Autor Wątek: Torque tuning  (Przeczytany 917 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Torque tuning
« dnia: Lipiec 13, 2019, 06:42:18 pm »
Czy ktoś wykonywał ten rodzaj tuningu i mógłby mi wytłumaczyć na czym to polega?
Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie podczas strzelania dziwna przypadłość. Chodzi o to, ze miraż poboowiedzmy dwóch dobrych seriach, gdzie strzały układają się w centrum tarczy, w następnych układają mi się po lewej stronie. Koryguje to podstawka i celownikiem, i na krótka chwile widzę poprawę, ale potem problem znów się pojawia. Przypuszczam , ze jest to związane z chwytem gripu. Co ciekawe ,chwytu nie zmieniałem od ponad roku, a problem zaczął się pojawiać z 1,5 miesiąca temu. Wyczytałem , ze może to rozwiązać  właśnie torque tuning, czyli odsuwanie lub przesuwanie podstawki, celownika lub obu tych elementów naraz od majdanu łuku. Ale nie bardzo ogarniam, co powinienem zrobić w tej akurat sytuacji, czyli układania się strzał z lewej strony.
Znalazłem taki filmik i jeśli dobrze zrozumiałem(poprawcie mnie jeśli się mylę),to jeśli skręcam grip w prawo(a tak mi się wydaje,że u mnie się dzieje) a strzały układają się po lewo,to powinienem cofnąć ramię celownika bliżej majdanu a podstawkę dać bliżej. czyli ogólnie zmniejszyć odległość pomiędzy podstawką a lipkiem. Czy dobrze kombinuje ?

https://www.youtube.com/watch?v=Tq8S4ghFmjU
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2019, 08:26:38 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500