem ze zmiana bedzie

hudson222

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Celownik Retina z aliexpress
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2021, 09:48:42 pm »
Mam topointa i powiem że całkiem niegłupi celownik, zobaczymy po czasie ale retina działa, dzięki niej poprawiłem u siebie celność o jakieś 15-20%

tomek86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Celownik Retina z aliexpress
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2021, 10:34:50 pm »
A próbowałeś może z niego strzelać bez przeziernika? Pytam z ciekawości :)

hudson222

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Celownik Retina z aliexpress
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2021, 05:05:45 am »
Nie próbowałem, ale założyłem peep sight 5/16 a wcześniej miałem 1/4 żeby mieć poziomicę widoczną w okręgu peep sighta na razie testy bardzo pozytywne, ale czekam na nowy spust i dopiero będę go regulował pod nowy układ i wtedy będę mógł się wypowiedzieć na 100%

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Celownik Retina z aliexpress
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2021, 03:33:27 pm »
Odebralem dzis IQ Micro z ali-coz powiedziec-jakosc wykonania perfekcyjna. Komlet srobek i kluczy plus zapas srob.w sobote go przestrzelam