Autor Wątek: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy  (Przeczytany 4491 razy)

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« dnia: Marzec 01, 2021, 02:08:13 pm »
Hej ludzie :) Czy kojarzycie - używacie/liście, znacie kogoś kto używa (nie był w Ameryce ale zna kogoś kto był :D ) - bloczki tarczowe Sanlidy? Podobają mi się, ich ceny również, mam celownik sportowy Sanlidy na karbonowej szynie i jest fenomenalny. Słyszałem pochlebne o nich opinie no ale mam nadzieję, że Wy wiecie więcej i jako doświadczeni łucznicy i majsterkowicze, wiecie na co zwracać uwagę, więc proszę Was o poradę. Obecnie strzelam z Hoyta Nitruxa ale już mi się nudzi i będę go żenił za jakiś czas, żeby na jesieni kupić jakieś ATA od 36 wzwyż :) Pożądam tarczówki, marzy mi się coś z Mathewsa ale trxy kosztują miliony monet, prawie to samo Halony, generalnie tej firmy brałbym nawet używkę ale sami wiecie że jest lipa i jak ktoś ma fajny łuk to go trzyma.  PSE nawet nie biorę pod uwagę, Prime'y drogie w huk, no więc te Sanlidy mi pozostają. Co powiecie?
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2021, 11:01:42 pm »
Mam Prodigy od prawie pół roku, polecam.
Tutaj wątek z opisem:
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=9186.0
Podtrzymuję to co wtedy pisałem, łuk bardzo w porządku.
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2021, 08:48:50 am »
Co powiecie?
No, ja powiem, że jestem bardzo zaskoczony. Jesteś chyba pierwszy na tym forum, który otwarcie pisze, że znudził mu się Amerykański Hoyt i chce zamienić go na Chińską Sanlidę.
Niesłychane, ale wracając do rzeczy, to oglądałem sporo rosyjskich, a nawet anglojęzycznych filmików na Youtybe, gdzie bardzo dobrze mówiono o tym łuku.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2021, 09:13:09 am »
Może znudził się, to jednak przesadziłem a to że są dwa dobre chińczyki na rynku, nie oznacza że to dowodzi ogólnie wyższości chińskiej manufaktury nad amerykańską, jeśli do tego zmierzasz. Nawet chętnie strzelałbym z Hoyta dalej. Chciałbym z nim w tym roku na jakieś 3D, więc tak na serio planuję go wypromować i sprzedać po wakacjach. Po prostu mam już pełne tarczowe wyposażenie i chcę porównać celność łuków na moim "skillu". Przy przesiadce ze Stingera na Hoyta dostrzegłem różnicę w średnim skupieniu, w szczególności na duże dystanse, mimo że obydwa łuki to samo ata chyba. Teraz jestem ciekaw takiego zabiegu z Sanlidą a ponieważ widziałem obydwa łuki na żywo, u osób które bardzo długo zajmują się łucznictwem, które znam osobiście i cenię, to wiem, że kiepskie nie są, jeszcze przy tej cenie. Mam również "myśliwskie" wyposażenie do Hoyta więc w zasadzie dokupując do tarczy podstawkę, mam dwa kompletne łuki. Wolałbym go zostawić ale życie to życie a kasa jest jaka jest :D Wystawiłem go i jeśli dobrze sprzedam, to zbieram na jakiegoś Mathewsa. Oto cała tajemnica, czyli żadna :)

EDIT: Do wakacji nie dotrwa bo już dogaduję odbiór i cenę ostateczną, tak więc wcale nie wykluczam że Sanlida jednak odda pole Mathews Halon X comp ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2021, 10:28:38 am wysłana przez CountDooku »
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2021, 12:43:59 am »
A tak z ciekawości, dlaczego nie bierzesz pod uwagę tarczowek od PSE ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2021, 11:49:33 pm »
Raz ze względu na grip, cienki kanciasty i niewygodny(ok, widziałem lepsze w wyższych klasach łuków) a druga sprawa to kształt - są brzydkie, wyglądają jak ofiary katastrof. To samo seria Hoyt Invicta, czy Prime Centergy, masakra.. Dla mnie rzecz jasna, dla kogoś te majdany mogą być najpiękniejsze, ja nie podzielam :) Tak więc nie ujmuję im jakości, tylko krytykuję estetykę.
Jedyny PSE który mi się podoba to EVO NXT, no ale to myśliwski.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2021, 11:57:48 pm wysłana przez CountDooku »
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2021, 01:56:15 am »
Ok rozumiem , choć absolutnie się nie zgadzam. Szczególnie co do kształtu czy wygody chwytu. Nie wiem jakie tarczowe luki PSE miałeś w ręku , ale chyba żadnego . Mimo wszystko radzę przyjrzeć się nowej Suprze. To świetny łuk , wygodny w regulacji , bardzo dobrze wykonany, z wygodnym chwytem. Do tego cena niższa sporo niż innych topowych tarczowek. Sama kultura strzału , płynny naciąg są według mnie ważniejszym elementem niż kwestie wyglądu.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2021, 08:54:03 am »
Zgadzam się z Tobą, że kultura pracy łuku i parametry a przede wszystkim celność są ważniejsze niż wygląd. Jednak Supra nie jest jedynym świetnym łukiem o doskonałych parametrach a jeżeli mogę wybrać i dobry i ładny(ocena względna i subiektywna, jak najbardziej), to czemu miałbym mieć tylko dobry? :D Teraz się przyjrzałem tej Suprze. Ok, okrągły kształt majdanu mnie nie przekona nadal ale widzę że ma najładniejsze "stalowe" malowanie anodyzowane ze wszystkich łuków na rynku :) Jednak pomyślę o modelach łuków które uważam za ładne, to okazuje się, że po prostu lubię proste, pionowe majdany, bo np to Evo od PSE, jest nieco "TRXowate". Ja naprawdę nie mam nic do PSE poza Stingerem i ogólnie kanciastymi gripami w łukach, druga kwestia że wg niektórych, twarde wyraźne gripy są precyzyjniejsze(?). Tarczówki PSE faktycznie nie miałem w ręku i teraz widzę że mają bardziej profilowane gripy, ok, natomiast nie przyglądałem się już szczegółowo im, skoro sylwetka mi się nie spodobała. Może na ich korzyść przemawiać trochę cena bo są średnio tańsze od tarczowych Hoytów, Mathewsów czy nawet Prime'ów ale to i tak spory hajs.

