Autor Wątek: Podstawka pod strzałę się odkleja  (Przeczytany 2877 razy)

Kubacena

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Podstawka pod strzałę się odkleja
« dnia: Styczeń 29, 2021, 04:21:01 pm »
Witam,
Posiadam łuk Core Hit/Verve i podstawki pod strzałę Cartel Hunter i strzały Avalon Tyro.

Kiedy łuk do mnie przyszedł podstawka była już zamontowana, oddałem parę strzałów, po czym podstawka odpadła od taśmy, na którą była zamontowana.
Odkleiłem pozostałą taśmę potem odtłuściłem miejsce w którym ma być przyklejona podstawka, wymieniłem podstawkę na nową (identyczny model) po 10 strzałach podstawka znowu odpadła tym razem połowa taśmy znajdowała się na majdanie a druga połowa na plastikowym elemencie.
W sklepie kupiłem jakąś ponoć mocną taśmę dwustronną odtłuściłem miejsce przykleiłem do majdanu do tego przykleiłem plastikową podstawkę, rezultat był podobny po 2 strzałach podstawka odpadła.

Czy jest jakiś sposób, żeby podstawka się nie odklejała ?
Niestety jestem nowy i nie posiadam innych podstawek oraz nie mam ich nie wiadomo ile żeby co 5 minut przyklejać nową.
Z góry dziękuję i życzę miłego dnia.


wiking121

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Podstawka pod strzałę się odkleja
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2022, 09:21:44 pm »
Wątek stary, ale bez odpowiedzi a ja "walczyłem" z tym samym problemem.
Odklejona podstawka zmatowiona na drobniejszym papierze ściernym, odłuszczona izopropylenem (akurat był pod ręką) i przyklejona na starą taśmę (nie miałem pod ręką nowej).
Po modyfikacji podstawka wytrzymała kilkadziesiąt strzałów bez odklejenia a wcześniej odklejała się po 2-5 strzale.
Bear Species LD 60#
Maximal Aimfaze Pivot Micro 1 Pin
Apex Surge

72": Kinetic Sovren+Winners WNS Explore W1

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Podstawka pod strzałę się odkleja
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2022, 09:06:13 pm »
Jeśli taka podstawka odpada po kilku strzałach, to najbardziej prawdopobne jest to,
że siodełko na cięciwie jest za nisko.
Trzeba je trochę podnieść (o kilka mm), żeby strzała nie uderzała o podstawkę.
Strzała nie może być prostopadła do cięciwy.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.