Autor Wątek: Zapytanie w sprawie celowania  (Przeczytany 3119 razy)

quazir7

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Zapytanie w sprawie celowania
« dnia: Luty 14, 2021, 01:45:32 pm »
Witam serdecznie,
Od pewnego czasu strzelam rekreacyjnie z łuku. W mojej głowie powstało jedno dosyć nurtujące mnie zganienie, a mianowicie chodzi o sprawę poruszania ręką trzymającą majdan podczas celowania. Czy coś takiego jest błędem, jeżeli chodzi o prawidłowe posługiwanie się łukiem? Czy w przypadku celowania postawą, tak zwanego intuicyjnego kiedy wiem,  że aby trafić w cel  będę musiał wycelować trochę w prawo względem mojej dotychczasowej pozycji, to czy  mogę po naciągnięciu łuku jeszcze celować rekom  czy muszę zwolnić cięciwę i zmienić całe rozłożenie mojego ciała. Przesunąć się o krok do przodu lub do tyłu itp. ? Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2021, 01:48:11 pm wysłana przez quazir7 »

lubmich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zapytanie w sprawie celowania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2021, 04:27:49 pm »
Jeszcze bardziej teoretuzuje niz praktykuje... ale z tego co mi wiadomo  powinieneś się gibać w pasie. A ramiona z ręką powinny stanowić ramę... pochylanie samej ręki może powodować kontuzję na dłuższą metę...

https://youtu.be/o86KGxcKQp8

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Zapytanie w sprawie celowania
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2021, 05:12:52 pm »
Czy w przypadku celowania postawą, tak zwanego intuicyjnego kiedy wiem,  że aby trafić w cel  będę musiał wycelować trochę w prawo względem mojej dotychczasowej pozycji, to czy  mogę po naciągnięciu łuku jeszcze celować rekom  czy muszę zwolnić cięciwę i zmienić całe rozłożenie mojego ciała. Przesunąć się o krok do przodu lub do tyłu itp.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc powyższe.

Jeśli wiesz, że będziesz musiał strzelić bardziej na prawo,
to od razu składasz się do strzału bardziej na prawo.

Jeśli po złożeniu wyszło Ci że cel jest bardziej z prawej,
to poprawkę robisz skręcając się w pasie.
Poprawki góra/dół, też pochylasz się w pasie,
góra powinna pozostać nieruchomo.

Pooglądaj sobie akademię łuku Piotra Goneta na YT, znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.