Autor Wątek: Man Kung CB-75  (Przeczytany 10761 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 18, 2020, 09:56:04 pm »
W sumie Man Kung CB-75 to najlepszy łuk z wymienionych, bardzo celny i stabilny. Jako łuk myśliwski zupełnie dobrze daje radę do 60m, czyli nadaje się do obrony i polowania.
No, przyznam Mondo, że bardzo mnie zaskoczyłeś. Poważnie uważasz, że Man Kung CB-75 jest lepszy od Beara Salute, PSE Stingera 2020, i nawet od łuków od Sanlidy?
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2020, 10:01:14 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2020, 01:15:34 am »
Przepraszam, porównanie nie dotyczyło Prodigy, wygląda na to, że jest to niezła snajperka, w sumie dopiero obczajam celownik i optykę - jestem wybitnie praworęczny i wybitnie lewooczny.
Bear Salute to kupa, kupiłem dla brata, owijka cięciwy do wyrzutki, cięciwa zaraz też, ciężki majdan odlewany w piasku chyba, pomylona geometria na mocowaniach, drgania przy strzale nie do opanowania. Bloczki ze skokową geometrią zamocowane w PLASTIKOWYCH przekładkach, półcentymetrowy luz skośny po 2 miesiącach strzelania.
Stinger zawsze był przereklamowany, w nowym modelu bez porównania jest gorszy, kopie jak koń, trafienie z 50m w krowę graniczy z cudem. Sanlida Emperor pięknie wykonana, byłaby najlepsza, tylko trochę słaba.
Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2020, 10:52:32 am »
Ciekawe, ciekawe... Bear Salute to chińczyk, Stinger MAX jest owszem IMO nieco gorszy od poprzedników ale i tak lepszy od Mankunga CB-75, ma wbrew temu co piszesz dobra kulturę pracy, łożyska na camach, osobny drawstop, co daje lepszą ścianę. A pisanie że nie da nim się trafić w krowę na 50m to jakiś srogi absurd. Dobry łucznik da radę z niego wystrzelać 285-290/18m i 335-340/50m. Oczywiście to nie znaczy że jest to jakiś specjalnie dobry łuk w relacji do ceny bo na tę chwilę cenowo zrobił się mniej atrakcyjny.

Cytuj
ciężki majdan
Ale Salute jest lżejszy od CB-75...

Cytuj
Bloczki ... w PLASTIKOWYCH przekładkach, półcentymetrowy luz skośny po 2 miesiącach strzelania.

Czyli jak w CB-75 xD

Natomiast ta Sanlida tarczowa wygląda obiecująco, jak trafi w moje ręce to z chęcią przetestuję.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 11:09:39 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 19, 2020, 12:57:46 pm »
Ciekawe, ciekawe... Bear Salute to chińczyk
Faktycznie ciekawe. W końcu przyznałeś Jaco, że AMERYKAŃSKA firma BEAR Archery sprzedaje chińskie łuki jako swoje. W SKLEP-ROBINHOODA.PL pisze jak wół - zestaw Łuk bloczkowy BEAR SALUTE RH 70# i najciekawsze - producent BEAR

Teraz tak - "Ale Salute jest lżejszy od CB-75...", tak jest lżejszy o 18 dag :) Naciągam go bez strachu, że coś pęknie, albo się złamie.

