Autor Wątek: Owijka do piór  (Przeczytany 4319 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Owijka do piór
« dnia: Maj 08, 2020, 12:20:14 pm »
Witam,
mam takie pytanie,strzały do łuku klasycznego oklejam piórami, kiedyś tez na zawodach zauważyłem, że część ludzi ma na początku piór - dookoła zrobioną owijkę która wygląda jak izolacja elektryczna, u siebie spróbowałem owinąć izolacją i niestety się odwija. Pytanie do Was czy są jakieś taśmy dedykowane do tego czy może macie jakieś "domowe" sposoby?? początek pióra bywa dość ostry zdarzyło mi się przy wyciąganiu strzały z maty skaleczyć się delikatnie ale też ze względów estetycznych chciał bym zastosować w tym miejscu taką owijkę ale nie chce mi się bawić z nićmi.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2020, 12:26:46 pm »
Prawdopodobnie to co widziałeś to izolacja termokurczliwa, kupisz to w sklepie elektrycznym tniesz na żadną długość zakładasz na początek lotek podgrzewacz np opalarka i już.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2020, 12:47:43 pm »
a piór nie spalisz opalarką??
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

humungus

  • Gość
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2020, 02:55:30 pm »
a piór nie spalisz opalarką??

oczywiście, że da się je spalić, ale po co? :o

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2020, 03:39:07 pm »
Jest taki klej - nazywa się Bohning Flex-tite Platinium. Smarujesz nim te ostre końcówki piór i ładnie je wygładza jak zwiąże. Nawet jak strzelam łukiem bez półki to nie drapią reki przy wyjściu z majdanu.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2020, 03:43:59 pm »
a piór nie spalisz opalarką??
To jak owijki czy petelki na cieciwie przypala  się zapalniczka jak zrobisz to pod cięciwa to ja uszkodzisz...

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2020, 04:52:13 pm »
Jest taki klej - nazywa się Bohning Flex-tite Platinium. Smarujesz nim te ostre końcówki piór i ładnie je wygładza jak zwiąże. Nawet jak strzelam łukiem bez półki to nie drapią reki przy wyjściu z majdanu.
A na ile taka tubka kleju starczy,? Kosztuje dwie dychy koszty przesyłki a termokurczliwa 1 zł 2 zl i i strzał można z metra naprawdę dużo zabezpieczyc i to bardzo szybko a klej jak to klej w dużych ilościach odpadnie

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2020, 07:58:36 pm »
Mi starczyło na ok. 18 tuzinów strzał, bo lotki do strzał do bloczka też tak zabezpieczam.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2020, 07:36:02 am »
Jeżeli chodzi o strzaly drewniane to zwykle maja różniące się spiny masę czy krzywizne dając opaskę termokurczliwe można pogrupowac kolorami opasek podobne spiny wagi itp oczywiście można kupić strzaly premium ale pierdylion kosztują a drewno się łamie więc...

Munin

  • Gość
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2020, 03:01:23 pm »
Nie wiem jak u Was ale u mnie koszulka termokurczliwa po obkurczeniu zlazła, promień w miejscu założenia koszulki musiałem smarować klejem żeby jakoś to chciało działać.
Tanim i szybkim ale słabo estetycznym sposobem jest taśma izolacyjna. Estetyka siada jak się zaczyna odklejać i brudzić klejem.
Ja końcówki lotek owijam dość grubą nicią lnianą a następnie zalewam klejem żeby się przykleiło do promienia i do siebie na wzajem.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2020, 03:05:01 pm »
Nie wiem jak u Was ale u mnie koszulka termokurczliwa po obkurczeniu zlazła, promień w miejscu założenia koszulki musiałem smarować klejem żeby jakoś to chciało działać.
Tanim i szybkim ale słabo estetycznym sposobem jest taśma izolacyjna. Estetyka siada jak się zaczyna odklejać i brudzić klejem.
Ja końcówki lotek owijam dość grubą nicią lnianą a następnie zalewam klejem żeby się przykleiło do promienia i do siebie na wzajem.
To musiałeś słabo przygrzac

Munin

  • Gość
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2020, 04:45:00 pm »
Dopatrywałbym się problemu gdzie indziej.
Anodowane aluminium zwyczajnie jest za gładkie i koszulka termo nie bardzo ma się czego złapać.

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2020, 05:03:12 pm »
Dopatrywałbym się problemu gdzie indziej.
Anodowane aluminium zwyczajnie jest za gładkie i koszulka termo nie bardzo ma się czego złapać.
Aleminium tego nie pomalujesz :) temat był o drewnianych  strzałach jak dla mnie aluminium jest spoko jeżeli chodzi o wymianę temperatury w silniku, a wiem co mówię pracuje przy tym albo na puche od piwa, aluminiowe strzaly omijam szerokim łukiem, nie próbowałem jeszcze położenia karbon aluminium może wtedy się przekonam.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2020, 07:37:31 pm »


Nie wiem jak u Was ale u mnie koszulka termokurczliwa po obkurczeniu zlazła, promień w miejscu założenia koszulki musiałem smarować klejem żeby jakoś to chciało działać.

Żeby się koszulka trzymała carbonu albo aluminium dobrze wcześniej dać pasek taśmy dwustronnej, takiej do klejenia lotek, w miejscu gdzie będzie koszulka. Trzyma wtedy bardzo dobrze.

Wysłane ze smyrfona via Tapatalk

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Owijka do piór
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2020, 08:04:58 pm »


temat był o drewnianych  strzałach jak dla mnie
W tytułowym poście jest napisane "do klasyka" i nikt nie wymienił materiału, ja tylko napisałem o swoich doświadczeniach z koszulkami termokurczliwymi.