Autor Wątek: Różnica między blaszką, a podstawką myśliwską  (Przeczytany 3476 razy)

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Różnica między blaszką, a podstawką myśliwską
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 24, 2019, 08:58:18 pm »
A czy można w tych podstawkach zamontować samą blaszkę, która idzie bardziej w kształt widełek, jakie występują w podstawkach myśliwskich? Chodzi o to, żeby strzała nie spadała np podczas strzelania zawodów 3D w różnych dziwnych pozycjach i w różnych warunkach.
Używam blaszki przypiłowanej pod VAPy ale i z tej samej blachy strzelałem strzałami 23/64 czyli 9.3mm a nawet 25/64 czyli około 10mm średnicy i jakoś mi nie spadało i w warunkach jak na hali i w 3D po krzakach.... To było jak mi jeszcze dobrze szło - trochę postrzelasz z blachy i będzie dobrze. Opadającą mam w myśliwskim i nie widziałem różnicy przy naciąganiu.
Polecam kupić blaszkę pod cienkie strzały czyli wąską i postrzelać grubymi to potem będzie łatwiej  :P
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Różnica między blaszką, a podstawką myśliwską
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 24, 2019, 09:46:08 pm »
Kusi mnie ta podstawka Beitera, którą ostatnio nabył Sipap i bo bardzo ją chwali. Teraz mam Hamskea Hunter Pro i jestem z niej zadowolony i nigdy mnie nie zawiodła, ale jest ciężka (chce maksymalnie odciążyć nowy łuk) i według mnie głośna.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Różnica między blaszką, a podstawką myśliwską
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 25, 2019, 12:35:19 pm »
A czy może być problem z wyjściem strzały , jeśli do strzały tarczowej cienkiej , takiej jak powiedzmy vap v1, użyjemy tej szerszej blaszki , która uzywa się do grubaskow halowych?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Różnica między blaszką, a podstawką myśliwską
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 25, 2019, 03:31:14 pm »
A czy może być problem z wyjściem strzały , jeśli do strzały tarczowej cienkiej , takiej jak powiedzmy vap v1, użyjemy tej szerszej blaszki , która uzywa się do grubaskow halowych?

Jak na początku kupiłem blaszkową i miałem tą szeroką to po kilku dziesięciu albo kilkuset strzałach na przecierało lotkę... po kilku już było widać że obciera. Może to źle ustawione miałem, ale latało dobrze więc nie kombinowałem, a potem zmieniłem na tą przypiłowaną i już było dobrze.
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres