Autor Wątek: Po jakim czasie tarczowka?  (Przeczytany 15088 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 27, 2020, 12:51:15 pm »
Dobra Pauczo, ja już z tego też nic nie rozumiem. Raz piszesz że 40cm teraz znów że 55cm...
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 27, 2020, 01:11:04 pm »
Te wyniki tarcza 40 co podałem, a Sipap coś tam pisał że za żółte mało co wychodzę to chodziło o55 jasne?

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 27, 2020, 01:13:16 pm »
A tak na marginesie Jaco miałeś strzelać w 40 na 50 metrów....

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2020, 11:12:13 pm wysłana przez Jaco »

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 27, 2020, 02:58:29 pm »
Czytam tak i czytam te twoje relacje z kolejnych strzelan i podawane wyniki. Oczywiście podziwiam wytrwałość w poprawianiu wyników słabym sprzetem( już wiemy ze strzelasz ze Stingera i ze słabym osprzętem ,bo co post to o tym piszesz), ale ja widzę te samą prawidłowość co przy próbie z paczką fajek . Czyli miało być trafienie- nie było . Teraz piszesz w co drugim poście , ze w tarczy 40 trafiasz prawie wszystko w żółtym . A jak to już Jaco wyjaśnił , to oznacza prawie same dychy . Czyli jak dobrze liczę to wynik powinien oscylować w granicach 350 ptk. Tymczasem podajesz 302. To chyba coś jest nie halo ?Paczka fajek na 90 m znów  się kłania  . I taki wynik to żadna rewelacja i dalekie rozminięcie się z podawanymi wcześniej osiągnięciami .
Sam zobaczysz , ze do pewnego poziomu wydaje się ze robimy szybkie postępy i są nawet znaczące poprawy swoich rekordów . Ale w pewnym momencie , to wszystko staje prawie w miejscu i poprawa o 1-2 punkty są już dużym sukcesem. Ja tez strzelałem do tarczy z łuku myśliwskiego , ale postanowiłem zmienić go na tarczowy , by jedynym ograniczeniem w poprawie wyników były moje umiejętności a nie używany sprzęt .
Trenuj wiec dalej , ale proszę przestań już podkreślać co chwila z jakiego to sprzętu strzelasz , bo to nie nasza wina , ze taki posiadasz . Nie bardzo tez rozumiem , jak w obecnych czasach może być problem z kupieniem odpowiedniej tarczy do odpowiedniej konkurencji i odległości.
Podziwiam twój zapał do polepszenia wyników , ale cały czas w twoich postach odczytuje taką zaczepkę w kierunku strzelających z lukow tarczowych i chęć pokazania, ze dorównasz im ze słabego sprzętu. A niczym to nie jest potwierdzone .
Tak jak Korwin jestem spójny, więcej na strzelnicy czasu a mniej w sklepie w celu zakupu wymarzonego(DROGIEGO) sprzętu.
Odnośnie tego jakże c..... O filmu z cobra i fajkami żeby była jasność nie mój pomysł, bardziej nacisk któremu dałem się ponieść.
Starałem się żeby to miało długi kadr bez cięć, a uwierzcie szlak mnie już trafiał zanim odeszlem od tarczy.
Kobiety trzeba kochać nie rozumieć.
Wpis zostawiam do oceny żonaty i dzieciatym, wiecie o co chodzi.
I byłem już tak zdekoncetrowany że już myślałem o tym żeby wystrzelic strzaly i mieć to już za sobą.
Tak na rozgrzewce udawało mi się trafić raz na serię czasami dwa.
A czy się czepiam myślenia w C... J sprzętu mało talentu Tak.
Ostatni post o dwóch poziomicach mnie rozłożył ignorancja z mojej strony, ale za niedługo ktoś wystosuje wpis pajaczek który piszczy jak jest wada postawy przy strzale.
Zyrokompas który piszczy jak nie ma pionu i poziom, może smigielko w strzale jak zacznie znosić.
Przesadzone ale mam nadzieję że dobitnie pokaże o co mi chodzi.
Dla mnie łucznictwo to sport jak szermierka i bardziej bym się obawiał przeciwnika który dzień w dzień wywija patykiem, nisz gościa który mierzy szpady w sklepie a potem ostrzy, zdobi i patrzy się z zachwytem na swoje cudo.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 27, 2020, 08:55:47 pm »
Stary, w takim razie gratulacje . Wynik niesamowity, bardzo jestem ciekawy jak pójdzie ci do właściwej tarczy na 50m.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 27, 2020, 09:25:08 pm »
Ja się pogubiłem szczerze powiem , było o tarczach,  dystansach,  łuku i ogólnie sprzęcie,  o Mikke,  znowu o paczce fajek,  kobietach,  poziomicy,  no i szermierka na koniec . Nie ogarnąłem nic z wpisu kolegi , czy to usprawiedliwienie czy jakieś pretensje ?  Sprzęt jak sprzęt i nikt nie doliczy 10 czy 20 pkt za kiepski łuk czy brak stabów  - czyja to wina że ktoś ich nie ma ? Na mój gust zrozumiały podział może być : z optyką i bez , żeby już usprawiedliwić jakieś słabsze wyniki ( choć nie wiem nawet jak strzela się z lipkiem ale zakładam że trochę lepiej na dłuższe dystanse) co do tarcz to przepisy są wyraźnie określone no i na koniec - takie przydomowe rekordy ( choć by nawet cały tydzień bite dzień w dzień) mają się nijak ich jakiejś oficjalnej statystyki skoro są zrobione na sprzęcie nie wiadomego pochodzenia , dystansie nie oficjalnym , i najważniejsze bez świadków.  Kto słyszał o uznaniu np rekordu świata w wyciskaniu czy martwym ciągu po tym jak zawodnik to zgłosił mailem do sędziów tego sportu i dokonał tego w piwnicy na swojej sztandze i bez świadków. 
Strzelaj sobie i się tym ciesz , hobby zajebiste ale jak sipap zauważył jakoś dużo zwracasz uwagi jaki słaby masz sprzęt względem wyników jakby to miało Cię postawić w lepszym świetle niż innych .

