Łucznictwo klasyczne > Tematy związane ze sprzętem

Pierwszy łuk

(1/4) > >>

Hyungo:
Witam
Czy taki luk:
https://www.centrum-lucznicze.pl/klasyczne-drewniane-olimpijskie/1045,luk-core-jet-black-36-lbs-promocja
Nadaje się jako pierwszy łuk dla osoby doroslej? Mam 1,86m wzrostu. Za dziecka troche strzelałem i teraz chcialbym mieć nieco wieksza zabawke :-)

doozers:
Jako łuk na początek zabawy może być.
Ale za mocny, przy Twoich gabarytach będziesz miał ok 40# albo i więcej na palcach.
Na początek dużo.
Jak chcesz koniecznie ten łuk, to każ sobie lżejsze ramiona zamontować tak gdzieś 26#.

Stachu_k1a:
Witam, wiem, że wątek porzucony ale stoje właśnie przed wyborem na mój pierwszy łuk. Jestem po kilkunastu godzinach czytania forów i sprawdzania innych informacji i już mam mętlik w głowie. Chiałem już kupować samicka polaris ale wyczytałem, że łuk core jest tańszy a praktycznie identyczny więc przeskoczyłem na niego. Teraz czytając forum znalazłem właśnie ten Łuk CORE JET Black lub Camo 36 lbs z linku kolegi. No i mieści się w moich funduszach a wygląda wedłu mnie lepiej od wcześniejszych pozycji. Pytanie moje czy jest sens bawić się w kupno tego łuku i dokupienia do tego ramion ok. 28? (te 36 zostawiłbym na później). Nie wiem czy te dodatki typu stabilizator Maximal Shorty czy 3 pinowy celownik są cokolwiek warte i czy nie lepiej kupić tak jak pierwotnie myślałem zwykłego cora hit. Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam, jeżeli gdzieś znajduje się wątek odnośnie tego modelu (szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem)

Galus:
Ja bym wybrał Core hit z odpowiednio dobranymi ramionami i do niego dokupił jakiś celownik i stabilizator. Cenowo wyjdzie podobnie a będziesz miał lepszy zestaw. Stabilizator 3" prawie nic nie daje.

doozers:
Jeśli Ci się podoba łuk w malowaniu camo, tak jak ten Core, to możesz kupić sobie taki, ale nie w zestawie.
Czyli tylko taki aluminiowy majdan i odpowiednie dla siebie ramiona
(w tym majdanie montuje sie te same ramiona co w drewnianym Core Hit/Verver).

Celownik i stabilizator możesz sobie dokupić później, jeśli będziesz chciał.

Stabilizator, jeśli wogóle kupować, to taki który się mieści
w wymogach kategorii hunter, czyli 9" do 12" bodajrze.
Taki ma jakiś sens, ktrótszy to tylko tłumik drgań a nie stabilizator.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej