Autor Wątek: Ripcord Code Red - ustawienie timing-u  (Przeczytany 1055 razy)

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Ripcord Code Red - ustawienie timing-u
« dnia: Luty 02, 2020, 10:14:49 am »
Cześć,

Mierzę się ostatnio z ustawianiem momentu opadania podstawki Ripcord Code Red i mam kilka pytań do doświadczonych łuczników. Czy jeżeli naciągnę cięciwę do końca i będzie to moment, w którym podstawka dopiero osiąga swoje maksimum w wysokości podniesienia to dobrze czy źle? Jeżeli postawię ją do pionu i naciągnę cięciwę to w międzyczasie na chwilkę się pochyla przed maksymalnym naciągnięciem cięciwy, wydaje mi się, że wcześniej tak nie robiła  :P na różnych filmikach na YouTube widzę, że niekiedy to pochylenie pojawia się dużo wcześniej niż u mnie ale wtedy mam wrażenie, że sznurek napięty jest zbyt mocno - nie chcę niczego uszkodzić. Ktoś coś wie na ten temat?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Ripcord Code Red - ustawienie timing-u
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2020, 12:26:33 pm »
Ustaw tak aby zaczęła opadać po około 1 calu ruchu cięciwy podczas strzału.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mollo999

  • Gość
Odp: Ripcord Code Red - ustawienie timing-u
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2020, 04:27:31 pm »
Max napięcie powinno się pojawić przed samym końcem,  właśnie jakiś cal przed końcem,  nie więcej albo i mniej. Musi się ono pojawić żeby mówić o powtarzalnym trzymaniu strzaly a nie o takim sflaczałym zależnym od dociągniecia do ściany. Potem możesz zrobić eksperyment czy czysto wychodzi i zamiast czekać na odpadające lotki posmaruj dwie dolne nawet kremem i patrz na widełki po strzale.  Możesz też zrobić to samo na zwolnionym tempie w jakimś tel czy kamerze ale musi byc to bardzo dobry i wydajny tryb żeby uchwycić położenie się podstawki przed lotkami.