Autor Wątek: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.  (Przeczytany 12109 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 26, 2020, 01:51:08 pm »
Drogi Pauczo nudzisz mnie już. Napisałem że się autor filmów wywyższa dlatego że wprost nazwał łucznictwo bloczkowe gorszym i wręcz się odnosił do niego z pogardą i lekceważeniem posuwając się nawet do negacji że to łuk. I nigdy nikogo na tym forum nie wyszydzałem tylko dlatego że strzela z cobry. Co nie zmienia faktu że opinię o tym łuku mam mierną bo mam prawo do swojej opinii i nieraz miałem z tym sprzętem do czynienia. Więc łaskawie przestać mi imputować takie rzeczy. Sam się dziwię swojej głupocie że daję się prowokować do rozmowy z tobą mimo że wiem że nie ma to żadnego sensu.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2020, 02:03:21 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 26, 2020, 01:58:49 pm »
Strzelam z Horizona od kilku miesiecy...  ale wracajac do sedna- jesli nie planuje sie profesjonalnej kariery to nie ma sensu inwestowac tysiecy i setek zlotych bo jest to zwykla strata a hobby staje sie... uzaleznieniem.raczej napewno spotkam sie z krytyka,trudno-zdrowy dystans do hobby sprawia ze jest ono przyjemnoscia cokolwiek robimy i o to chodzi!!!
Brawo Salutczarter, nie wielu ma odwagę przyznać, że strzela z chińskiego łuku. Co do reszty Twojej wypowiedzi, to zgadzam się z nią całkowicie.
W moim Man Kungu też sporo pozmieniałem i jestem święcie przekonany, że osiągam wyniki wcale nie gorsze niż strzelający z tanich łuków znanych firm.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 26, 2020, 02:04:18 pm »
Ja mam chiński telefon. Świetny jest :)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 26, 2020, 02:25:43 pm »
Ja się spotkałem z czymś odwrotnym. Za drogi sprzęt też nie jest w niektórych kręgach mile widziany. To jest tak, jak ktoś jedzie dobrym autem to ludzie mówią "pewno nakradł, złodziej jeden". Jak się spytałem, dlaczego ludzie krzywo na mnie patrzą, to dostałem odpowiedź, że środowisko łucznicze jest raczej biedne i razi ich jak ktoś ma drogi sprzęt. I że większość strzela z łuków za 300 zł i strzał powerfligtów. Także, nie dogodzisz wszystkim.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 26, 2020, 02:39:33 pm »
Rany aż przykro czytać takie historie. To ile ktoś wydaje na sprzęt to jego sprawa. Cały temat jest źle rozumiany bo w nim nie chodzi o wyśmiewanie bo za tanie czy że za drogo (haha pewnie nie umiesz strzelać i rekompensujesz to sobie drogim sprzętem) tylko o to że różnica jakościowa jest faktem (po raz enty napisze że bawię się w drobne serwisy i widzę te łuki strzelam z nich, rozbieram je więc mam porównanie) a zachęcanie do zakupu sprzętu ciut lepszego nie ma nic wspólnego z nabijaniem kabzy sklepom (co to za niedorzeczność w ogóle, co ja niby z tego mam że komuś doradzę łuk 300-500zł droższy? Nie handluję żadnymi łukami) tylko są to zwyczajnie dobre rady aby zaoszczędzić potencjalnych problemów w przyszłości. Przecież i tak nikogo nikt nie zmusi, finalnie decyduje sam zainteresowany. Dostanie opinie od zwolenników jednego i drugiego i wybierze sam.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2020, 02:49:08 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 26, 2020, 03:02:19 pm »
Poziom mistrzowski to zdobycie  Everest, jeżeli chodzi o zdobycie go latem to porównam do bloczka a jeżeli zimą do tradycyjnego.
Oczywiście film kolegi który założył wątek jest wręcz naszpikowany stereotypami co działają na mnie jak płachta na byka ale coś się dzieje żeby lucznictwo promować.

