Autor Wątek: PSE 2019 VS PSE 2020  (Przeczytany 3532 razy)

Mścigniew

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
PSE 2019 VS PSE 2020
« dnia: Luty 11, 2020, 02:52:58 pm »
Witam Panów!
Czy warto płacić 150 szekli, tfu-PLN więcej za zestaw PSE S 2020:
https://www.centrum-lucznicze.pl/zestawy/1580,luk-bloczkowy-pse-stinger-max-ss-zestaw-2020
miast zestawu PSE Stinger 2019(pomijając kwestię koloru), który właśnie zniknął ze strony CŁ, ale podaje specyfikację:

* Łuk PSE Stinger Extreme

* Podstawka Whisker Biscuit

* Stabilizator myśliwski PSE

* Celownik 3 pinowy ze światłowodami, poziomicą

* Kołczan myśliwski PSE na 5 strzał

* Spust nadgarstkowy z obrotową głowicą

* Strzały myśliwskie Maximal Savage 5 szt

* Peep-Sight (przeziernik) Radical

* Pętelka (d-loop)


Specyfikacje:

Siła naciągu: 70 lbs (regulowana w dół- od ok 30 lbs)

Prędkość wylotowa ATA/IBO Speed: 316 fps.

Wysokość cięciwy: 7-1/8"

Długość łuku ATA: 32-1/2"

Let-off: 75%

Zakres regulacji długości naciągu: od 21" do 30"

Waga: 3.8 lbs.

Maksymalna ilość obrotów (regulacja siły naciągu): 15

Kolor: Czarny-mat

???


Mollo999

  • Gość
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2020, 03:03:00 pm »
Takie zestawy są dobre pod jednym względem  -  ceny , tylko i wyłącznie bo reszta poza łukiem jest tak ...słaba że jest dobierana na sztukę aby jako tako wyglądało i rozsypuje się po 20 - 30 strzałach , śrubki odpadają,  wszystko trzeszczy i zaczyna brzęczeć,  słabo,  festyn.  Sklepu też nie możesz lepszego wybrać?

Mścigniew

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2020, 03:38:24 pm »
Jakieś konkretne sugestie dla nowicjusza?
Do idei PSE nie jestem absolutnie przywiązany, choć z tego co wiem to rozsądny wybór w okolicy 2K...

Mollo999

  • Gość
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2020, 03:44:19 pm »
Kwestia łuku znana i polecana , reszta wertowana wielokrotnie na forum . Poszukaj , poczytaj , zadaj sobie minimum trudu poza założeniem tematu.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2020, 04:15:28 pm »
Tak, wałkowany ten sam temat. Na początek z niskim budżetem PSE Stinger i koniec kropka :) Osprzęt dobrać osobno, nie kupować w mega, hiper diper zestawach.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Antonio7

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2020, 04:44:15 pm »
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=8811.0
Poczytaj, świeży temat, chłopaki wiele rzeczy tam wyjaśnili a też kupiłem stingera, znaczy zamówiłem niedługo będzie :)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2020, 04:44:48 pm »
Jakieś konkretne sugestie dla nowicjusza?
Do idei PSE nie jestem absolutnie przywiązany, choć z tego co wiem to rozsądny wybór w okolicy 2K...

Gdybyś wiedział dokładnie jaki masz naciąg,
to można też poszukać używki wyższej klasy
jak choćby tu na giełdzie jest kilka dobrych łuków
tyle, że nie tak łatwo (jak w Stingerze) zmienić w nich długość naciągu (bez wymiany Cam-ów się nie da).
Apex 8
Elite Victory
Hoyt XT


Na Targowisku na FB widziałem też oferty na
Hoyt-a Ignite (duży zakres regulacji naciągu i siły bez użycia prasy)
Bowtech Fuel (j.w)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Mollo999

  • Gość
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2020, 04:51:11 pm »
Tylko że te używki " wyższej klasy " trudniej odsprzedać niż takiego stingera .

Mścigniew

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2020, 05:01:10 pm »
Mollo999:"Kwestia łuku znana i polecana , reszta wertowana wielokrotnie na forum . Poszukaj , poczytaj , zadaj sobie minimum trudu poza założeniem tematu."
Trudu nieco sobie zadałem i dzięki wątkom z forum wyboru łuku dokonałem...o czym mówi nawet tytuł tego wątku.
Założony przeze mnie wątek dotyczył jedynie wyboru pomiędzy dwoma wariantami zestawów.
Tak więc może zadaj sobie nieco trudu i przeczytaj tytuł oraz wątek ze zrozumieniem.
A skoro zaatakowałeś sklep Centrum Łucznicze, do tego podesłałem link, to może byś adekwatnie wyjaśnił o co konkretnie chodzi, a nie rzucał insynuacji na wiatr?!

