Autor Wątek: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D  (Przeczytany 12199 razy)

kombatant

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 14, 2010, 07:22:55 am »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 11:25:30 pm wysłana przez kombatant »

wiedzmin

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 14, 2010, 08:46:58 am »
wicie  co wom powim nie wicie a powim wom cieplo i smieszno sie robi ja sie czyto przegadywki tych co strzelaja z tymi co piszą narazi tylko obiecalem ze nic nie napisze alem ma ubaw
 jak diabli jak wrócę wiec proszę więcej  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D se poczytom ja brzęczą gzy muchy i inna gadzina hihihihihih pozdrawiam cieplo i wiecie ci co mnie znaj ze nikogo niece obrazic :)P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

kissielec

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 14, 2010, 08:51:51 am »
Aaaa,  to w takim przypadku architekci w ramach resocjalizacji do kielni!

Jopsa, Twoje wywody rozczulają.
Kompozytorowi by napisać utwór na orkiestrę - wystarczy pianino. Nie musi umieć grać na trąbach czy kontrabasach. Dyrygentowi - by poprowadzić orkiestrę wystarczy batuta... Reżyser nie musi być operatorem, dźwiękowcem, charakteryzatorem,.... musi umieć konsekwentnie realizować swój zamysł siłami całego zespołu. Podobnie jak architekt.

A w łucznictwie ? jesteś tylko Ty, łuk ...i cel - i by weń trafićl - nie wystarczą teorie i niszczenie komputerowej klawiatury... :) Tu tak na prawdę liczy się praktyka i nie trzeba być doktorem fizyki ze specjalnością balistyka - by wsadzić strzałę w środek celu.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 12:01:04 pm wysłana przez kissielec »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 14, 2010, 09:25:28 am »
A u siebie na budowie to kogo zatrudniałeś: architektów, czy panów Zdzichów, że ich potem po sądach ciągałeś???

Dom projektował achitekt, a nie Pan Zdzicho. Dobry - bo wykształcony - architekt. Wszystkie błędy wynikły z tego, że Panowie Zdzichowie chcieli być mundrzejsi od architekta i robili po swojemu - np. wcięcia na 16-centymetrowych krokwiach porobili na 10 cm, zamiast na 3-4. I jeszcze pyskowali z architektem (równocześnie kierownikiem budowy), że on się nie zna  ;D

Cytuj
Ja przewiduję wariant trzeci - chłopców spod budki z piwem, bo za dobrą robotę budowlaną trzeba by zapłacić tyle, co za robotę medyka.

Na szczęście te czasy już minęły i praca wziętego medyka przynosi większe profity, niż praca wziętego budowlańca. Podobnie inżyniera, architekta, informatyka i innych, którzy pracują głową, a nie rękami.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 14, 2010, 09:36:01 am »
Jopsa, Twoje wywody rozczulają.

Potrafię posługiwać się polszczyzną swobodnie, dowcipnie i ze swadą

Cytuj

Kompozytorowi by napisać utwór na orkiestrę - wystarczy pianino. Nie musi umieć grać na trąbach czy kontrabasach. Dyrygentowi - by poprowadzić orkiestrę wystarczy batuta... Reżyser nie musi być operatorem, dźwiękowcem, charakteryzatorem,.... musi umieć konsekwentnie realizować swój zamysł siłami całego zespołu. Podobnie jak architekt.
A w łucznictwie ? jesteś tylko Ty, łuk ...i cel - i by weń trafićl - nie wystarczą teorie i niszczenie komputerowej klawiatury... :)

A ten łuk to co, spadł z nieba indywidualnie ustawiony pod danego łucznika?
Czy ktoś mądry go zaprojektował i ustawił? Tak samo, jak kompozytor ustawił nutki dla członków orkiestry?

Wie Pan, czemu złamałem ramię wertykala?
Bo nie ustawiała go osoba wykształcona teoretycznie. Ja wtedy nie miałem jeszcze bladego pojęcia o bloczkach, zatem dałem go do ustawienia i dobrania strzał fachowcowi z praktyką - lecz niestety bez wiedzy teoretycznej. Praktyka ustawiającego nie obejmowała ani mojego łuku, ani tak długich naciągów (mam bardzo długie łapy). A nie potrafił obliczyć prawidłowo wymaganych parametrów.

Szybko zorientowałem się (człowiek mądry uczy się przez całe życie), że jednak mogę mieć za lekkie strzały.  Sam zmieniłem groty na cięższe, założyłem tłumiki cięciwy, lecz wstrzymywałem się z założeniem tłumików ramion (które mi ustawiający odradzał!!!) - bo sprowadzenie lub zrobienie trwa długo, założenie tych tłumików spowolni łuk, a już miałem ustawione piny na zawody w Olsztynie. Sam zrobiłem tłumiki, chciałem je założyć po zawodach - lecz dzień wcześniej ramię pękło.

