Autor Wątek: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?  (Przeczytany 8080 razy)

blasphemus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2020, 05:26:23 pm »
Zadaję może głupie pytania ale nie wiem czy dobrze rozumiem skręcanie cięciwy, bo ona przyszła już skręcona z 2 oczkami gotowymi do założenia na łuk i z kręceniem jej chodzi o to żeby tymi oczkami kręcić nie rozplątywać tych supełków które tworzą te oczka i ona się skróci? czy żeby te oczka jakby rozsupełkować całkiem aż cięciwa będzie bez oczek i zrobić nowe oczka niżej i pod nimi to zasupełkować z powrotem? Bo boję się to ruszać bo nie wiem czy to nie jest sklejone a jest tak naprężone żę nie wiem czy to łatwo tak skręcić z powrotem po rozplątaniu i czy to potem nie puści.
Druga sprawa z tą siłą łuku, chodziło mi bardziej żeby siostra mogła to dalej naciągnąć i czy da się to uzyskać poprzez skrócenie/wydłużenie cięciwy. Powiedzmy jak jest krótsza i większe BH to używając tej samej powiedzmy swojej maksymalnej siły naciągnie dalej? Czy dalej naciągnie jak cięciwa jest dłuższa i mniejsze BH?

Munin

  • Gość
Odp: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2020, 07:11:19 pm »
Siła łuku jest w grubości i długości ramion w łuku a nie w cięciwie która jest tylko pośrednikiem który przenosi siłę z ramion do strzały.
Co do skręcania cięciwy to zdejmujesz ucho z górnego ramienia i kręcisz cięciwą zgodnie z tym co już jest lekko skręcona, skręć około 20 obrotów, załóż i zobacz o ile się zwiększyło BH. Niczego na cięciwie nie rozkręcasz ani nie rozcinasz, bez stosownych narzędzi czyli samymi łapkami nie owiniesz tego później

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 21, 2020, 07:19:39 pm »
Druga sprawa z tą siłą łuku, chodziło mi bardziej żeby siostra mogła to dalej naciągnąć i czy da się to uzyskać poprzez skrócenie/wydłużenie cięciwy. Powiedzmy jak jest krótsza i większe BH to używając tej samej powiedzmy swojej maksymalnej siły naciągnie dalej? Czy dalej naciągnie jak cięciwa jest dłuższa i mniejsze BH?

Łuk robi się coraz "cięższy" kiedy się coraz bardziej wygina.
Skręcając cięciwę i zwiększając BH powodujesz tylko tyle,
że już na starcie w pozycji "0" łuk jest mocniej napięty
(bo cięciwa jest dalej od majdanu i łuk jest bardziej wygięty)
Nie zmienia to siły jaką ma łuk kiedy się go dociągnie do np. 26"
Tylko droga naciagania jest troszkę krótsza :).

Jeśli siostra nie daje rady, to ćwiczenia z gumą
albo lżejszy łuk kupić i każdy będzie miał swój :) 2x więcej fun-u
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

blasphemus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 22, 2020, 08:36:22 pm »
Ok wybrałem już strzałki Skylon Novice Feather 29" 1000 bo tylko taki parametr oferuje sklep i w miarę tanie. Dzięki wszystkim za pomoc, pozostało jeszcze tylko jedno pytanko techniczne, co oznaczają te parametry, rozumiem że twardość, ale im więcej tym twardsze czy miększe?
P.S. A i chyba będzie jednak zakupiony drugi łuk dla siostry xD

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 22, 2020, 08:45:42 pm »
Im wyższe oznaczenie spinu, tym bardziej miękka strzała. Ta wartość musi być koniecznie dobrana odpowiednio do siły i długości naciągu.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 22, 2020, 09:21:41 pm »
Ok wybrałem już strzałki Skylon Novice Feather 29" 1000 bo tylko taki parametr oferuje sklep i w miarę tanie.
P.S. A i chyba będzie jednak zakupiony drugi łuk dla siostry xD
Te strzały to chyba dla siostry wybrałeś bo one dobrze będą latać co najwyżej na 18# łuku.

Dla Ciebie to 800 przynajmniej jak nie 700. Jak nie ma na stanie to zamów.


Wysłane ze smyrfona via Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2020, 09:34:19 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

blasphemus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2020, 09:12:02 pm »
Dzięki wszystkim za pomoc jeszcze raz, faktycznie te strzały do mojego łuku nie za bardzo idzie to wyczuć od razu nawet jako początkujący, będę zamawiał jescze buck trail tylko zastanawiam się między 800 a 700
A te skylony 1000 idealnie strzelają z łuczku 18# siostry

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2020, 09:51:57 pm »
Dzięki wszystkim za pomoc jeszcze raz, faktycznie te strzały do mojego łuku nie za bardzo idzie to wyczuć od razu nawet jako początkujący, będę zamawiał jescze buck trail tylko zastanawiam się między 800 a 700
A te skylony 1000 idealnie strzelają z łuczku 18# siostry

Bez zmierzenia Twojej długości naciągu trudno powiedzieć jakie strzały będą lepsze.
Z tego co pisałeś ostatnio, wychodzi że masz 31", trochę dużo jak na 180cm wzrostu.
Może zmierz jeszcze raz już konkretnie na łuku, niech ktoś Ci pomoże
i zaznaczy na strzale na ile ciągniesz ten łuk.
Zrób kilka pomiarów i wyznacz średnią.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Łuk tradycyjny Oak Ridge Mongo 60 cali jakie strzały?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2020, 10:22:54 pm »
Jak już będziesz go ciągnął to pamiętaj nie dalej niż czubek palca wskazującego do kącika ust.