Odnośnie luzów, to mój MK CB-75 ma już 6 lat, a luzy z pewnością są mniejsze, niż półcentymetrowy luz skośny po 2 miesiącach strzelania w Bear Salute.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 01:34:21 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 19, 2020, 02:09:58 pm »
Man Kung, zgodnie zresztą z tym co pisze na swojej stronie, najbardziej znany jest z produkcji łuków pod marki "amerykanskie", licho wie które modele, ale raczej większość z niższych półek. Aktualnie sprzedawane CB-75 są również noname albo łuk marki łuk, jak na alledrogo lub 4komma5.de gdzie kupiłem swój.
Nie wiem z czego przekładki, ale chyba lepsze niż w Salute, przez błyskawicznie rosnący luz, w 2 tygodnie schlastałem o karwasz świetną cięciwę od Jaco i wtedy oddałem gada na reklamację. Serwis sprzedawcy to rozłożył i cała mizeria wyszła.
Moje opinie są ściśle prywatne, mój staż łukowy niewielki, w życiu nie miałem w ręku łuku z wysokiej półki.
Jak któraś Sanlida Prodigy zapragnie nowych sznurków, wyślę ją do Jaco na ostringowanie i test.
Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 20, 2020, 11:24:31 am »
Smox a czy ja kiedykolwiek twierdziłem że wszystkie modele marek amerykańskich są robione w USA? Przecież otwarcie tu piszemy że kilka najtańszych modeli marek amerykańskich jest robionych na Tajwanie czy w Chinach i nie jest to żadna tajemnicą. Dlatego nie są one oznaczane "made in USA" Ty zaś się upierasz że robiona tam jest większość za jedyny argument mając "chłopski rozum" i dywagacje jakiegoś Rosjanina.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 12:49:33 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 20, 2020, 01:37:27 pm »
Ty zaś się upierasz że robiona tam jest większość za jedyny argument mając "chłopski rozum" i dywagacje jakiegoś Rosjanina.
Przepraszam Jaco, ale jakoś przeszła mi ochota na kupowanie amerykańskiego łuku, i w związku z tym przestało mnie interesować gdzie oni robią te swoje łuki.

« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 01:51:40 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 20, 2020, 04:49:00 pm »
Smox, nie przesadzaj, amerykance to jednak dobre łuki robią. Jeśli chcesz się rozwijać, będziesz musiał mieć coraz lepszy sprzęt. Jeśli, tak jak ja, zmuszony jesteś oglądać kazdą zł, zanim wydasz ją na tak niszowe hobby, musisz po prostu uważać na jakość za cenę. Czy Mathews z wysokiej półki jest 20 razy lepszy od Man Kunga, na co wskazywać ma jego cena, nie sądzę, ale np dobra używka Stinger 2018 za 1500zł jest tego warta. Nie dajmy się zwariować.
Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 20, 2020, 08:11:32 pm »
Wiesz Mondo, mam prawie 60 lat, więc na rozwijanie nie mam już za bardzo czasu :) Łucznictwo traktuję tylko jako odskocznię od prozy codziennego życia. Nie mam zamiaru brać udziału w żadnych zawodach. Tylko relaks, a do tego drogi "wypasiony" łuk nie jest mi potrzebny. Oczywiście "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i pewnie kupię jakiś lepszy łuk. Musi być to jednak łuk z większym ATA, być może Sanlida PRODIGY z ATA: 38", lub Sanlida HERO Target z ATA: 40".
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 20, 2020, 09:08:17 pm »
Wiesz Smox, mam już 60, w styczniu 61, od 20 lat zjazd po społecznej zjeżdżalni, od managera średniego szczebla w korpo do prekariusza na dorywczych fuchach i pokątnym handelku :)
W przyszłym roku będę strzelał ponad 9,5 średnią i zapiszę się do klubu. Tarczowe Sanlidy to przyszłość.
Generalnie zacząłem strzelać, bo uważałem, że trzeba umieć się bronić i polować, gdy świat pogrąży się w krwawym chaosie. Dalej tak uważam, ale zaczęło mi się nudzić samemu na łące za chałupą, więc jakiś element współzawodnictwa się przyda. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 09:19:15 pm wysłana przez Mondo »
Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 21, 2020, 08:36:56 am »
Generalnie zacząłem strzelać, bo uważałem, że trzeba umieć się bronić i polować, gdy świat pogrąży się w krwawym chaosie.
Ludziom naprawdę się wydaje, że mając łuk bloczkowy to zapolują na zwierzynę w trudnych czasach. Otóż żeby upolować zwierza z łuku trzeba mieć wiedzę i umiejętności. Miałem takiego znajomego co jest prepersem i kupił sobie Stingera, aby z niego zapolować jak świat pogrąży się w chaosie. Trenował raz na miesiąc, nie trafiał w karton po 60" telewizorze z odległości 15 metrów. Nawet nie wiedział co to spin, ale chciał do strzał kupować broadhedy xD Nawet naciąg miał za długi, a jak mu to mówiłem to odpowiadał "ja mam ten łuk tylko do polowania i do obrony" xD
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 21, 2020, 10:00:33 am »
nie trafiał w karton po 60" telewizorze z odległości 15 metrów.
(...) odpowiadał "ja mam ten łuk tylko do polowania i do obrony" xD

Dobre,
może zamierza machać tym łukiem jak maczugą w celu obronnym :)
tylko jak polować w takim sposobem  ???
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 21, 2020, 10:31:31 am »
Ludziom naprawdę się wydaje, że mając łuk bloczkowy to zapolują na zwierzynę w trudnych czasach. Otóż żeby upolować zwierza z łuku trzeba mieć wiedzę i umiejętności. Miałem takiego znajomego co jest prepersem i kupił sobie Stingera, aby z niego zapolować jak świat pogrąży się w chaosie. Trenował raz na miesiąc, nie trafiał w karton po 60" telewizorze z odległości 15 metrów.
Może zamierza polować na słonie, albo inne podobne gabarytowo zwierzęta :) No, ale żeby ze Stingera tak kiepsko strzelać, nie chce mi się wierzyć.

Jeżeli chodzi o polowanie, to u mnie nie miałbym z tym większego problemu. Zimą, to nawet nie musiał bym wychodzić z podwórka. Jelenie i sarny przychodzą do sadu sąsiada za płotem.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Mondo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 21, 2020, 01:26:47 pm »
Jak zawsze, gdy prezentuję mniej popularne poglądy, zdumiony jestem kpiącymi komentarzami, prezentowanymi przez najwyraźniej zagubionych.
1. Trening łuczniczy traktuję bardzo poważnie, min 200 patyków codziennie chyba że leje i/lub piździ
2. Po 8 miesiącach treningu strzelam do 50m samo żółte
3. Rozwijam się, próbuje tarczówki
4. Łuk bloczkowy w zasadzie odpowiada skuteczności bojowej broni osobistej krótkiej, jest tylko dyskretniejszy
5. Łuk od tysiącleci doskonale służył do obrony i polowania, sport to ostatnie 100 lat
6. Nic mi się nie wydaje, mieszkam na 10 ha łąk pod puszczą, kuropatwy i bażanty mogę złapać rękami, na 30-40m chodzą lisy, zające i sarny, dziki wałęsają sie pod ogrodzeniem, bo rosną tam topinambury, a wyjście na 20m łosia w zagajniku nie należy do rzadkości.
Tak że raczej pudło (od telewizora), żartownisie.
Hoyt Prevail 40 X3
PSE Stinger Extreme
Sanlida Velocity
Sanlida Prodigy

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Man Kung CB-75
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 21, 2020, 01:52:35 pm »
Mondo
A strzelasz z tego bloczka w różnych konfiguracjach terenowych czy tylko na płaskim i na 50m? Strzelanie miesiącami na 30, 40 czy 50m, znacznie różni się od warunków jakie masz na polowaniu. Od bardziej doświadczonych od siebie łuczników słyszałem historie, jak to na turnieje 3d przyjeżdżali zawodowcy z torów łuczniczych (jeden nawet z trenerem przyjechał) i na rozgrzewce wali same "10". Poszedł w teren na turnieju i w połowie trasy już z niej schodził bo pogubił albo poniszczył wszystkie strzały. Ale na równiutkim torze łuczniczym i na oznaczonych odległościach pewnie nikt by mu nie podskoczył.
Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że hipotetycznie świat się wali i nie ma jedzenia. To dużo ludzi wpadnie na pomysł zdobycia samemu jedzenia. Wtedy zwierzyna będzie spłoszona, a dodatkowo wybita. I nie będzie można sobie strzelać przez płot do jelonka, tylko trzeba będzie polować np z podchodu. I wtedy się okaże, że jedyne co jesteśmy w stanie upolować to kot sąsiada :P
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2020, 01:57:11 pm wysłana przez Legolas »
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite