Autor Wątek: Sanlida PRODIGY - opinie ?  (Przeczytany 13032 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 20, 2020, 07:09:42 pm »
Prośba do Was jeszcze o ocenę postawy. Mam wrażenie, że albo naciąg za długi albo głowy nie obracam w prawo za bardzo.
Ja też mam wrażenie, że naciąg jest za długi. Zazwyczaj zalecają, by cięciwa dotykała czubka nosa i kącika ust.

Odnośnie poluzowania jednego z modułów, to wyłącznie Twoja wina. W łuku trzeba samemu sprawdzać dokręcenie wszystkich śrub.
W zasadzie, to postrzępiła się tylko owijka. Ja bym nawinął nową. Możesz też spróbować zlikwidować te odstępy ostrożnie dopychając owijkę. 
Trzeba potem obserwować co się dzieje.


Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 20, 2020, 08:12:51 pm »
Człowiek się głupi rodzi i głupi umiera :). Po powrocie do domu sprawdziłem wszystkie śruby i dokręciłem co się dało. Oby już więcej niespodzianek nie było bo generalnie dzisiaj mi się fajnie strzelało.
Odnośnie postawy troszeczkę bardziej dzisiaj skręcałem głowę i myślę, że było ok. Cięciwa lądowała ładnie na czubku nosa.
Poniżej kilka z moich dzisiejszych serii z 18 metrów:










Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 20, 2020, 08:22:48 pm »
To nie jest wina producenta ani sklepu - wszystko się luzuje od drgań.
Na śruby od modułu dobrze jest dać klej zrywalny do gwintów niebieski, na groty od strzał też jak są wkręcane - nie wykręcają się samoczynnie.
To że owijka się "rozłazi" to chyba norma w tej konstrukcji, w Kinetic Trium-X też tak jest, kabel idzie po ostrej krzywiźnie na module i rozsuwa owijkę, chyba nie ma co z tym walczyć.
Ja tu widzę coś innego - jakieś ostre postrzępienie tej owijki, chyba musiał być gruby luz i haczyło o krawędzie modułu  :o
Smarować to woskiem syntetycznym grubo i pilnować dokręcenia śrub, to dłużej pożyje  ;)
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 20, 2020, 08:33:51 pm »
To nie jest wina producenta ani sklepu - wszystko się luzuje od drgań.
Na śruby od modułu dobrze jest dać klej zrywalny do gwintów niebieski, na groty od strzał też jak są wkręcane - nie wykręcają się samoczynnie.
To że owijka się "rozłazi" to chyba norma w tej konstrukcji, w Kinetic Trium-X też tak jest, kabel idzie po ostrej krzywiźnie na module i rozsuwa owijkę, chyba nie ma co z tym walczyć.
Ja tu widzę coś innego - jakieś ostre postrzępienie tej owijki, chyba musiał być gruby luz i haczyło o krawędzie modułu  :o
Smarować to woskiem syntetycznym grubo i pilnować dokręcenia śrub, to dłużej pożyje  ;)

Tak też zrobiłem. Nawoskowałem to miejsce i dowinąłem owijkę. I dokładnie tak samo pomyślałem o kleju do gwintów.
Ok, moja wina. Nie spodziewałem się, że tak szybko coś się poluzuje. Kolejna lekcja pokory dzisiaj :)
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

KiT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 20, 2020, 09:15:14 pm »
Prośba do Was jeszcze o ocenę postawy. Mam wrażenie, że albo naciąg za długi albo głowy nie obracam w prawo za bardzo.
Ja też mam wrażenie, że naciąg jest za długi. Zazwyczaj zalecają, by cięciwa dotykała czubka nosa i kącika ust.

Odnośnie poluzowania jednego z modułów, to wyłącznie Twoja wina. W łuku trzeba samemu sprawdzać dokręcenie wszystkich śrub.
W zasadzie, to postrzępiła się tylko owijka. Ja bym nawinął nową. Możesz też spróbować zlikwidować te odstępy ostrożnie dopychając owijkę. 
Trzeba potem obserwować co się dzieje.

