Autor Wątek: PSE nova reaktywacja -kable czy jest sens "stary typ" stalowe ??? inne rady?  (Przeczytany 1255 razy)

wit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
      Właśnie próbuje reaktywować staryyy luk PSE NOVA  zalegający od lat z powodu braku bloczków.
Dorwałem za przysłowiowe grosze resztki po PSE MACH 4 (złamany majdan) -ze sprawnymi bloczkami, kablami "sznurkowymi" prawie nowymi w dobrym stanie i prawie novą cięciwa -niestety cięciwa ma  uszkodzoną owijkę na jednym z camów.
Bloczki Vector 4 -były używane w prawie identycznym modelu łuku PSE Nova... prawie -bo w Moim były jakieś plasticzane  -PSE przez krotki moment to kładło -i wcześniej i potem podobna Nova miała vectory 4...  więc "przeszczepiłem" ta camy vector 4 do mojej novej.

    Złożyłem to -(bez prasy -tylko za pomocą sznurka do bielizny) - zapiąłem kable i cięciwę -i **upa blada -kable są jakieś 2,5cm za krótkie...  Kable pochodzą z innego łuku (PSE Mach 4)  -tam były jeszcze takie metalowe klamry do których się je zapinało -w moim Nova  osadzane są bezpośrednio do osi Camów -ale ata novej jest akurat  o długość tych klamer mniejsze -więc niby powinno pasować...

    I nie pasuje -camy źle się układają -są za bardzo ściągnięte i łuku nie można napiąć -po minimalnym naciągnięciu siła naciągu idzie w kosmos -pociągnę cięciwę może z 10cm i "ściana" Ze względu na zł położenie  camy praktycznie stoją -cięciwa pracuje na krzywce cama blisko osi  a kabel dość daleko... w stanie spoczynku łuku krzywki powinny się dalej rozsunąć -ale te krótkie kable je blokują

   Mam oryginalne "stare" stalowe kable (nieużywane)  i "starą" oryginalną (nieużywaną ) cięciwę zapinaną do kabli na takie metalowe zakończenia linek/kotwiczki.
Tylko, czy obecnie jest sens zakładać stare stalowe kable ? ? ?

   Z drugiej strony  czy jest sens zamawiać nowe dobrej klasy  "sznurkowe" do tak starego łuku  ? ? ?  ile orientacyjnie może kosztować komplet cięciwa 140cm i   2  kable po 104cm ?
  kable to proste sznurki  bez rozdwajania się na końcu -zakończone tylko pętelkami do założenia na kołek cama i na oś cama z drugiej strony ...   

ewentualnie -obecnie kable sa o kilka obrotów skręcone -o ile mogą się wydłużyć jeśli po 4 czy 5 obrotów się je rozkręci ?

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: PSE nova reaktywacja -kable czy jest sens "stary typ" stalowe ??? inne rady?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2020, 03:27:33 pm »
Mogę Ci w ramach testu zrobić cięciwę i kable.
Oczywiście nici odpowiednie do bloczka (BCY-452X).
Jak wspomniałem - w ramach testu - więc gratis, pokrywasz tylko koszty przesyłki.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 03:35:06 pm wysłana przez adept »