Zatem może Pan mówić, że mam tupet - ale wolę już ufać swojej świeżo zdobytej wiedzy teoretycznej niż praktykom - bo praktyka przy nieznanym modelu i nowej sytuacji zda się psu na budę - a teoria sobie poradzi.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 10:01:22 am wysłana przez jopsa »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 14, 2010, 10:02:55 am »
Wzruszyła mnie twoja historia... Chusteczkę?

Przestańcie go karmić, bo forum schodzi na psy. Klepiecie już drugą stronę o dupie Maryni bo się daliście podpuścić. Normalni ludzie przestają z wolna tutaj zaglądać bo forum schodzi na psy. A wy macie w tym swój udział.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 14, 2010, 10:08:27 am »
Forum schodzi nie tyle na psy, co na insekty przez bzyczące upierdliwie trolle - których wpisy są wyłącznie personalnymi atakami.

A chusteczki nie potrzebuję. Musi sobie troll wyobrazić, że dla ludzi pracujących głową zniszczenie byle łuczku nie jest katastrofą finansową ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 10:11:01 am wysłana przez jopsa »

Artas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 14, 2010, 11:55:57 am »
O zachowaniu się w sytuacji silnego stresu (+mała ilość czasu do namysłu) nie decyduje rozum
Może, zanim coś napiszesz na forum, daj sobie więcej czasu...
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 12:38:40 pm wysłana przez Artas »
Ben Pearson Collegian 30#
Samick Squall 45#

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 14, 2010, 12:26:43 pm »
Na nic zda sie teoria jesli nie jest poparta praktyka.Znam wiele takich przykladow panow specjalistow teoretykow od siedmiu bolesci , ktorzy nie moga odnalezc sie w rzeczywistosci i zwyczajnie sie gubia.Sama wiedza to jeszcze malo.

Tak rozumowali maoiści. Wysyłali "białe rączki" do czarnej roboty, by osobiście nauczyli się tego, co potrafią zrobić robotnicy.
W tym czasie świat zachodni oddzielnie szkolił wyrobników, oddzielnie ludzi od myślenia.
Która opcja okazała się bardziej skuteczna - pokazała historia.

Tak rozumując można uznać neurologa - noblistę za gorszego od frontowego felczera - bo felczer na wojnie potrafi nogę amputować - a noblista neurolog już nie.


Nie rozumiesz mnie jopsa.Samo posiadanie wiedzy teoretycznej niczemu nie sluzy poza bajdurzeniem w gronie kolegow.Sek w tym aby umiec z niej korzystac.Z tego ,ze pan Zdzich posiada w domu kielnie tez nic nie wynika dopoty ,dopoki nie bedzie potrafil wlasciwie jej uzyc.By jej jednak uzyc tez musi miec jakies pojecie o swojej robocie.Teoria bez praktyki nie istnieje.Mozna miec wiele tytulow na swoim kacie ,ale jak sie ma dwie lewe raczki ,zalozone do tego to potem wlasnie mozna wokol slyszen narzekania takich ludzi na swoj jakze nieszczesny los.I pamietaj ,ze w kazdej pracy myslenie jest wazne , nawet przy odsniezaniu.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 14, 2010, 01:02:02 pm »
Może, zanim coś napiszesz na forum, daj sobie więcej czasu...

Chętnie bym odpowiedział, gdyby Pańska wypowiedź zawierała jakąś myśl - poza zaczepką.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 14, 2010, 01:04:17 pm »
Z tego ,ze pan Zdzich posiada w domu kielnie tez nic nie wynika dopoty ,dopoki nie bedzie potrafil wlasciwie jej uzyc.By jej jednak uzyc tez musi miec jakies pojecie o swojej robocie.

A jego pojęcie - to wykonywać to, co zaprojektował architekt. Bez kombinowania.

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 14, 2010, 11:49:25 pm »
To juz inna sprawa panie jopsa i nie ma nic do tego co wczesniej napisalem
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 15, 2010, 07:53:23 am »
To juz inna sprawa panie jopsa i nie ma nic do tego co wczesniej napisalem

Czyli doszliśmy do porozumienia:

Mądrze Pan pisze, że każdy człowiek wykonujący dowolną pracę zawodową musi nabyć pewne umiejętności. Ja jedynie dodałem, że są zawody, w których nie oczekuje się od pracującego niczego, poza sztampowymi powtarzalnymi czynnościami, oraz takie, gdzie jest wymagana innowacyjność, myślenie i kreatywność.
Bynajmniej nie pogardzam tymi pierwszymi. Każda praca jest przydatna, byle "Pan Zdzisio" nie próbował przejmować roli architekta.

Tyra "N" przy łopacie
Deszcz, czy śnieg, czy zawieja,
Pot mu spływa po klacie....
..... dobrze, że to nie ja 8)