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 26, 2020, 06:36:21 pm »
Nie ma co śledzić tego tematu i tak nie zrozumiem dlaczego mam podziwiać osiągnięcia łuczników tradycyjnych, a za swoje nie wiem wstydzić się bo mam bloczka? Przecież poświęcam tak samo swój czas na treningi.  Czasem strzelam z swojego klasyka i myślę ze jak bym poświęcił mu tyle samo czasu co bloczkowi miał bym nie złe wyniki raczej nie nadające cie na zawody ale z bloczka mam tak samo i był by gdzieś na szarym końcu listy. Z bloczków nie strzelasz celniej bo są łatwiejsze do opanowania tylko dlatego że masz dodatkowe 2 punkty odniesienia w postaci celownika i przeziernika, któregoś z nich zabraknie i celność spadnie. Każdy strzela z czego lubi i na taki sam szacunek zasługuje łucznik boczkowy, tradycyjny czy olimpijski każdy łuk jest fajny i poco robić niepotrzebne podziały.
Tu na forum właśnie podoba mi się to że nie ważne z czego się strzela nikt nikogo nie wyśmiewa, a mimo to i tak ciągle się przewija ten zarzut wyśmiewania chińskich łuków tylko nikt tego nie popiera cytatami. Ich krytyka owszem się tu czasem przewija ale poparta konkretnymi argumentami wiec jest to wyśmiewaniem czy udzielanie konkretnych porad które są ważne podczas wyboru pierwszego łuku?
Pauczo jeśli nie potrafisz szanować innych i dzielisz na lepszych czy gorszych tylko dlatego że wybrali inny łuk to już jest twój problem tylko nie oczekuj by później ktoś ciebie obdarzał szacunkiem.
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 26, 2020, 07:00:52 pm »
Zdobycie Everest jest osiągnięciem czyli metafory mistrzostwa w dowolnym łuku, zrozum sam strzelam z bloczka stinger z powiedzmy z osprzetem prawie tarczowym resztę bloczkow mam w konfiguracji myśliwskiej, za cel przeskoku na tarczowy wziąłem wpakowanie 6 strzał w 10 do tarczy 40 cm na 50 metrów i wtedy w mojej ocenie mogę sobie przeskoczyć na tarczowke a ze dwa tarczowe na strzelnice by się przydały.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 26, 2020, 09:59:44 pm »
No na strzelnice komercyjną pod tytułem niech ktos strzeli 3 razy i 15 zł zapłaci to rzeczywiście nawet sprzęt z demobilu kupowany na kilogramy będzie ok. Strzelaj z czego chcesz i Twoi niby Klienci też tylko już nam Pauczo daruj mądrości bo nikt z nas Ci nie zapłaci żeby sobie postrzelać i reklama Ci tu nic nie da.
Pozdr
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 27, 2020, 07:38:58 am »
Właściwie, to ze świętokrzyskiego do Krakowa nie jest tak daleko. Można by się wybrać w weekend w kilka osób.
Masz Pauczo jakąś reklamę tej strzelnicy? Chciałbym wiedzieć co oferujesz i za ile i czy w ogóle będzie mnie na to stać?
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 27, 2020, 08:21:15 am »
Spoko wyśle na priv

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 27, 2020, 08:32:46 am »
Wysłany namiar Smox

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 27, 2020, 01:39:31 pm »
Pauczo, napisz tutaj więcej szczegółów, to może więcej osób to zainteresuje.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 27, 2020, 03:51:06 pm »
Smox jak przyjedzie zda relacje , otwarcie sezonu jest w ta sobotę, może wrzucę filmik na youtubie że strzelania i biesiady

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Moje krótkie przemyślenia po trzech latach uprawiania łucznictwa.
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 27, 2020, 03:54:33 pm »
Smox wyślij mi numer na priva coś nie mogę wysłać