Autor Wątek: Zmiana cięciwy a zmiana dynamiki pracy łuku  (Przeczytany 2910 razy)

leć_gdzie_chcę

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Zmiana cięciwy a zmiana dynamiki pracy łuku
« dnia: Marzec 04, 2021, 10:56:36 am »
Po zakupie nowego łuku Buck Trail Antelope 40 lbs zacząłem się zastanawiać co by się stało gdyby tradycyjna cięciwę w Buck Trail Black Hawk 40 lbs zastąpić podobną jak w Antylopie. Czy zmieniłoby to charakterystykę pracy łuku na +-
Zabawne łuki o tej samej sile a strzelanie z obydwu to zupełnie inna bajka.
Najpierw była oczywiście fascynacja nowym nabytkiem, później porównywanie a teraz fajnie się strzela raz z jednego, raz z drugiego.
Po względnym opanowaniu refleksyjnego strzały z flatbowa latają dużo lepiej :o. Czy ktoś miał podobnie
Buck Trail Antelope 2019 40 lbs
Buck Trail Black Hawk 40 lbs

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Zmiana cięciwy a zmiana dynamiki pracy łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2021, 09:18:21 am »
Po zakupie nowego łuku Buck Trail Antelope 40 lbs zacząłem się zastanawiać co by się stało gdyby tradycyjna cięciwę w Buck Trail Black Hawk 40 lbs zastąpić podobną jak w Antylopie. Czy zmieniłoby to charakterystykę pracy łuku na +-
Zabawne łuki o tej samej sile a strzelanie z obydwu to zupełnie inna bajka.
Najpierw była oczywiście fascynacja nowym nabytkiem, później porównywanie a teraz fajnie się strzela raz z jednego, raz z drugiego.
Po względnym opanowaniu refleksyjnego strzały z flatbowa latają dużo lepiej :o. Czy ktoś miał podobnie

Long bow i refleks to są łuki o zupełni różnych charakterystykach, to i strzela się inaczej.
Samo to że longbow jest dłuższy (dłuższe i cięższe ramiona, mniejsza dynamika) już wystarcza,
a jak jeszcze dodasz do tego rozciągliwą cięciwę z dakronu, to jeszcze zmniejsza dynamikę łuku.
Długi łuk jest do tego stabilniejszy, więc strzela się inaczej, łuk jest spokojniejszy.

Zmiana cięciwy w lognu zmieni jego dynamikę na +, strzały zrobią się za miękkie, więcej się nie zmieni.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dochi

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Zmiana cięciwy a zmiana dynamiki pracy łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2021, 01:18:10 am »
Nie wiem jak w Twoim łuku ale z tego co kojarzę Black Hawk miał cięciwę flamandzką z dyneema-y, cięciwa z pętli z takiej samej nici nie powinna być odczuwalnie szybsza. Jak chcesz zyskać kilka FPS zdejmij tłumiki z cięciwy. Moim zdaniem jest zbędny zabieg, lepiej już poszukać lżejszych strzał ale też nie warto z tym przesadzać przy łukach długich ponieważ one zazwyczaj lepiej strzelają z cięższymi strzałami.

leć_gdzie_chcę

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zmiana cięciwy a zmiana dynamiki pracy łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2021, 09:46:56 am »
Dzięki za rady.
Pokombinuję i dam znać o rezultatach. Pozdrawiam
Buck Trail Antelope 2019 40 lbs
Buck Trail Black Hawk 40 lbs