Autor Wątek: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS  (Przeczytany 4728 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2020, 10:09:44 pm »
Jaco, doskonale wiesz, że Stingery, to tanie łuki dla początkujących. Niewielu początkujących strzela z 70#, a zapewne większość "stingerowców" nigdy tego nie naciągnie.
70# używają myśliwi, a oni raczej ze Stingerów nie strzelają, bo stać ich na droższe i o wiele lepsze łuki.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

archibow

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
  • sie strzela sie
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 28, 2020, 10:49:32 pm »
To może jeszcze takie pytanie przy okazji:
Czy ktoś z Was testował strzelanie z dwóch wersji tego samego łuku, gdzie jeden (słabszy) jest skręcony na maksa, a drugi (mocniejszy) jest odpuszczony do wartości tego słabszego?
Chodzi o porównanie - powtarzalność, drgania, praca łuku - czy widać różnice?
PSE Drive NXT
cel Sanlida X10
lipko Ten Zone
Trophy Taker Spring Steel
Tru Ball Beast XT hybrid
VAP v3, Skylon Empros, Skylon Edge
Oak Ridge Shade Umber + WNS Explore B1

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 29, 2020, 10:57:55 am »
Szansa, że ktoś robił takie porównania jest raczej mała. Musiał by to być doświadczony strzelec, który takie różnice byłby w stanie wyłapać.
Po drugie, to musiałby mieś dwa takie same łuki tylko o innej sile naciągu, co jest mało prawdopodobne.
Jeżeli już, to może jakiś klub robił takie testy.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 29, 2020, 11:11:28 am »
Smox łuki mające w opcji 70# są projektowane pod 70#, są testowane na takim naciagu i muszą taki naciąg wytrzymać. Jeśli któryś nie wytrzymał to znaczy że była wada materiałowa w danym egzemplarzu albo jest to ogólna wada projektowa. Ale na pewno nie jest tak że z racji tego że są tanie nie powinno się z nich strzelać z naciągu 70#. Nie wiem jak teraz, ale parę lat temu majdan Stingera był wykorzystywany w droższych od Stingera modelach jak np Brute czy Drive.

Zresztą droższy Hoyt też sie potrafi złamać.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2020, 11:34:05 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 29, 2020, 03:51:20 pm »
Jaco, doskonale wiesz, że Stingery, to tanie łuki dla początkujących. Niewielu początkujących strzela z 70#, a zapewne większość "stingerowców" nigdy tego nie naciągnie.
70# używają myśliwi, a oni raczej ze Stingerów nie strzelają, bo stać ich na droższe i o wiele lepsze łuki.

chłopie, napisze ci wprost: bredzisz,
każdy kto potrafi zrobić 20 pompek w kilku powtórzeniach, bez problemu odda serię 200 w miare celnych strzałów z 70# bloczka,

na swoje potrzeby stworzyłeś gatunek stingerowców, a w swoim chinolu  chyba wszystko już poprawiałeś, żeby w ogóle  był powtarzalny, do tego cały czas myślałeś, że trafiasz w 10 a trafiałeś w 9...

trochę pokory, bo swojego łuku wiele nie wyciśniesz ( zwłaszcza w takiej konfiguracji) choćbyś i 40" lagę dospawał, a ludzie stingerami startują w zawodach, bez żadnych kompleksów ( a z chinolami to raczej się nie widuje na zawodach)
także co do polowania nie masz racji, bo ludzie tego sprzętu używają z powodzeniem

jakbyś znał angielski to byś  się mógł wiele nauczyć o tym sprzęcie, niestety  PSE zaniechało wersji 32,5" na rzecz  30" - nie wiem jak to strzela, ale w ciemno można założyć, że poprzednia wersja jest lepsza, bardziej wybaczalna

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2020, 03:59:10 pm »
Ta szczególnie osoba szczupła walnie 20 pompek a przy 50funtach się ze...

humungus

  • Gość
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2020, 04:18:17 pm »
Ta szczególnie osoba szczupła walnie 20 pompek a przy 50funtach się ze...

 a jeśli zrobi w ciągu 2 godzin 200 pompek w dowolnej konfiguracji, to będzie w stanie oddać 200 przyzwoitych strzałów z 70# bloczka w ciągu 2 godzin,  pamiętaj, że Bruce Lee był wyjątkowo "suchy" chodzący mięsień,
ja mam 182/85kg i jakoś daję radę,  ale jak ktoś waży 150kg to już może być nie wesoło


tylko po co się męczyć strzelając z 70#? to na prawdę niewiele daje... choć sam żałuje, że nie kupiłem 70# bo bym go sobie zrobił na 60#

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 29, 2020, 04:41:35 pm »
Wybacz humungus, ale nie chce mi się z tobą dyskutować, bo to nie ma sensu.
Chętnie bym natomiast z Tobą postrzelał. Ty ze swojego Stingera, a ja z Man Kunga.
Jakoś nie widziałem ostatnio twoich wyników w dziale - "Wyniki punktowe na 18m i 50m WA", no poza tym - 238 na 18m.
Moje aktualne wyniki - 276 na 18m i 333 na 30m. Na 50m jeszcze nie strzelałem, ale jak będzie potrzeba, to będę gotowy i na ten dystans.
Dodam tylko, że już strzelałem do odpowiednich tarcz :)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2020, 04:44:05 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 29, 2020, 05:13:37 pm »
Znam ludzi co ledwie zrobią 10 pompek a 70 jednym palcem naciągnąć mogą

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Regulacja wagi naciągu PSE Stinger Max SS
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 29, 2020, 10:16:18 pm »
chłopie, napisze ci wprost: bredzisz,
każdy kto potrafi zrobić 20 pompek w kilku powtórzeniach, bez problemu odda serię 200 w miare celnych strzałów z 70# bloczka,
Serię 200 strzał z 70 funtowego bloczka? Nope.
Jak już nawet naciągnie kilkadziesiąt razy, to i tak wysiądzie mu w pewnym momencie łapka trzymająca łuk. Celności nie będzie wcale, jeśli w ogóle uda się zrobić tak długą serię.

Z życia - moja partnerka strzela tradycyjnie od 2004 roku. Łuk 35#. Spokojnie zrobi dwadzieścia pompek. Nie naciągnie łuku 60# ani razu.