Mollo999

  • Gość
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2020, 05:19:16 pm »
Kolego nie " zaatakowałeś " tylko spytałem czy nie masz lepszych sklepów,  lepszych dlatego bo uważam ten za słaby,  bardzo słaby i to jest z kolei moje zdanie poparte własnymi przejściami z ww sklepem więc to ty z łaski swojej czytaj ze zrozumieniem i spuść trochę z tonu .  No i co to znaczy " rzucał insynuacji na wiatr " ?  Chyba chcesz wyjść na elokwentnego i wykształconego ale skutek raczej odwrotny przez dobór słownictwa  ..." adekwatnie wyjaśnił " ??  ;D

Munin

  • Gość
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2020, 10:17:49 am »
Dziś na allegro pojawiła się oferta naszego kolegi forumowego a mianowicie Mathews Switch dla łucznika o długości naciągu 28.5 - 29 cali.

Mścigniew

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2020, 04:07:29 pm »
@doozers, Munin- dzięki za adekwatne odpowiedzi, tfu-cynki;)
Kupię-sprzedam oczywiście dokładnie przestudiowałem nim zaważyłem się ten temat założyć;Targowiska na pejsbuku nie przejrzałem, gdyż pejsbuka z zasady nie używam...
Zostaję przy swej pierwotnej decyzji czyli PSE Stinger-ale"golas"; tyle że nie mam pojęcia jakie oprzyrządowanie do tego dokupić, choć już dowiedziałem się że o "zestawie" należy zapomnieć.
Jakieś sugestie w tym kierunku? Bez wodotrysków, dobry stosunek cena-jakość, ale też nie szajs...jest to wykonalne?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2020, 06:24:38 pm »
Zostaję przy swej pierwotnej decyzji czyli PSE Stinger-ale"golas"; tyle że nie mam pojęcia jakie oprzyrządowanie do tego dokupić, (...)
Jakieś sugestie w tym kierunku? Bez wodotrysków, dobry stosunek cena-jakość, ale też nie szajs...jest to wykonalne?

Tu już pole do popisu jest szersze, ale zależy od budżetu  :)
również od podejścia i preferencji.
Też już wiele o tym było choćby w wątku Antonia, więc chyba nie ma sensu powtarzać.

Podstawki opadające są właściwie 2 słuszne ;) ale możesz kupić też widełkową za 40 zł i też długo z niej strzelać
zastanowić się czy chesz blachę do tarczy czy jednak opadającą a może cały łuk zmienić ;)
Celowniki, 1 pin czy myśliwski? Kwestia preferencji.
Do tarczy raczej 1 pin, do Fielda być może myśliwski lepszy?

Spusty: są różne szkoły, jedni lubią nadgarstkowe, dla mnie mogą nie istnieć :)

Stabów od razu nie potrzebujesz, żeby zacząć strzelać.
Możesz zdecydować, jeśli do tarczy to długie, jak do łażenia po lesie, to krótsze wygodniejsze pewnie,
ale znajdą się i tacy co z tarczowym sprzętem po Fieldach chodzą.
Co do cen stabów też są różne szkoły, są tacy co twierdzą że stab musi tylko utrzymać łuk w czasie celowania
więc wystarczy każda średniej klasy rurka z karbonu, która się nie rozpadnie po kilkunastu strzałach.
Inni wolą jak im ładnie tłumią drgania i wtedy już tak tanio nie będzie.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2020, 11:13:32 pm »
Targowiska na pejsbuku nie przejrzałem, gdyż pejsbuka z zasady nie używam...
FB można nie używać, a na Targowisku właśnie fajny Fast Eddie jednopinowy wisi do wzięcia ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

najs_sc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: PSE 2019 VS PSE 2020
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2020, 08:18:19 am »
Nie chcę zakładać nowego tematu, a sam przymierzam się do kupna pierwszego łuku w ogóle i na pewno chciałbym aby był bloczkowy. Budżet mam około 2000 zł na wszystko i chciałbym Stingera. Czy wersja 30'' Max na ten rok będzie odpowiednia jeśli mam 188 cm wzrostu? Wg przelicznika powinno pasować jednak nie ukrywam, że z czasem chciałbym rozwijać się w strzelaniu do tarczy i wtedy chyba lepiej mieć dłuższą konstrukcję? W grę wchodzą tylko nowe konstrukcję, jeśli z czasem się wkręcę to po roku, dwóch pewnie kupiłbym coś lepszego jak Supra.

No i drugie pytanie a propos Max'a. Czy rozpiętość ramion w przypadku tego łuku ma znaczenie tak samo jak wzrost, bo jednak mam długie łapy.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2020, 08:31:16 am wysłana przez najs_sc »