EDIT: Teraz się zorientowałem, że Ty używasz Supry, więc wybacz że tak na nią naskoczyłem :( Przypuszczam, że to nie pierwszy Twój łuk tarczowy a przynajmniej miałeś inne w ręku. W czym zatem uważasz Suprę za lepszą od np. Halona X? Bo to ta sama półka cenowa i to samo ata
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2021, 09:01:11 am wysłana przez CountDooku »
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2021, 04:33:36 pm »
Wiadomo , ze każda Liszka swój ogonek chwali. Ja nie krytykuje tarczowek innych firm, tym bardziej ze strzelałem z bardzo niewielu tarczowek innych firm nuz PSE . I było to tylko pare strzałów . Ale pozwoliło mi się na przykład zorientować, ze hoyt jest dla mnie za nerwowy, ze naciąg miał mniej płynny , ze bowtech miał większe drgania i również mniej płynny naciąg i za dużą dolinę . Ale akurat w przypadku PSE mogę COD napisać bo id paru kat kupuje topowe tarczowki tej firmy . Zawsze byłem zadowolony i łuk nie powodował jakiś frustracji podczas użytkowania. Zdarzały się oczywiście małe problemy, ale dawało się je wyeliminować. Ale strzelało się z nich zawsze dobrze , anodowanie było wzorowe, kolory fajne. I teraz dochodzimy do ostatniego modelu Supry. To nie był topowy model PSE. Bo w tym czasie był nim Perform , ale nagle zauważyłem ze wszyscy strzelcy ze stajni PSE , zamiast jakby nie było modelu topowego, wybrali tańszą Supre . W różnych wariantach, ale jednak właśnie ją. Ja tez zmieniłem Performa na Supre i śmiem twierdzić , ze to do tej pory najlepszy łuk od PSE . A do tego sporo tańszy od innych topowych tarczowek. Co do wyglądu , to wiadomo rzecz gustu. Co do gripu, to nie mam zamiaru krytykować chwytów innych firm, ale poczytaj sobie na zagranicznych forach, jak ludzie zmieniają fabryczne chwyty mathewsa na jakieś customowe, jak niektórzy skarżą się na dziwny kat chwytu w Prime.  Powtarzam ja nie krytykuje topowych lukow innych firm i chętnie spróbował bym trx38 czy nowego Prime black9. Tylko jeśli mogę uzyskać w dużo niższej cenie łuk co najmniej tak samo dobry, to myśle ze warto go rozpatrzyć i dlatego zadałem Ci pytanie - dlaczego nie bierzesz pod uwagę lukow PSE .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2021, 07:55:59 pm »
Z tarczówek miałem: PSE Supra, Hoyt Podium 40 na Spiralach, Mathews X Comp i jeden dzień Apexa 8 :-).
Najlepiej wykonany był Mathews, najlepsze wyniki miałem z Supry, najlepszą ch-tykę naciągu i ścianę miał Podium. Wszystko to subiektywne bardzo. Każdy może sobie stworzyć taki ranking i umieścić dowolne łuki w dowolnej kolejności. W PL w zasadzie nie ma możliwości przestrzelania sensownych topowych łuków przed zakupem, stąd najczęściej kupuje się to, co się wizualnie podoba.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2021, 08:45:49 pm »
Sisap, to kawał przydatnej wiedzy teraz dałeś, Gibber zresztą też. To co niżej napisał Gibber, to 100% zgody - ja kupuję po urodzie i szczątkowych ale powtarzających się informacjach na temat jakiegoś modelu no bo jak postrzelać? W sklepie gdzie nie byłoby problemu, chłopaki mają akurat nie te łuki które bym chciał. Ja o Sanlidach słyszałem dużo dobrego od ludzi którzy je mają. Po Mathewsach spodziewam się  mniejszych wstrząsów przy strzale - ta informacja się powtarza w necie, jak również ta, że Bowtechy przeciwnie - strasznie szarpią. PSE tarczowe wiem że są dobre, tylko mi się majdany nie podobały ale jeżeli mówią mi o nich pozytywnie ludzie, którzy ich używają a jeszcze mają porównanie i doświadczenie, to nie mam powodu wątpić i zacznę zaciekawiony Suprę obserwować. Raczej załapię się już na używaną bo finalnie nabyłem Halona w dobrej cenie, więc poznam niebawem jego cienie i blaski :) Widziałem na olx czarną Suprę XL za 2800 no ale Mathews już był kupiony i jeszcze do Supry nie dojrzałem ;)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2021, 01:16:19 am »
No i niech Ci dobrze służy. I tak najważniejszy jest operator  .Sprzęt sam nie strzela , bez umiejętności nawet najdroższy i najbardziej wymyślny łuk nam nie pomoże .
Ja starałem się tylko, przekonać Cię byś nie odrzucał lukow PSE , bo robią naprawdę dobre sprzęty i co ważne w większości tańsze od konkurencyjnych firm.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

CountDooku

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 298
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2021, 07:59:06 pm »
No więc rzeczowymi argumentami praktyka, przekonałeś mnie, tylko muszę wziąć to do łapy i obczaić ten grip. Jak się pobawię trochę Halonem a szybko się nudzę, to pewnie jeszcze na gwarancji go sprzedam dalej i rozejrzę się czy jest może szansa z Suprą się polubić ;)
Łuk     - Hoyt Stratos/Mathews Halon X Comp
Celow. - B3 Exact / Fast Eddie XL
Podst.  - Sanlida Blade Rest
Staby  - B-Stinger Countervail
Spust  - B3 Omega PRO / B3 Ranger
Strzały - Skylon Paragon, Skylon Preminens

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2021, 02:59:39 pm »
Moje wrażenia w moim wątku http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=9162.60

Tak jak tam napisałem, nie miałem okazji strzelać z innych bloczków ale wg mnie Sanlida Prodigy to całkiem fajny łuk za takie pieniądze. Moim zdaniem bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Jak toś nie chce wydawać 5 tysięcy na tarczówkę to ta Sanlida będzie dobrym wyborem.
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

Roberto Trota

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Sanlida Hero X10 i Sanlida Prodigy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2021, 07:52:20 pm »
Kupiłem nie dawno sanlidę prodigy ,doradzi ktoś jaki kupić tani ,dobry stabilizator do tego łuku?Ijakiej długości kupić ?