Autor Wątek: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D  (Przeczytany 12197 razy)

An

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 97
Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« dnia: Czerwiec 01, 2009, 06:17:00 pm »
PUNKTACJA
Wszystkie kalsyfikowane zawody będą punktowane na zasadach EAA, według punktacji:

1 miejsce - 30 pkt.
2 miejsce - 27 pkt.
3 miejsce - ....
10 miejsce - 3 pkt.

W zawodach GP liczone do klasyfikacji będą zawody z 5 najwyższymi wynikami.
W Pucharze Polski i Pucharze Olzy liczone będą punkty ze wszystkich rund.


Pozwoliłam sobie skopiować powyższy fragment ze strony Klub X10, bo mam pewną wątpliwość i mam nadzieję, że ktoś mi ją pomoże rozwiązać.
Pytanie adresuję przede wszystkim do ludzi zajmujących sie organizowaniem imprez 3D, jako najbardziej kompetentnych.

Jak wynika z powyzszego w Pucharze Polski i Pucharze Olzy liczone będą punkty ze wszystkich rund. Rund jest cztery w kazdym z Pucharów.
I tu dochodzę do sedna sprawy..

Zakładam hipotetycznie, że jedna osoba weźmie udział w 4 rundach zajmując przykładowo 3 miejsca - suma punktów 4x24 =96 pkt
- druga osoba weźmie udział w 3 rundach zajmując 1 miejsca - suma punktów - 3x30 = 90 pkt

Która z osób zdobywa Puchar?

Liczy się ilość czy jakość?

Oczywiście to tylko teoria i rozważania i proszę to w takich kategoriach oceniać. Zwracam tylko uwagę, że może (powtarzam może) kiedyś dojść do takiej sytuacji.

Chcialabym poznać opinię innych.
Może coś pominęłam lub mylę sie w moich obliczeniach
Łuk TR-LB # 18 kg, strzały drewniane
chcesz pogadać o wszystkim i o niczym - GG 21864197

adamc1

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2009, 08:12:12 pm »
Na mój stan wiedzy Puchar Polski i Olzy to maja po cztery rundy liczone będą trzy najwyżej punktowane lub po prostu trzy jeżeli uczestnik ie był na wszystkich, osoby które uczestniczyły w mniej niż trzech rundach, nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji pucharowej.
Pozdrawiam Adam Cymkiewicz

kissielec

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2010, 11:36:33 am »
Świeżo po zawodach,...przypomniała mi się ubiegłoroczna dyskusja na forum - o eksperymencie z punktacją za trafienia w 2D, 3D.
Padł wtedy pomysł by urealnić nieco te konkurencje w kierunku łowieckim...i oceniać trafienia pozakomorowe punktami ujemnymi, podczas gdy pudła lub zaniechania strzału - byłyby oceniane na "0" - jako nieporównywalnie mniej brzemienne w skutkach na rzeczywistym polowaniu.

Sugeruję, by wprowadzić taką dodatkową klasyfikację punktową i odrębną nagrodę (poza regulaminem EAA) na MP3D - na zasadzie kategorii OPEN - bez podziału na typ łuku.

Co wy na to ? 

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2010, 12:16:59 pm »
Sugeruję, by wprowadzić taką dodatkową klasyfikację punktową i odrębną nagrodę (poza regulaminem EAA) na MP3D - na zasadzie kategorii OPEN - bez podziału na typ łuku.
Co wy na to ? 
Pomysł bardzo dobry - ale to już na odrębne zawody. Odstąpiłbyś strzału ryzykując utratę 5 punktów w PP bo dostaniesz ujemne punkty w OPEN? Wątpię ;P

---
Adamie, ja z kolei słyszałem skądinąd, że są trzy rundy PP. Czwarta to MP. A gdzie można znaleźć terminy Olzy? Na 3darchery kalendarzyk świeci pustkami...

« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 12:20:06 pm wysłana przez @(o.o)@ »

zgaszony

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2010, 12:28:48 pm »
W tym roku są tylko trzy rundy pucharowe i liczone są wszystkie trzy.
Puchar Olzy wznowimy w 2011 roku.
Pozdrawiam Adam

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2010, 02:30:50 pm »
A czy możecie napisać gdzie i kiedy odbędą się dwie pozostałe rundy Pucharu Polski?
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2010, 02:38:24 pm »

II runda -Potachy / Zaniemysla  Wielkopolska 10.07.10

III runda Toszek -Slask 14.08.10

Mistrzostwa Polski -Jaworze 11.09.10

Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

zgaszony

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2010, 03:09:37 pm »
Olsztyn koło Częstochowy  - 08.05.2010     I Runda Pucharu Polski 2010r

Wielkopolska (dokładne miejsce ustali Organizator ) - 10.07.2010    II Runda Pucharu Polski 2010r

Toszek - 14.08.2010    III Runda ( Finał ) Pucharu Polski 2010r

Jaworze - 09.10.2010   Mistrzostwa Polski 2010r

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2010, 03:42:28 pm »
dzięki !
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2010, 12:29:11 pm »
przypomniała mi się ubiegłoroczna dyskusja na forum - o eksperymencie z punktacją za trafienia w 2D, 3D.
Padł wtedy pomysł by urealnić nieco te konkurencje w kierunku łowieckim...i oceniać trafienia pozakomorowe punktami ujemnymi, podczas gdy pudła lub zaniechania strzału - byłyby oceniane na "0" - jako nieporównywalnie mniej brzemienne w skutkach na rzeczywistym polowaniu.

