Autor Wątek: Pytanko  (Przeczytany 7430 razy)

kissielec

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2008, 11:50:48 am »
mają sezon, natłok zamówień, więc klientom zagranicznym "odwalają fuchę", bo wiadomo, że nikt im tego z reklamacją nie odeśle i nie będzie czekał następnych 3-ech miesięcy.
Mnie to mówiąc szczerze, boli średnio, bo ja bardzo lubię sobie pogrzebać przy łuku, który jak sam poustawiam, to go lepiej rozumiem i przy okazji czytam dużo w temacie i się uczę.
Ale nieprzyjemnie jest mieć świadomość "nabicia w butelkę", bo przykładowo u mnie karteczka z wynikami testów, szybkością strzału,... która była dołączona do sprzętu, okazała się totalną nieprawdą i dane podstawowe (jak siła łuku czy dł. naciągu) podane nieprawdziwie. A z tego co pamietam to za fatygę regulacji sprzętu pod indywidualne zamówienie, HF dolicza sobie kilkadziesiąt USD. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 02:59:48 pm wysłana przez kissielec »

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2008, 03:41:06 pm »
A mnie to boli bardzo, ponieważ przez ich niedopatrzenie mógł mi się uszkodzić łuk. Ponad 2 miesiące strzelałem, będąc święcie przekonany iż wszystko jest "zrobione" jak należy przez profesjonalistów...
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

kissielec

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 17, 2008, 05:12:19 pm »
Jeśli chodzi o ew. uszkodzenie łuku, przez nierówne dokręcenie śrub to raczej nie tak od razu, o ile żadna ze śrub nie była odkręcona poniżej dozwolonego zakresu, ale taka niesymetryczna praca łuku ma ogromne znaczenie dla samego strzału, który jest zaburzony przez nierówną pracę ramion  :-\.

Ale nic straconego. Ja osobiście uważam, że wcześniej czy później każdy z nas musi chwycić za klucze, ruszyć śruby,... wziąć się, za promienie, lotki i groty, bo to przy wsparciu literatury pozwala szybciej zrozumieć dlaczego efekt strzału jest taki a nie inny... i dopiero jak sprzęt pracuje jak szwajcarski zegarek, to wiemy, że tu i tu - to my popełniamy błąd  ;).

A jeśli chodzi o fachowe sklepy internetowe, to mało który działa z poczuciem misji... ;D i świadomością, że jeden klient niezadowolony, to zwykle utrata 7-8 potencjalnych nowych klientów.
Jak zdążyłem się przekonać, nasze, polskie sklepy łucznicze dbają o klienta o wiele lepiej.


 
   
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2008, 09:18:12 am wysłana przez kissielec »

Amorphis84

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2009, 09:27:36 am »
Mam pytanie... Niedawno kupiłem sobie łuk bloczkowy... Nie orientujecie się czy na śląsku w obrebie katowic zabrza mikołowa czy chorzowa  są jakieś kluby łucznice lub coś podobnego bym mógł zasięgnąć parę rad...?? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc...

Lonm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2009, 09:13:52 am »
Witam

Mam takie pytanko czy w przypadku one cam cięciwa powinna być ównolegla do rolki czy też wypośrodkowana ? bo w duall lub hybrid cam wiem ze napewno tak, natomiast w tym przypadku jestem nieco blady.

Pozdrawiam
Łuk: Mathews Monster 70#
Podstawka: NAP Quik Tune Smart Rest
Celownik: G5 Optix XR 2
Stabilizator: Doinker BF11
Peep: G5 Meta Magnesium

kissielec

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2009, 10:25:10 am »
W single-camach zawsze cięciwa przebiega po skosie - od kółka na górze, osadzonego po środku rozwidlonych lub podwójnych ramion, do prowadnicy w krzywce - która jest zdecydowanie bliżej jednego końca osi.
W związku z tym cięciwa nigdy nie jest równoległa do płaszczyzny kółka lub krzywki.

Pozdrawiam,
 ;)

Lonm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2009, 04:37:41 pm »
no tak to logiczne nawet  ;D ale dla pewności zawsze lepiej spytać

pozdrawiam
Łuk: Mathews Monster 70#
Podstawka: NAP Quik Tune Smart Rest
Celownik: G5 Optix XR 2
Stabilizator: Doinker BF11
Peep: G5 Meta Magnesium