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 27, 2020, 09:37:45 pm »
Stary, w takim razie gratulacje . Wynik niesamowity, bardzo jestem ciekawy jak pójdzie ci do właściwej tarczy na 50m.
Temat był założony, z chęci dowiedzenia się kiedy umiejętności są na tyle doszlifowane że można zmienić sprzęt, a nie po to by brylowac wynikiem.
Dzięki  za pozytyw.


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 27, 2020, 09:46:13 pm »
Ja się pogubiłem szczerze powiem , było o tarczach,  dystansach,  łuku i ogólnie sprzęcie,  o Mikke,  znowu o paczce fajek,  kobietach,  poziomicy,  no i szermierka na koniec . Nie ogarnąłem nic z wpisu kolegi , czy to usprawiedliwienie czy jakieś pretensje ?  Sprzęt jak sprzęt i nikt nie doliczy 10 czy 20 pkt za kiepski łuk czy brak stabów  - czyja to wina że ktoś ich nie ma ? Na mój gust zrozumiały podział może być : z optyką i bez , żeby już usprawiedliwić jakieś słabsze wyniki ( choć nie wiem nawet jak strzela się z lipkiem ale zakładam że trochę lepiej na dłuższe dystanse) co do tarcz to przepisy są wyraźnie określone no i na koniec - takie przydomowe rekordy ( choć by nawet cały tydzień bite dzień w dzień) mają się nijak ich jakiejś oficjalnej statystyki skoro są zrobione na sprzęcie nie wiadomego pochodzenia , dystansie nie oficjalnym , i najważniejsze bez świadków.  Kto słyszał o uznaniu np rekordu świata w wyciskaniu czy martwym ciągu po tym jak zawodnik to zgłosił mailem do sędziów tego sportu i dokonał tego w piwnicy na swojej sztandze i bez świadków. 
Strzelaj sobie i się tym ciesz , hobby zajebiste ale jak sipap zauważył jakoś dużo zwracasz uwagi jaki słaby masz sprzęt względem wyników jakby to miało Cię postawić w lepszym świetle niż innych .
To weź swojego mathews strzel z palców bez skórki parę strzał nawet na 50 metrów i zobaczysz ile będzie w tarczy.
Dla jasności podstawka dla klasyka, 8 PLN wydatek znikomy.
Zdaj relacje.


$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 27, 2020, 09:57:38 pm »
A kto powiedział że musisz być na odpowiednim poziomie żeby przejść na tarczówkę? To zależy tylko i wyłącznie od preferencji a nie poziomu i umiejętności. Wolisz tarczówkę i wiesz że tak lubisz to kupujesz , jak nie chcesz tak " rozbudowanego " zestawu i osprzętu to zostajesz przy hunter/3d  ( krótkie staby,  ATA w granicach 35 max ) można nazwać taktyczny  ;D . Pamiętaj tylko że od pierwszego wyjazdu na zawody wszystko się wyjaśni , wyniki będą jak najbardziej " komisyjne " ale i nie będzie wymówek ( tarcze nie takie , dystans czy sprzęt) i wszystko się wyjaśni czego ci życzę,  dojdzie stres to pokory nabierzesz . Lepiej być domoroslym amatorem ze średnią punktacją niż oficjalnym lucznikiem ( biorący udział w zawodach) na szarym końcu zestawienia  ;D ;D lepiej się człowiek czuje , może być i tak że po pierwszych zawodach ciśniesz łuk w kąt bo zdasz sobie sprawę ile ci brakuje do innych , różnie bywa .  Na grillu trafisz w puszkę z 30m i jesteś gość,  pojedziesz na zawody i już nie jesteś gość  ;D ;D
Po co mam strzelać z palców czy podstawki za 8zl ? Ja mam się zbliżyć do Twojego poziomu i wyposażenia czy to czas na Ciebie żebyś stanął ta równi z innymi oko w oko i w końcu skończył te dziecinne wymówki...
Chcesz na siłę znaleźć dyscyplinę w której będziesz dobry...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2020, 10:00:40 pm wysłana przez Dudek »

