Autor Wątek: Kolejny Bear. A może nie?  (Przeczytany 1832 razy)

Mayo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Kolejny Bear. A może nie?
« dnia: Kwiecień 27, 2021, 11:53:40 am »
Witam. Do tej pory strzelałem z modelu Bear Species z 2019 roku. Łuk, w moim odczuciu, jest świetny jak na swoją cenę i sprawdza się na prawdę dobrze. Jednak od dłuższego czasu myślę sobie czy nie wejść o ten szczebel wyżej i kupić już droższy sprzęt.
Z racji tego że nabrałem już zaufania do tej marki i na nowy łuk (goły) postanowiłem przeznaczyć jakieś 3500 zł to przymierzam się do kupienia modelu: Divergent za ok 3200-3400
lub
Redemption za ok 3600< z tego roku.
Stąd moje pytanie. Czy ktoś już ma jakieś większe doświadczenie z modelem Redemption, żeby można było omówić jego ewentualne wady w postaci szybkiego zużywania kabli itd?

A może macie jakieś własne propozycje mieszczące się cenowo w tym budżecie i też jesteście z nich zadowoleni?

Maciek1303

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kolejny Bear. A może nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2021, 04:50:24 pm »
Szczerze mówiąc. Ja osobiscie najbardziej bym polecał  hoyt  nitrux. Naprawdę , chyba najprzyjemniejszy łuk jaki mam ,płynnie się naciąga , solidna ściana , mały handshock, do tego dokupić dobry celownik , dobrą podstawkę opadająca,  porządny stabilizator. I można ładować na 70m w podstawkę od filiżanki. Jeśli chodzi o przyjemność ze strzelania , to zaryzykuję nawet stwierdzenie ,że fajniej się z niego strzela niż z rx4. Koszt zestawu to tak z 5500zl, ale nie będziesz żałował.
RX4 Alpha 82#
Apex Covert Pro Micro 1 pin LED
HAMSKEA HYBRID HUNTER PRO MICRO-TUNE
TruGlo Tru Tec Carbon Pro 6 cali
 TruBall Max Pro Plus 4
AXIS260, BLOODLINE240

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Kolejny Bear. A może nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2021, 10:36:14 am »
Sprzedaje Nitruxa jakby co.
Jest w dziale giełda. Mogę dokompletować zestaw albo sam łuk.
Generalnie mnie Nitrux też zaskoczył płynnością naciągu i komfortem strzelania.
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

Mayo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kolejny Bear. A może nie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2021, 11:54:02 am »
Szczerze mówiąc. Ja osobiscie najbardziej bym polecał  hoyt  nitrux. Naprawdę , chyba najprzyjemniejszy łuk jaki mam ,płynnie się naciąga , solidna ściana , mały handshock, do tego dokupić dobry celownik , dobrą podstawkę opadająca,  porządny stabilizator. I można ładować na 70m w podstawkę od filiżanki. Jeśli chodzi o przyjemność ze strzelania , to zaryzykuję nawet stwierdzenie ,że fajniej się z niego strzela niż z rx4. Koszt zestawu to tak z 5500zl, ale nie będziesz żałował.

Szczerze, Hoyt za bardzo mi się nie podobały. Głównie przez ich dość agresywny i sprawiający wrażenie mało poręcznych łuków. Ale z drugiej strony nie miałem jeszcze okazji z takiego strzelać więc na pewno to przemyślę.


Sprzedaje Nitruxa jakby co.
Jest w dziale giełda. Mogę dokompletować zestaw albo sam łuk.
Generalnie mnie Nitrux też zaskoczył płynnością naciągu i komfortem strzelania.
Hmm. Jak bardzo obniżyłbyś cenę za goły łuk?

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Kolejny Bear. A może nie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2021, 12:43:21 pm »
PW
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

Maciek1303

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kolejny Bear. A może nie?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2021, 12:52:34 pm »
Polecam spróbować właśnie z tym modelem, jak dla mnie to bajka;)  Wczoraj robiłem próby na chrono moich zabawek i włąsnie NItrux miał takie wyniki-370 grain strzała savage osiągnełą przy 69# i 30 calach naciągu 328 fps. z Axisem 480 grain 288 fps. a z bloodlinem 420grain bodajże 314 fps o ile dobrze pamiętam. Mam zapisane w notesie. Tak że to naprawdę solidny sprzęt. Świetny agresywny wygląd. Moim zdaniem Nitrux to najlepszy wybór w tej półce cenowej:) Nie zachwalam żeby go sprzedać, bo mój nie jest na sprzedaż. Ale jakby co to mam do sprzedania ewentualnie Bear paradox, 70# single cam, z zapasową cięciwą i kablami.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2021, 12:58:38 pm wysłana przez Maciek1303 »
RX4 Alpha 82#
Apex Covert Pro Micro 1 pin LED
HAMSKEA HYBRID HUNTER PRO MICRO-TUNE
TruGlo Tru Tec Carbon Pro 6 cali
 TruBall Max Pro Plus 4
AXIS260, BLOODLINE240