Autor Wątek: (S) Spust Carter Total Control  (Przeczytany 1318 razy)

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
(S) Spust Carter Total Control
« dnia: Maj 20, 2021, 11:34:21 am »
Jak w tytule, spust back-tension typu hinge, cena 800zł, link do ogłoszenia poniżej:

https://www.olx.pl/d/oferta/spust-do-luku-bloczkowego-carter-total-control-CID767-IDJVG0g.html#119954e9a8;promoted

Polecam
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: (S) Spust Carter Total Control
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2021, 11:37:44 am »
CountDooku,
a uzupełniłbyś post z recenzjami spustów,
skoro tyle ich przerzucasz ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: (S) Spust Carter Total Control
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2021, 04:59:41 pm »
Spoko ojciec, tylko że wątek Jaco chyba zablokował bo się Panowie tam poprztykali trochę ;)  To był fajny wątek, myślałem żeby w tej sprawie do admina napisać ale skoro i Ty pytasz, to trzeba będzie go poprosić o odblokowanie. Jak przygotuję opisy, to spytam go o włączenie komentarzy do wątku. Aż tak dużo ich nie było - Fulkrum Brass, Fang 4, kilka nadgarstkowych - ale jeszcze parę pewnie sprawdzę :)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: (S) Spust Carter Total Control
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2021, 11:28:59 pm »
Czytając opis sprzedaży na OLX, napisałeś, że celujesz w spust przeciążeniowy. Wiesz na co się piszesz? :P
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: (S) Spust Carter Total Control
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2021, 08:12:34 am »
Owszem. To spusty, które nie wymagają rotowania ręki. Będę go musiał ustawić pod wyliczoną wartość siły łuku po let-offie, naciąga się go z dźwignią bezpieczeństwa, którą zwalnia się po zakotwiczeniu i celując rozciągam układ, zwiększając obciążenie mechanizmu, który w pewnym momencie puszcza, dając nieświadomy strzał. Napisz proszę czego nie wiem? ;)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: (S) Spust Carter Total Control
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2021, 08:15:28 am »
Owszem. To spusty, które nie wymagają rotowania ręki. Będę go musiał ustawić pod wyliczoną wartość siły łuku po let-offie, naciąga się go z dźwignią bezpieczeństwa, którą zwalnia się po zakotwiczeniu i celując rozciągam układ, zwiększając obciążenie mechanizmu, który w pewnym momencie puszcza, dając nieświadomy strzał. Napisz proszę czego nie wiem? ;)
Zasadę działania tych spustów znam ;) Kiedyś w jednym wątku dyskutowaliśmy na temat różnych spustów i były tam głosy, że te spusty są bardzo trudne w strzelaniu, ze względu na to, że po jakimś czasie łucznik słabnie i zaczyna się walka ze spustem.
Łap, znalazłem ten wątek.
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=8512.msg79254#msg79254
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2021, 08:20:24 am wysłana przez Legolas »
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: (S) Spust Carter Total Control
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2021, 08:32:46 am »
Ooo, czułem że mnie czymś zaskoczysz :D Strzelam dokładnie od roku i moja ewolucja która cały czas następuje, jest spora. Teraz jestem na etapie odkrycia, że czasem udaje mi się rozciągać układ żtp constans i wtedy przez nawet kilka sekund 2-4 utrzymuję pin w środku żółtka. Wtedy trochę mi akcję psuje zarówno klik jak i fakt że muszę rotować dłoń. Pomyślałem, że przeciążeniowy, może mi uprościć proces strzału. Nie pomyślałem faktycznie o narastającym zmęczeniu w serii - jeszcze nie uczestniczyłem w zawodach a do klubu chodzę niespełna miesiąc ;) Jednak ja wszelkie spusty ustawiam na Hot właśnie żeby zminimalizować czas całej akcji. Tu też postaram się zrobić to optymalnie, oczywiście nie za bardzo Hot bo to już nie będzie nieświadomy strzał. Wiem że Grzechu z forum sprzedawał i wtedy nasunął mi się ten pomysł. Widzisz, teraz mam cash flow bo przenieśliśmy się z domu do bloku i mamy nadmiar jakościowych itemów których trzeba się pozbyć. Moja Małżowina dała mi zadanie pozbycia się tego a kasę mogę zamieniać na itemy łucznicze, więc korzystam i wszyscy są zadowoleni: ja, żona, sklepy łucznicze, łucznicy szukający używanych akcesoriów w dobrym stanie itd :) Łuk mam petarda(tak, wolałbym Prime’a :D ), osprzęt bardzo ok, więc złotego Graala szukam już tylko wśród strzał i spustów. Moim marzeniem w tej kwestii, jest coś z Nock On ale tu mam trudności JAK to kupić i sprowadzić, to samo z gripami Ultraview czy Bee.

P.S. Od 2 miesięcy dobieram sobie też sprzęt optyczny i dopiero zrozumiałem swój błąd kiedy nie zdecydowałem się kupić od Ciebie Levenhuka w tej cenie, o ja nieszczęsny :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2021, 08:38:39 am wysłana przez CountDooku »
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: (S) Spust Carter Total Control
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2021, 04:55:49 pm »
Widzisz, teraz mam cash flow bo przenieśliśmy się z domu do bloku i mamy nadmiar jakościowych itemów których trzeba się pozbyć.
A to ciekawe. Z reguły ludzie robią odwrotnie, czyli z bloku do domu. Można wiedzieć jaka była przyczyna takiej decyzji?


P.S. Od 2 miesięcy dobieram sobie też sprzęt optyczny i dopiero zrozumiałem swój błąd kiedy nie zdecydowałem się kupić od Ciebie Levenhuka w tej cenie, o ja nieszczęsny :D

Levenhuk to półka mocno średnia jeśli chodzi o optykę. Ale jest to dobry stosunek cena/jakość.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2021, 04:57:25 pm wysłana przez Legolas »
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: (S) Spust Carter Total Control
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2021, 05:23:34 pm »
Może i średnia ale i tak z 5 pak trzeba szykować na niezbyt skomplikowaną lornetkę tej firmy ;) Z domu do bloku bo z prawie rogatek miasta do centralnej części, na powierzchnię o połowę mniejszą od domu. Powodów było kilka; przenieśliśmy się po prostu bliżej cywilizacji, ja otworzyłem działalność i też mam bliżej do pracy (na strzelanie w krzaki i do klubu za to dalej niestety ale do łuczniczego blisko), więcej sklepów i knajp w pobliżu, rodzina tu jest rozproszona po tej dzielnicy więc idziemy do nich spacerem, bez auta a na dodatek wzrosła średnia za wynajem domów, więc jest to też okazja na pasywny dochód, bo działalność to finansowa to studnia bez dna przyprawiana co jakiś czas, jakimś fakapem ;)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens