Autor Wątek: Promienie do 200zł  (Przeczytany 9610 razy)

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Promienie do 200zł
« dnia: Grudzień 15, 2019, 10:27:25 am »
Czy któryś z forumowiczów mógłby polecić jakieś sensowne promienie w spinie 600, w cenie do 200 zł za 12 sztuk. Strzały będą przeznaczone do strzelania "po krzakach", więc te delikatne raczej odpadają :P. Zależy mi na wkręcanych grotach (są tanie i wymienialne).
Dotychczas znalazłem taki model: http://www.skylonarchery.com/arrows/edge , jednak producent opisuje go jako promienie do bloczków, czy to ma jakieś znaczenie? Widzę także dużą rozbieżność w wadze poszczególnych promieni, w spinie 600 waha się od niecałych 5 do ponad 7 gpi w zależności od producenta, w którą wartość powinienem celować?
Pozdrawiam  :)
 

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2019, 11:22:29 am »
aliexpres sklepy linkboy archery albo five stars archery. mam już z 3 różne zestawy i jestem zadowolony. Każdy jeden zestaw lepszy niż np wciskane wszem i wobec easton powerflight.

"cieńkie" strzały też mają wymienne tanie groty wystarczy kupić klej na ciepło do grotów ok 10zł. groty wymienia się poprzez rozgrzanie (zapalniczka, woda, lutownica, itp)

Munin

  • Gość
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2019, 11:51:46 am »
Cienkie strzały mają też inserty i wkręcane groty ale ich cena już nie jest tak cienka :D
Mam trochę promieni z ali i są dobrej jakości ale trzeba omijać szerokim łukiem te najtańsze.

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2019, 03:07:02 pm »
Nie jestem chętny ściągać promieni z ali, może jednak znajdzie się coś lokalnie dostępnego?

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2019, 04:41:14 pm »
Lokalnie to raczej nic poza powerflightami nie znajdziesz. Ja również nie chciałem kupować promieni na allie ale jednak cena mnie skusiła i nie żałuję, może gdybym brał udział w zawodach celował bym w coś lepszego ale do nauki i rekreacyjnego strzelania w zupełności wystarczy. Różnica w tuzinie strzał to tylko 2gr parametry promieni podane na stronie również sie zgadzały. Nie wiem jak ze spinem bo do tego nie mam maszynki i niestety nie sprawdzę ale pomijając moje błędy to strzały latają bardzo dobrze i powtarzalnie wiec również spin powinien być ok.
Dzięki radzie Grzechu Re-x zakupiłem jedynie oryginalne lotki  u Dawida i tu rozniecę w wykonaniu było widać gołym okiem.
Więc podsumowując kupisz powerflighty lub coś coś poniżej ich klasy albo zamówisz promienie na allie. W tym budżecie niestety nie poszalejesz w naszych sklepach. 

Munin

  • Gość
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2019, 04:55:13 pm »
600 to może gdzieś Ambiton Cross-x dostaniesz ale to cienkie patyki zdaje 4.2mm średnicy wewnętrznej. Maximale są słabe, trzeba dobrze drapać promień w środku i insert z wierzchu żeby po sklejeniu nie wychodziły. Może coś z Avalona można wziąć, nie mam z nimi doświadczenia za dużego, kilka miękkich w klubie widziałem i w sumie do karimatowych mat to się sprawdza.

humungus

  • Gość
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2019, 06:23:17 pm »
promienie powerflight można kupić po 16zł zdaje się,  nie jest to tragiczna cena

kluczyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2019, 09:49:33 pm »
Ja mam świeże skylon edge 350, jakość w miarę, inserty się trzymają (a strzelam do pilśni, więc różnie z tym bywa), z rodziną grotów tylko jeden nie chciał się wkręcić i trochę zerwałem gwint, pewnie moja wina. Nasadki u mnie w sumie od razu do wymiany, choć oczywiście strzelać można.

Wagi samych promieni nie sprawdziłem, bo zapomniałem :( Z piórami, nasadką i insertem waha się od 294,4 do 296 gr. Pewnie na upartego dało by się zrobić zestawy z różnicą 0,5 gr między strzałami, albo lepiej. Spinu nie sprawdzałem, bo mi niepotrzebny.

Dla mnie bomba za 184zł bez lotek, wziąłem bo potrzebowałem 33", w tej cenie są jeszcze maximale edge, jakość podoba na pierwszy rzut oka. Nie wiem jak porównanie z chińczykami, ale z robin hooda miałem je po tygodniu, a nie po dwóch miesiącach...

Munin

  • Gość
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2019, 09:57:53 pm »
promienie powerflight można kupić po 16zł zdaje się,  nie jest to tragiczna cena
A widziałeś Power Flight o parametrze 600?

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2019, 12:18:30 pm »
Po długim oglądaniu, wpadłem na następujący pomysł:
-kupić promienie easton inspire w spinie 630
-do tego parametru nasadka to easton x nock, a to oznacza, że średnicą pasuje insert o średnicy 0.24, typu Penthalon Speed .245 albo nawet Easton RPS Deep Six
-wkleić inserty

Myślicie że to może wyjść?

Munin

  • Gość
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2019, 01:50:53 pm »
Wyjść wyjdzie ale promień Inspire jest strasznie lichy.
A nie myślałeś wziąć 500 i zrobić promień 2" dłuższy? Będzie większy wybór w lepszej jakości promieniach.

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2019, 03:24:35 pm »
niby jest to jakaś opcja, obawiam się jednak że taka strzała będzie już za ciężka
od skylona w spinie 600 jest jescze model ebony, http://www.skylonarchery.com/arrows/ebony, tylko ten insert jakiś ciężkawy...

Galus

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2019, 06:24:44 pm »
Policz ile ci wyjdzie, zawsze możesz dobrać lżejszy grot. Jeśli podasz jaka potrzebujesz długość strzały oraz siłę łuku łatwiej będzie coś doradzić  oraz czy ten budżet jest nadal aktualny bo te strzały raczej się nie zmieszczą w 200 zł

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2019, 07:33:45 pm »
Strzały pójdą do łuku bucktrail bighorn 30#, naciągany na ok 29,5 cala. Interesuje mnie zakup samych promieni, lotki mam. Docelowa długość coś między 30 a 31'. W teście goły promień avalon tyro 700 30 cali wbijał się w tarczę z lekkim odchyleniem nocka w lewo, przez co chcę zwiększyć spin. Jak nic lepszego nie znajdę, to pewnie kupię znowu tyro, tylko w spinie 600...

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 18, 2019, 02:41:14 pm »
Zależy na czym Ci zależy bardziej, na tym żeby promienie były lekkie czy wytrzymałe.
Tyro są dość delikatne (jeśli z Avalon to chyba lepiej celować w Classic), tak samo było z Maximal Edge.
Nie wiem jak teraz, kiedy Edge są robione przez Skylon-a. Wydaje się, że mogą być wytrzymalsze.
Mamy w klubie trochę spilek 3.2 mm od Skylon-a i wyglądają zacnie (Precium chyba).

Osobiście polecam chińskie VAP-y.
Cena ok 230 pln za tuzin (wersja V1, V3 nawet taniej), latają bardzo ładnie i wykonanie dobre.
Ale trzeba poczekać  trochę dłużej niż z polski.
Chociaż ostatnie moje zamówienie z LinkBoy-a przyszło w 2 tyg. to prawie tyle samo co z Robin-Hooda ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.