Autor Wątek: Sanlida PRODIGY - opinie ?  (Przeczytany 13059 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 09, 2020, 07:07:58 am »
Jeżeli chodzi o spadanie strzały z podstawki, to ważne jest też odpowiednie dobranie nasadek do strzał. Strzała po wciśnięciu na cięciwę powinna się swobodnie obracać. Nie może być wciśnięta "na chama". Pętelka też nie powinna po naciągnięciu łuku ściskać nasadki.
Podsumowując - jeżeli z łukiem wszystko jest ok, strzały są odpowiednie, a strzelec prawidłowo naciąga łuk, to strzała nie powinna spaść z żadnej podstawki.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2020, 08:44:05 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 09, 2020, 08:43:56 am »
Jeżeli chodzi o spadanie strzały z podstawki, to ważne jest też odpowiednie dobranie nasadek do strzał. Strzała po wciśnięciu na cięciwę powinna się swobodnie obracać. Nie może być wciśnięta "na chama". Pętelka też nie powinna po naciągnięciu łuku ściskać nasadki.

dobrze prawisz :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 09, 2020, 08:52:32 am »
No dobra, sprzęt zamówiony. Jak przyjedzie do mnie to zdam relację jak się spisuje. Wziąłem z podstawką opadającą PSE Phantom.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 09, 2020, 09:00:49 am »
Blaszka obnaża wszystkie błędy w technice. Z widełkami opadającymi można się nigdy nie nauczyć poprawnej i strzelać :-). Ja zaczynałem na zwykłej widełkowej, w recurve mam prosty drucik na którym strzała ledwo leży. Spada tylko wtedy kiedy ruch nie jest płynny i coś szarpnę.

Trochę nie rozumiem co ma naciąganie do poprawnego strzelania?
Chyba najważniejsze jest prawidłowe kotwiczenie, a potem umiejętne odpalenie spustu czy to poprzez rozerwanie układu, lub naciśnięcie triggera.
Proces strzału zaczyna się w momencie zakotwiczenia.

Tu się trochę różnimy w podejściu, bo dla mnie proces strzału zaczyna się
w momencie założenia strzały na cięciwę. A z tego wynika cała reszta rozumowania o technice.

Wprowadzenie bloczków trochę to pozmieniało bo dzięki nim,
ludzie mogą strzelać z łuków, których normalnie nie daliby rady naciągnąć.

Dzięki bloczkom, mogą "przełamać" 60# łuk, a potem postać z pół minuty ze strzałą przy twarzy,
żeby ochłonąć po wysiłku i móc wycelować ;)

Jak dla mnie, lucznictwo to sztuka wojenna, więc myślę o tym trochę jak o sztuce walki.
Jak widzę, że ktoś się mocuje z łukiem, to myślę sobie, że jest dla niego za ciężki/ za mocny.
Trochę tak, jakby patrzeć na gościa który chce władać mieczem którego nie ma siły dźwignąć.

Dla mnie strzał nie tylko powinien trafić ale jeszcze powinien wyglądać ;)
Jeden płynny ruch i strzał.

Na Legolasa w Hobbicie dlatego się tak dobrze patrzy,
bo wygląda tak jakby jego łuk był lekki jak piórko :)

Znam wielu bardzo dobrych łuczników co "dziwnie" naciągają łuki przechylając się na boki i szarpiąc łukiem,
a jak przychodzi moment strzału to trafiają w dyszki lub w kill zony.

To oczywiście prawda, bo koniec końców, nie ważne jak strzelasz,
bylebyś robił to zawsze tak samo a uzyskasz taki sam wynik :)

Wiem, trochę filozoficzne wywody, ale taki mój pkt widzenia odziedziczony ze strzelania recurve :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 12, 2020, 10:08:35 pm »
Sprzęt dzisiaj dojechał. Link do fotek poniżej.

https://imgur.com/a/3x6osQ7

Dziś kończyłem to wszystko skręcać do kupy więc strzelania nie było. Po obejrzeniu łuku z bliska nie mam się chyba do czego przyczepić. Majdan wykonany jest solidnie, żadnych ostrych krawędzi, żadnych odprysków farby. Jak na tarczówkę za takie pieniądze to pierwsze wrażenie sprawia pozytywne. Zobaczymy jak jutro wypadnie strzelanie. Na pewno będę musiał się uczyć strzelać od nowa. Raz, że spust a dwa, że grip jest strasznie wąski w porównaniu z moim klasykiem. Faktycznie dobrze zrobiłem biorąc podstawkę opadającą. Przejście z 24# na 50# robi swoje i naciąg na razie nie wychodzi za płynnie :D. Ale tragedii nie ma. Myślę, że kilka sesji i będzie ok.
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 12, 2020, 10:24:10 pm »
Bardzo ładny łuk :) Na Twoich fotkach wygląda dużo lepiej, niż na zdjęciach w sklepie. Ustawiali łuk i montowali osprzęt w sklepie?
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 12, 2020, 10:28:30 pm »
Bardzo ładny łuk :) Na Twoich fotkach wygląda dużo lepiej, niż na zdjęciach w sklepie. Ustawiali łuk i montowali osprzęt w sklepie?

