Autor Wątek: Łuk bloczkowy noname - czy warto?  (Przeczytany 2081 razy)

szalonyptok

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« dnia: Lipiec 28, 2021, 02:29:12 pm »
Cześć
Wiem, że temat pierwszego łuku przewijał się dosyć często, ale może będziecie mi w stanie odpowiedzieć na pytanie.
Mogę w dosyć fajnej cenie dostać łuk z linku poniżej. Niestety sprzedający nie jest mi w stanie nic o nim powiedzieć, nie jestem w stanie sprawdzić nawet co to za łuk i ile kosztuje na rynku pierwotnym.

z góry dzięki!

https://www.olx.pl/d/oferta/luk-bloczkowy-mysliwski-75lbs-cena-1300-CID767-IDJT6LH.html

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2021, 02:45:49 pm »
Cena nie jest fajna... co najmniej o 1000. To luk z 2004 roku-tu masz link do oferty sprzedazy z usa. https://archerysouth.ecrater.com/p/11859557/high-country-archery-bow-power

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2021, 02:58:25 pm »
To mala firma-robia jeszcze luki- przejrzalem troche na amerykanskich forach i cena tego modelu i tego z linku wacha sie miedzy 50-a 80 usd. Nowsze modele 100-150 usd.moim zdaniem max 500-600 zlotych za wszystko. Widze ze nowa podstawka napa zalozona. Ale nie napewno 1300

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2021, 03:12:09 pm »
Widziałem tą ofertę, wisi na OLX już dość długo, gdyby była warta uwagi to już by jej pewnie nie było. Z rzeczy które są w niej warte uwagi to najwyżej podstawka, sam takiej używam. Po rdzy na niektórych elementach wnioskuje że nie sprzęt nie był zbyt starannie przechowywany. Moim zdaniem jeśli chcesz kupić pierwszy łuk, to dozbieraj, i rozejrzyj się za nowym Bear Legit w zestawie, zaplacisz poniżej 2 tysi, a łuk jest mega zajefajny, sam mam ten model, daje masę radości, i można go przystosować dosłownie do każdego, od dzieci po zaawansowanych łuczników

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2021, 04:54:01 pm »
nawet gdyby cena była atrakcyjna to 75# na początek to o wiele ze dużo.

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2021, 05:29:44 pm »
Fakt-ja mam 188 wzrostu i 95 kg wagi czyli maly nie jestem i zaczynalem od 45-po roku treningow 2-3 razy w tygodniu strzelam z 70 i mi to wystarcza-to wymaga naprawde sporo sily

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


szalonyptok

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2021, 08:00:49 am »
wielkie dzięki Panowie! zaoszczędze tym samym troche kasy... i kupię stingera jak Pan Bóg przykazał :D

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2021, 09:41:11 am »
Cena nie jest fajna... co najmniej o 1000.
Trochę poniosło z tym "co najmniej o 1000" za dużo. Walizka, strzały, celownik, podstawka i łuk jednak swoją wartość mają. Na pewno większą niż 300. Za 300 PLN to gołą kobrę można kupić ...

Wracając do tematu.
Można by się mocno zastanowić nad budżetowym rozwiązaniem wiszącym na naszym targowisku: http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=9409.0

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2021, 10:11:38 am »
Ze tak powiem...sa to juz zeczy uzywane. Tez mam taka walizke i troche jest juz zuzyta. Celownik w tym luku juz jest raczej muzealny...strzaly-sa uzywane bog jeden wie w jakim stanie. Nowa jest tylko podstawka NAP . Moze przesadzilem z tym 1000 ale nie zmienia to faktu ze nie ta cena za ten luk ktory mozna kupic za 60-70 dolcow z kompletnym osprzetem zalozonym przez producenta

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Łuk bloczkowy noname - czy warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2021, 01:22:51 pm »
Z tym Stingerem to na Twoim miejscu bym się wstrzymał nieco, fakt jest to bardzo dobry łuk, wręcz legendarny, jednak z tego co mi wiadomo wersja z 2020 nie do końca była udana, starsze modele są znacznie lepsze, dlatego ja wybrałem Bear Legit zamiast Stingera, co prawda nie mamy fizycznego porównania, i opieram swoje wnioski wyłącznie na recenzjach, ale to głównie dlatego że ciężko znaleźć łuk leworęczny, a takiego właśnie ja używam, z praworęcznego nie trafił bym w stodołę z 10 metrów, ponieważ mam wadę oka prawego która powoduje że w miarę wyraźnie widzę nim na metr, wszystko dalej to rozmazane plamy, za to lewym okiem widzę idealnie