Odstąpiłbyś strzału ryzykując utratę 5 punktów w PP bo dostaniesz ujemne punkty w OPEN? Wątpię ;P

Tego typu dyskusje to najlepszy młyn na wodę wrogów bowhuntingu. Dotąd myśliwi z politowaniem traktowali przebranych w stroje kamuflujące ludzi biegających z łukami po lesie i strzelających do atrap zwierząt, patrząc na nich jak na nieszkodliwych dziwaków (a częściej spotykałem się z określeniem "pajace"), starych chłopów, którzy nie wyrośli z krótkich spodenek i nadal bawią się a to w Indian, a to w Robin Hooda, a to w myśliwych.

Lecz że część z nich chce polować naprawdę, to podczas próby legalizacji bowhuntingu niechybnie myśliwi przytoczą regulamin zawodów 3D i zagrzmią w ten mniej więcej sposób:

"Opowiadacie nam tu kłamliwe bajędy o rzekomo "etycznym" polowaniu z łuku w waszym wydaniu - gdy na waszych zawodach nie dyskwalifikujecie ludzi, którzy okaleczyli zwierzę (na szczęście tylko sztuczne).
I jeszcze wątpicie, czy  odstąpicie od strzału, gdy sytuacja strzelecka będzie niepewna, a potencjalny zysk duży. To i nie odstąpicie na realnym polowaniu. Latajcie sobie pajace dalej strzelać do atrap, ale nigdy nie pozwolimy na kaleczenie prawdziwej zwierzyny przez takich nieetycznych zakłamańców!!!!"

I co wtedy odpowiedzieć?
Że mają rację??

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2010, 12:51:32 pm »
Każdy robi to co lubi i co chce robić. Jesli ktos uważa człowieka strzelającego do figur zwierząt za dziwaka to powinien pozostawić tą opinie tylko dla siebie. Co ten ktos powiedziałby o strzelaniu z wiatrówki do np. popiersia człowieka (tarczy) ??? nazwałby go mordercą? zabójcą? Ja osobiscie nie traktuję figur zwierząt jak żywe cele na polowaniu tylko jako zabawę... Nie uważam również łucznictwa, jakiekolwiek by nie było, za sport dziecięcy.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2010, 01:02:50 pm »
Nie przedstawiłem swojej opinii, lecz zdanie wielu myśliwych - i ich hipotetyczną odpowiedź.

kissielec

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2010, 01:09:09 pm »
 
"Opowiadacie nam tu kłamliwe bajędy o rzekomo "etycznym" polowaniu z łuku w waszym wydaniu - gdy na waszych zawodach nie dyskwalifikujecie ludzi, którzy okaleczyli zwierzę (na szczęście tylko sztuczne).
I jeszcze wątpicie, czy  odstąpicie od strzału, gdy sytuacja strzelecka będzie niepewna, a potencjalny zysk duży. To i nie odstąpicie na realnym polowaniu. Latajcie sobie pajace dalej strzelać do atrap, ale nigdy nie pozwolimy na kaleczenie prawdziwej zwierzyny przez takich nieetycznych zakłamańców!!!!"

;D Myśliwi tak prawdopodobnie nie powiedzą,... bo w Łowieckim Prawie nie ma żadnych wymiernych sankcji za niekomorowy strzał. Kaleczenie zwierzyny w łowiectwie jest nagminne, a główny problem - to jedynie jak takiego postrzałka później dopaść - by się nie zmarnował.

Statystyczny polski myśliwy oddaje w roku kilkanaście strzałów treningowych...
Statystyczny, amerykański myśliwy łucznik - oddaje w roku - ok. 2 tysięcy strzałów treningowych do celów 2D lub 3D.
Wnioski co do kaleczenia zwierzyny ?

Kpina z treningu strzeleckiego na fantomach,...poprzedzająca realne polowanie - może zrodzić się jedynie w bardzo infantylnym umyśle kompletnego laika lub strzeleckiego kompleksiarza, a nie w głowie etycznego myśliwego, bez względu na to jaką bronią się posługuje.  
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2010, 01:19:03 pm wysłana przez kissielec »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2010, 01:15:36 pm »
Kpina z treningu strzeleckiego na fantomach,...poprzedzająca realne polowanie - może zrodzić się jedynie w bardzo infantylnym umyśle kompletnego laika, a nie w głowie etycznego myśliwego, bez względu na to jaką bronią się posługuje.  

Kpina tak - ale nie uzasadniony zarzut, że za okaleczenie (choćby wirtualne) nie ma dyskwalifikacji. Jak ten trening ma symulować realne polowanie - to trzeba też wyćwiczyć na tym treningu powstrzymywanie się od strzału w sytuacji niepewnej, gdy ona przerasta umiejętności strzelającego.  A nic lepiej nie powstrzyma, niż grożąca dyskwalifikacja.

wiedzmin

  • Gość
Odp: Klasyfikacja punktowa zawodów 3D
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2010, 01:25:51 pm »
wiecie co dajcie listę kwalifikacyjna z punktami pucharowymi ;D :D ;) pozdrawiam  ;D ;D ;D ;D