Tak, ustawili wg moich wytycznych. Musiałem walizkę poskładać do kupy, odpakowywać akcesoria więc dzisiaj zabrakło czasu na strzelanie. Jutro jak nie będzie padać to przetestuję go w terenie.
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 12, 2020, 10:36:07 pm »
MadxDog, napisz proszę jak poszło strzelanie, no i ogólne wrażenia. Narobiłeś mi chęci na ten łuk :)
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 12, 2020, 10:46:09 pm »
MadxDog, napisz proszę jak poszło strzelanie, no i ogólne wrażenia. Narobiłeś mi chęci na ten łuk :)

Na pewno zdam relację jak tylko nie będzie padać.
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 13, 2020, 09:28:23 am »
Sprzęt dzisiaj dojechał. Link do fotek poniżej.

https://imgur.com/a/3x6osQ7

Dziś kończyłem to wszystko skręcać do kupy więc strzelania nie było. Po obejrzeniu łuku z bliska nie mam się chyba do czego przyczepić. Majdan wykonany jest solidnie, żadnych ostrych krawędzi, żadnych odprysków farby. Jak na tarczówkę za takie pieniądze to pierwsze wrażenie sprawia pozytywne. Zobaczymy jak jutro wypadnie strzelanie. Na pewno będę musiał się uczyć strzelać od nowa. Raz, że spust a dwa, że grip jest strasznie wąski w porównaniu z moim klasykiem. Faktycznie dobrze zrobiłem biorąc podstawkę opadającą. Przejście z 24# na 50# robi swoje i naciąg na razie nie wychodzi za płynnie :D. Ale tragedii nie ma. Myślę, że kilka sesji i będzie ok.
Jak chcesz mieć mniejszy letoff i płynniejszy naciąg to przestaw stringstopy na bloczkach o jeden numer wyżej, masz to w instrukcji łuku (jak była dołączona). Grip można owinąć taśmą do rakiet tenisowych, lepiej się trzyma. Jaki spust wziąłeś ?
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 13, 2020, 09:37:32 am »
Ze względu na ograniczony budżet wziąłem Hot Shot Vapor 4 palcowy. Let off jest chyba ok dla mnie. Przyjemnie się trzyma po naciągnięciu. A nad naciągiem muszę po prostu popracować.
Dzięki za tip odnośnie taśmy do rakiet. Jak się nie przyzwyczaję to będę musiał nad tym pomyśleć.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2020, 09:44:05 am wysłana przez MadxDog »
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 13, 2020, 01:44:56 pm »
Ze względu na ograniczony budżet wziąłem Hot Shot Vapor 4 palcowy. Let off jest chyba ok dla mnie. Przyjemnie się trzyma po naciągnięciu. A nad naciągiem muszę po prostu popracować.
Dzięki za tip odnośnie taśmy do rakiet. Jak się nie przyzwyczaję to będę musiał nad tym pomyśleć.

Owijka i tak Ci się przyda jak będziesz chciał strzelać na powietrzu, zwłaszcza teraz,
grip będzie bardzo zimny.
A poza tym, mniej się ślizga w ręku.

Spust Vapor to bardzo dobry spust za nieduże pieniądze (mam i znam), nie będziesz żałował.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2020, 05:47:33 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 13, 2020, 06:27:14 pm »
No dobra, przyznaję się bez bicia, że rutyna potrafi zgubić. Dzisiejsze strzelanie nauczyło mnie dwóch lekcji:
Lekcja nr 1 - zakładaj ochraniacz jak uczysz się strzelać z nowego sprzętu  :P
Lekcja nr 2 - ustawiaj nisko celownik jak strzelasz z niedużej odległości i z mocnego łuku  :P. Chyba był nawet taki temat na forum :)

Nowy łuk, nowy wąski grip i w nagrodę piękny siniaczek na przedramieniu. A do tego jeden Easton Powerflight gdzieś w polu ::)

Po lekkim za przeproszeniem wkurwie i paru minutach przerwy, zmieniłem ustawienie celownika (tylko na razie w pionie) i na spokojnie zrobiłem 3 serie z ok. 12 metrów. Ostatnia seria wyglądała j/n.
PS. ta jedna strzałka się nie liczy  ;)



Ogólnie dzisiaj z nerwami, pogoda była do kitu (8 stopni) ale ostatnia seria dała mi nadzieję, że będzie się chyba fajnie strzelać. Na razie nie oceniam tego łuku. Muszę się po prostu nauczyć z niego strzelać i wtedy coś o nim więcej napiszę.
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 13, 2020, 06:34:49 pm »
Na razie nie oceniam tego łuku. Muszę się po prostu nauczyć z niego strzelać i wtedy coś o nim więcej napiszę.

Żeby coś miarodajnego napisać,
to i tak byś musiał postrzelać z kilku bloczków
żebyś miał się do czego odnieść, bo do recurve to nijak porównywać ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 13, 2020, 06:48:23 pm »
Na razie nie oceniam tego łuku. Muszę się po prostu nauczyć z niego strzelać i wtedy coś o nim więcej napiszę.

Żeby coś miarodajnego napisać,
to i tak byś musiał postrzelać z kilku bloczków
żebyś miał się do czego odnieść, bo do recurve to nijak porównywać ;)
No niestety nie miałem okazji strzelać z innych bloczków. Apropo spustu to całkiem przyjemnie się strzela. Wygląda solidnie, dobrze leży w dłoni, ma regulacje czułości oraz położenia przycisku.
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#