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 27, 2020, 10:18:04 pm »
Panowie, taka dyskusja nie ma sensu. Sprawa jest prosta. Strzelamy na konkretny dystans do odpowiedniej tarczy i określoną ilość serii po tyle i tyle strzałów. Jeżeli wynik jest godny uwagi, to się nim można pochwalić w przeznaczonym do tego temacie. Jeżeli jest kiepski, to lepiej się nie odzywać. Z jakiego łuku strzelamy i z jakim osprzętem nie ma tu znaczenia, liczy się tylko wynik na tarczy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2020, 10:19:46 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 27, 2020, 10:44:37 pm »
Smox, propsuję :D
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

$Mollo$

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 27, 2020, 10:53:07 pm »
Tak jak pisalem najwiekszą różnicą jest optyka i tyle mozna dodać przy podawaniu wyników , normalne że jak ktoś lubi łazić po krzakach itp to nie będzie inwestował w lipko i peep pod tym kątem choć ogólnie może strzelać dobrze.  W sumie nie sprawiedliwe by było o tym nie wspominać .

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 27, 2020, 11:12:24 pm »
A tak na marginesie Jaco miałeś strzelać w 40 na 50 metrów....



Pauczo ja codziennie nie strzelam, góra raz na tydzień. A teraz ledwo co założyłem nowe sznurki. Ale postaram się to mieć na uwadze w przyszłości i jak strzelę nie omieszkam dać znać.

Cytuj
Ostatni post o dwóch poziomicach mnie rozłożył

To chyba sobie sam wymyśliłeś te 2 poziomice bo w luku jest jedna.

Cytuj
Zyrokompas który piszczy jak nie ma pionu i poziom, może smigielko w strzale jak zacznie znosić.
Przesadzone ale mam nadzieję że dobitnie pokaże o co mi chodzi.

To samo o tobie może powiedzieć ktoś kto strzela intuicyjnie z łuku tradycyjnego. Twój styl łucznictwa jest lepszy bo masz łuk ATA<35 i nie masz bocznego staba? I postrzępione lotki? Ale długi stab, jednopinowy celownik, podstawka opadająca jest już ok bo z nich korzystasz? To że się ramach dozwolonych reguł wyciąga max ze sprzętu to normalne w każdym sporcie. Po to są zaawansowane ustawienia w celownikach tarczowych by z nich korzystać. I najlepsi zawodnicy w tym sporcie właśnie to robią. A jak komuś to nie odpowiada to zawsze może wrócić do korzeni czyli łuku tradycyjnego. Ale niech nie poucza innych jak i z czego mają strzelać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2020, 11:31:19 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 28, 2020, 08:36:44 am »
Dziwne jeżeli zachęcanie do treningów traktujesz jako negatyw....
Faktycznie ten post jest bezsensu, pragnąłem dowiedzieć się jaki przeskok jest po zmianie łuku.
Stworzył się tradycyjnie kurwidolek, uszcypliwosci podtekstow i szamba.
Później dziwota, ludzie przestają pisać albo dają sobie spokój i wypisują się z forum.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Po jakim czasie tarczowka?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 28, 2020, 11:23:22 am »
Ale sam się przyznałeś ze się czepiasz , cytując twoje słowa: „ w C ...sprzętu mało talentu”. Wiec czego oczekujesz? Sam piszesz w tonie zaczepnym i atakujesz ludzi z dobrym sprzętem. Napisał bys normalnie, jakie masz wyniki i ze jest fajnie bo robisz postępy i myślisz nad kupnem lepszego sprzętu i każdy by podszedł do tego normalnie . A tak to skąd te zdziwienie . Warto zacząć od siebie , nim zacznie się wymagać od innych akceptacji i zrozumienia .
Ale z tym kurwidolkiem i szambem trochę cię poniosło . Nikt w tym temacie nikomu nie ubliża , nie wyśmiewa umiejętności czy posiadanego sprzętu .
Może warto zanim się cos napisze , pomyśleć chwile , wziąć kilka głębokich oddechów , uspokoić się i dopiero się wypowiadać .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500