Autor Wątek: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020  (Przeczytany 16117 razy)

mar_kow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2020, 10:28:26 am »
Mam pytanie - ma ktoś ten łuk i może z praktycznego punktu coś powiedzieć na jego temat?? Mam jakąś Cobrę z której da się strzelać ale tylko strzelać. Z powodów różnych zainteresowań nie chcę inwestować dużej kasy i właśnie przyglądam się temu "wynalazkowi". Obejrzałem na jego temat i poczytałem i na razie wziąłem go "na celownik". Z zakupem pewnie poczekam do cieplejszych klimatów - cena może trochę spadnie. Gdyby ktoś "coś" na ten temat - to proszę o wypowiedź.

Zimex1989

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2021, 09:01:49 pm »
Mi właśnie dzisiaj przyszła sanlida dragon x8, przeatrzelalem tylko tak na szybko kilkadziesiąt strzałów i mogę powiedzieć że rewelacja. Wcześniej strzelałem z beara cruzera g2 i porównując te 2 łuki to sanlida po pierwsze ma dużo mniejsze wibracje a raczej nie ma ich w, druga sprawa płynniej się naciąga niż cruzera. Na szybko mogę powiedzieć że jak narazie jedyny minus sanlidy wedlog mnie to słabej jakości peep sight mocowany na 4 sznurki które zasłaniają otwór więc jest napewno do wymiany, na weekendzie postrzelam więcej i napisze co jeszcze zauważyłem

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2021, 08:52:12 pm »
Trochę ponad miesiąc temu też kupiłem sobie Dragona, żeby dla odmiany zakosztować łucznictwa bloczkowego. Postrzelałem trochę i mogę z czystym sumieniem polecić. Za tę kasę to moim zdaniem świetny sprzęt.

Szczerze mówiąc to dawno już nie miałem takiej frajdy ze strzelania. Co prawda nie mam porównania z innymi bloczkami, ale łuk pracuje bardzo płynnie i obecnie przy ok. 50lbs nie ma praktycznie żadnych wibracji po strzale. Sama przyjemność z szycia.

Kupując trzeba jednak pamiętać, że mimo wszystko jest to chińczyk i wykończenie oraz akcesoria nie są amerykańskiej jakości. Warto dokładnie sprawdzić sprzęt po zakupie. W moim egzemplarzu były dwa małe problemy. Pierwszy to brak jednej z zawleczek (e-clipów) na górnej ośce - albo nie było jej od nowości, albo spadła podczas jednego z pierwszych treningów. Na szczęście zauważyłem to zanim ośka wysunęła się na tyle, by spadł górny yoke. Drugi problem to przecieranie się owijki na kablu przy dolnym bloczku, identycznie jak w tym poście. Po dokładniejszym sprawdzeniu doszedłem do tego, że winny jest delikatny "cam-lean" w przeciwnym kierunku, przez co kabel miał problemy z wejściem na prowadnicę modułu i dlatego się przecierał. Po skorygowaniu dolnego yoke'a - co można zrobić bez prasy, bo śruby są na tyle długie, że siłę łuku redukuje się praktycznie do zera - problem zdaje się ustał.

Cytuj
słabej jakości peep sight mocowany na 4 sznurki
Tutaj zależy na jaką wersję się trafi. U mnie był zwykły przeziernik, który montuje się pod skosem. W zależności od partii można też trafić na stabilizator 3,5" zamiast 5" oraz ponoć na całkiem plastikowy celownik, podczas gdy zwykle jest aluminiowy z plastikowym pierścieniem wokół pinów.

W każdym razie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Doskonały stosunek jakości do ceny.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2021, 09:00:10 pm wysłana przez Dedal »

Zimex1989

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2021, 07:55:25 am »
A powiedz mi taka rzecz jakie oznaczenia masz na bloczkach i pudełku o mocy łuku? U mnie jest 60 lbs

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2021, 08:00:07 am »
Też 60lbs. Na Europę poszły 60lbs, na Stany 70lbs. To ma się zmienić w przypadku nowej wersji "Pro", w której będzie pokrowiec, spust, strzały, kołczan... Z tego co mi w sklepie powiedzieli, to w tych nowych pakietach tylko 70lbs będą.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2021, 02:05:52 pm »
Na Europę poszły 60lbs, na Stany 70lbs. To ma się zmienić w przypadku nowej wersji "Pro", w której będzie pokrowiec, spust, strzały, kołczan...
Oby tylko w tej wersji "Pro" nie podskoczyła za bardzo cena.
W Centrum Łuczniczym znalazłem ciekawą ofertę - https://www.centrum-lucznicze.pl/zestawy_1/1840,luk-bloczkowy-sportowy-sanlida-x8-hero-zestaw
Łuk wygląda jak Sanlida Dragon X8, ale pisze  - Sanlida X8 Hero.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2021, 02:12:52 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2021, 09:31:50 pm »
To X8 hero to jakieś takie dziwadło. Uzbroili dragona na sportowo i mówią że to łuk tarczowy.
Ale ATA 30  to tarczówka chyba dla dzieci :-)
A Hero być może się dobrze sprzedaje to się chcą przewieźć na nazwie handlowej ;-)

Wysłane za pomocą Smyrfona

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2021, 10:22:33 am »
Cytuj
Oby tylko w tej wersji "Pro" nie podskoczyła za bardzo cena.

Cena na Polskę ma wynieść około 1400zł. Moim zdaniem nie warto. Tym bardziej, że strzały z zestawu to ponoć 600, więc stanowczo za miękkie. Reszta to akcesoria z niskiej półki i można je za grosze dostać na Ali - guma do strzał 10zł, stojak 15zł, spust ok. 30zł, kołczan 35zł...

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2021, 06:56:33 am »
To X8 hero to jakieś takie dziwadło. Uzbroili dragona na sportowo i mówią że to łuk tarczowy.
Nie dawał mi spokoju ten Sanlida X8 Hero i znalazłem w rosyjskim sklepie łuk Sanlida Hero X8, ale to całkiem inny łuk z ATA 36" - https://ortmen.ru/catalog/luki_blochnye/luk_blochnyy_sanlida_hero_x8/?oid=54783

Wygląda na to, że Sanlida przypuściła atak na budżetowy segment zarówno myśliwskich jak i tarczowych łuków.
U nich ta Sanlida Hero X8 kosztuje niewiele więcej od Dragona X8. Jak za tarczowy łuk z ATA 36" jest to niezwykle atrakcyjna cena.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2021, 07:22:50 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 14, 2021, 09:40:52 am »
ATA 36 to już można powiedzieć, że kompaktowa tarczówka :)

Ale co chodzi w tym zapisie?

Несколько вариантов от 45# (20кгс) до 60# (27"кгс) и от 35 до 50#

Rozumiem, że mamy dwa warianty ramion,
z regulacją 35-50# i 45-60#

ale o co chodzi z tym (20кгс) i (27"кгс) ?

Tego nie rozumiem.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 14, 2021, 09:52:49 am »
Cytuj
ale o co chodzi z tym (20кгс) i (27"кгс) ?

Kilogramy.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2021, 12:21:53 pm »
Z tego filmiku wynika, że strzały dołączane do pakietu "Pro" to najtańszy chłam, który można znaleźć na Aliexpress pod nazwą "mixed carbon". Spinu niby autor nie sprawdzał, ale po wadze w okolicach 35g i jej rozrzucie można śmiało założyć, że będzie się on wahał w okolicach 600-700, jak to jest w przypadku innych tego typu szypów. Z bloczka bym się nie odważył tym strzelać...

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 02, 2021, 07:57:10 am »
Drodzy koledzy, nie zapominajcie że to sprzęt typowo chinski, w łucznictwie co prawda z chinolami doswiadczenia nie mam, ale na wielu innych płaszczyznach już tak, dajmy na to sprzęt do tatuażu, też droga i bardzo precyzyjna pasja, z chinolami jest jak z rzutem monetą, jak masz farta to dostaniesz całkiem niezły sprzęt, jak masz pecha to dostaniesz badziew, miałem tak właśnie maszynami do tatuażu, zamówiłem na raz 2 sztuki u jednego sprzedawcy, niby ten sam model, te same parametry, cena i wszystko, tylko kolorem się różniły, i jedną pracowałem z przyjemnością, była na prawdę ok, a drugą po wykonaniu dosłownie 3 kresek wyrzuciłem przez okno, tak jak mowie, były zamowione razem, przyszły w jednej paczce więc teoretycznie powinny być identyczne, lecz nie były. Amerykański sprzęt ma ten wielki plus że każdy egzemplarz jest taki sam, a nawet jeśli w jakiś sposob się różni to żeby te różnice znaleźć trzeba zbadać każdy milimetr sprzętu.
Podsumowując: ja osobiście bym nie ryzykował że dostanę złom, wolę troche dopłacić, ale mieć pewność że dostanę to co jest na papierze.
Ps. jak chodzi o informacje z YT, to jest to źródło, delikatnie mówiąc, mało wiarygodne, sam kiedyś bawiłem się w filmy, i wiem że większość twórców będzie chwalić dosłownie wszystko jeśli się im za to zapłaci odpowiednią sumkę

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 02, 2021, 08:30:00 am »
Swiete slowa....

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Sanlida Dragon X8 - chiński łuk budżetowy 2020
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 02, 2021, 09:15:01 am »
Składałem ostatnio koledze X10-tke. Wiadomo ze cenowo to inna półka ale jak na produkt wschodni super tarczówka.
Mam nadzieję nie długo będzie dane mi zrobić porównanie X10 vs PSE Lazer bo jakby nie było chodzą w jednej cenie.
Chińczycy jak by nie było potrafią już robić niezłe łuki.

Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System