Nie byłbym taki do końca przekonany. W urządzeniach gdzie występują  drgania powinno się stosować gwinty o charakterystyce samohamownej i ściślejszym pasowaniu. Jeśli się okaże, że jakieś elementy odkręcają się w powtarzalny sposób i cały czas musisz je dokręcać, to jest to  albo błąd konstrukcyjny, albo dokładności wykonania, albo nadmiernych drgań całej konstrukcji.  Można oczywiście zaklejać takie gwinty jako obejście problemu.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 11:55:39 pm wysłana przez KiT »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 20, 2020, 09:33:24 pm »
Wielu producentów fabrycznie używa do tych śrub kleju do gwintu. Kapnięcie loctitem niebieskim powinno załatwić sprawę.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 20, 2020, 09:41:36 pm »
Nie byłbym taki do końca przekonany. W urządzeniach gdzie występują  drgania powinno się stosować gwinty o charakterystyce samohamownej i ściślejszym pasowaniu. Jeśli się okaże, że jakieś elementy odkręcają się w powtarzalny sposób i cały czas musisz je dokręcać, to jest to  albo błąd konstrukcyjny, albo dokładności wykonania, albo nadmiernych drgań całej konstrukcji.  Żona oczywiście zaklejać takie gwinty jako obejście problemu.
Luzujące się śruby w łukach, to dość częsta przypadłość. Pamiętam, że ktoś ostatnio miał ten problem w Stingerze. Ktoś inny miał ten problem przy lipku, zapamiętałem to, bo to lipko było dość drogie. W moim Man Kungu nic się nie odkręca :)
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

KiT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 20, 2020, 11:57:58 pm »
Jak już sobie przestrzelisz dziurę w tej macie i strzały zaczną się po lotki wbijać to możesz zamiast wymieniać całość taki żółty insert kupić - wyciąć otwór zabezpieczyć i wsadzić na dobry wcisk. Dłużej pożyje.

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 21, 2020, 10:44:53 am »
Mata już jest trochę zajechana bo ostro w 2018 roku strzelałem. Generalnie przymierzałem się do kupienia jakiejś grubszej bo ta w sumie nie jest przeznaczona do łuków bloczkowych. Ale pomysł dobry z tym insertem.
Widzę, że Loctite niebieskiego już chyba nie ma? Czerwony 243 będzie ok czy jakieś inne kleje używacie?
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

KiT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 21, 2020, 02:42:22 pm »
ja używam tego:
https://www.rcmart.com/tamiya-liquid-thread-lock-87004-00000823
Łagodniejszy efekt i nie zaciera gwintów.

A i mam wrażenie, że jedna strzała ci odlatuje... oznacz i zobacz czy to zawsze jest ta sama.

I jeszcze jedno, mam wrażenie, patrząc po tarczy i po zdjęciach postawy, że wyrobiłeś sobie nie jeden a dwa punkty kotwiczenia. Popatrz czy tak jest przy najbliższych próbach.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2020, 02:45:20 pm wysłana przez KiT »

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 21, 2020, 02:46:29 pm »
ja używam tego:
https://www.rcmart.com/tamiya-liquid-thread-lock-87004-00000823
Łagodniejszy efekt i nie zaciera gwintów.

A i mam wrażenie, że jedna strzała ci odlatuje... oznacz i zobacz czy to zawsze jest ta sama.

I jeszcze jedno, mam wrażenie, patrząc po tarczy i po zdjęciach postawy, że wyrobiłeś sobie nie jeden a dwa punkty kotwiczenia. Popatrz czy tak jest przy najbliższych próbach.

Tamiya jest do modelarstwa. Nie będzie tak, że mnie wytrzyma? Co Loctite to Loctite jednak. Przetestowana marka w ciężkich warunkach.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

KiT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 21, 2020, 02:57:00 pm »
co do trwałości w czasie to nie mam negatywnego doświadczenia, trzyma. Co do siły trzymania to jest mniejsza. Ale dla mnie niebieski loctite jest za często za mocny.
Co do trwałości w różnych warunkach to nie trzyma powyżej 60C ale to chyba nie ta dziedzina.
Zabezpieczam nią groty strzał tam gdzie nie ma oringa. Nie odkręcają się. W łuku niczego nie muszę smarować.
Nic się nie odkręca, bo za sportowym stabilizatorem od czasu do czasu, ale to słyszę w bardzo wczesnej fazie....

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 22, 2020, 07:21:54 pm »
Pomimo wstępnego sceptycyzmu  muszę przyznać, że Hero X10 wygląda przynajmniej na zdjęciu ok - takie połączenie tarczowego Hoyta z PSE przy starym systemie camów , wciąż używanym (myślę że słusznie) w Hoytach
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

MadxDog

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 22, 2020, 08:52:39 pm »
Pogoda śliczna dzisiaj na Dolnym Śląsku więc dzisiaj kolejny dzień testowania. Wczoraj wszystko sprawdziłem i podokręcałem, śruby w modułach poszły na klej do gwintów, owijka dosunięta i nawoskowana. Dziś już bez żadnych niespodzianek. Poszło kilkanaście serii na 30metrów i po dzisiejszym strzelaniu wracam w końcu z bananem na twarzy. Strzelało się bardzo przyjemnie.

Także dzisiaj wrażenia z użytkowania bardzo pozytywne i zaryzykuję stwierdzenie, że w tej cenie warto tą tarczówkę wziąć. Niestety nie mam porównania do innych bloczków ale jeśli ktoś nie ma 4 tyś na nowego tarczowego bloczka to taka Sanlida będzie chyba dobrym wyborem.

Jeśli jakieś babole wyjdą w dalszym użytkowaniu to dam Wam znać.

Podsumowanie całego zestawu:
1. Łuk - dobra jakość wykonania, naciąg przy 50#przyjemny, feeling po strzale dobry, nie kopie.
2. Celownik Avalon Tec X + lipko  - o dziwo w tej kwocie nie mam mu nic do zarzucenia. Nic się nie luzuje, nic nie lata, nic nie brzęczy. Za te pieniądze jestem naprawdę mile zaskoczony.
3. Spust Hot Shot Vapor 4 - solidnie wykonany, sporo możliwości regulacji, działa przyjemnie. Polecam
4. Podstawka PSE Phantom - dosyć stary model podstawki ale chwalony za prostotę regulacji i solidność wykonania. Nie mam nic do zarzucenia.

To chyba na razie tyle  :D
Sanlida Prodigy 50#
WNS Forged Elite Alpha 24#

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Sanlida PRODIGY - opinie ?
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 24, 2020, 08:36:53 am »
Także dzisiaj wrażenia z użytkowania bardzo pozytywne i zaryzykuję stwierdzenie, że w tej cenie warto tą tarczówkę wziąć. Niestety nie mam porównania do innych bloczków ale jeśli ktoś nie ma 4 tyś na nowego tarczowego bloczka to taka Sanlida będzie chyba dobrym wyborem.
Całkowicie zgadzam się MadxDog z tym co piszesz.
Dla mnie sprawa jest prosta - jeżeli ktoś poznał już łucznictwo bloczkowe, wie czego chce i chce dalej się rozwijać, to powinien zainwestować w dobry i drogi "amerykański" łuk. Pod warunkiem, że chce wydać na to spore pieniądze. Już taki PSE Supra z ATA 37" kosztuje "goły" około 4,5 tyś, a gdzie reszta? Pewnie całość wyniesie 7-8 tyś. jeżeli chcemy utrzymać odpowiedni poziom.

Zakup Sanlidy PRODIGY jest znacznie tańszy i moim zdaniem może być łukiem zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych.
Przy cenie 1,8 tyś. za "goły" łuk z ATA: 38" wydaje mi się lepszym wyborem, niż powiedzmy PSE Stinger MAX 2020 "goły" z ATA 30" za około 1450 zł.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2020, 09:00:44 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang