Autor Wątek: drewno na łuk  (Przeczytany 9232 razy)

Batu Chan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
drewno na łuk
« dnia: Czerwiec 05, 2009, 02:30:54 am »
prosto i bez zbędnego chachmęcenia - skąd wziąć deskę do wykonania łuku / łuczyska - czyli po prostu taką żeby się nie złamała przy mocnym naciągnięciu ?
wiem, że gatunek drewna musi być odpowiedni, ale czytając stronkę poświęconą tematowi odpadłem przy suszeniu i sezonowaniu - żadnych takich pierdół, ja nawet nie wiem o co chodzi (a przynajmniej tam jest to napisane zbyt ogólnikowo http://www.arcus-lucznictwo.pl/index.php?i=8) może ktoś mi podać najprostszy sposób na zrobienie łuku / łuczyska ?

streptomycyna

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: drewno na łuk
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2009, 08:05:38 am »
Proponuję płytę paździerzową. Nie napotkasz w niej słojów, sęczków, twardzieli i innych "pierdół" związanych ze strukturą drewna i utrudniających obróbkę.

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: drewno na łuk
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2009, 08:15:21 am »
Już pędzę z wyjaśnieniami!

1. Kup pret z włókna szklanego i mocny sznurek.
2. Przywiąż sznurek do końców pręta.
3. TADAAA!!! Możesz strzelać!!! (jeśli masz strzały - ale najprostszy sposób na ich zrobienie podam kiedy indziej).

Robienie łuku to nie składanie samochodu z klocków lego wg instrukcji. Moja złośliwość wynika z tego, że coraz częściej na forum (to i nie tylko) wpadają ludzie, którzy by chcieli a się im nie chce i można przeczytać teksty w stylu "jestem zielony i chcę łuk ale nie chce mi się szukać i czytać - napiszcie co kupić"... jeśli rzeczywiście chcesz robić łuk a nie masz zamiaru zajmować się "tymi pierdołami" to zepsujesz wszystko, co kupisz. Lepiej od razu daj sobie spokój i zamów gotowy łuk - szkoda Twojego zmarnowanego czasu i nerwów. A jeśli rzeczywiście chcesz własnoręcznie zrobić łuk, pełen zapału, chęci, pokory i cierpliwości (tylko post Ci nie wyszedł - nie wiem, może zły dzień, pośpiech, zamyślenie) to umów się z kimś kto łuki robi - on na pewno przy piwie opowie ci o takich rzeczach, o których się nawet fizjologom nie śniło...
Oczywiście, możesz pogrzebać po forach i czytać, czytać, czytać... a potem uczyć się na własnych błędach... ale w odwrotnej kolejności... cóż... nie polecam.

P.S. Nie czuj się urażony tym postem... po prostu wiem, że czasem lepiej kogoś kopnąć w d**ę na samym początku, żeby potem głupot nie robił.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

Batu Chan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: drewno na łuk
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2009, 02:01:19 am »
właściwie to się spodziewałem takiej odp
mam gotowy łuk i umiem już całkiem niezłe strzały robić , ale jestem takim typem, że jak coś mi się podoba to nie wystarczy mi posiadanie, tylko chcę to robić sam... przykładowo : komponuję własne utwory muzyczne od dawna, bo nie wytrzymywałem słuchając tylko czyjejś muzyki. No i chyba podobnie jest teraz z łukami, po prostu fajnie zrobić coś swojego. Co do Twojej sugestii bym się z kimś umówił... znasz takich rzemieślników którzy podzielą się swoimi tajemnicami zawodowymi ? Jeśli tak to chętnie wezmę kontakt...

Rosomak

  • Gość
Odp: drewno na łuk
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2009, 07:21:45 am »
Tak , tak z pewnością ludzie którzy doświadczenie zbierają latami podzielą się nim chętnie z Tobą. Np. Pan Grozer, kontakt znajdziesz na jego stronie....

Batu Chan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: drewno na łuk
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2009, 02:58:27 am »
wyczuwam ironię w powietrzu ...