Autor Wątek: Opadajaca podstawka pod strzale  (Przeczytany 8513 razy)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Opadajaca podstawka pod strzale
« dnia: Kwiecień 22, 2007, 10:52:49 pm »
Witam
Kiedys temat podstawek opadajacych byl poruszany, chcialbym jednak opisac moja przygode i wnioski z niej plynace.
Zanabylem sobie podstawke NAP 2000, mniej wiecej taka: http://www.obsessionarchery.com/nap-quiktune-2000-dropaway-p-126.html .
Wszytko z nia OK, ladna, funkcjonalna, itd. Natomiast zaczely sie problemy z lukiem.
Punktacja nie pogorszyla sie jakos strasznie, dalej jak widac po wynikach mialem pomiedzy 540 a 550 punktow ale luk nagle zaczal byc "narowisty". Po strzale zdarzaly sie sytuacje w ktorych niby strzal przebiegal OK ale strzala trafiala niekoniecznie tam gdzie powinna.
Na poczatku zganialem to na gorsza forme po zawodach , pozniej na zmeczenie, az w koncu sie wkurzylem. Zabralem luk, postrzelalem przez papier, wszystko wyregulowalem na 120% a efektow.... nie bylo.
W koncu po przeanalizowaniu wszystkich mozliwosci wyszlo mi, ze problemy moze powodowac sposob mocowania kabla podnoszacego podstawke. W tym modelu jest on przymocowany do "slizgacza odciagu". Odcialem wic kabel od "slizgacza odciagu" i przywiazalem go bezposrednio do kabla na luku. To co sie stalo po wykonaniu tej zmiany przeroslo moje oczekiwania. Strzaly zaczely "wchodzic" tak jak powinny. Nie znaczy to ze sa same "10" ale strzala trafia tam gdzie czuje, ze powinna. Najprawdopodobniej uklad z kablem mocowanym do "odciagu" powodowal jakies naprezenia, co owocowalo niestabilnoscia strzalu.
Jesli wiec bedziecie mieli problemy z podstawkami opadajacymi zrezygnujcie z kabla mocowanego do "slizgacza".

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Odp: Opadajaca podstawka pod strzale
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2007, 08:40:39 am »
Witajcie ja jak kiedyś pisałem nabyłem podstawkę smartrest, zamontowałem zgodnie z instrukcją która przewidywała montaż sznureczka bezpośrednio na kablu pięć cali poniżej podstawki, o ile dobrze pamiętam. Do pozostałych czynności regulacyjnych pozostało ustawienie widełek w osi oraz wyregulowanie twardości sprężyny odpowiedzialnej za prędkość opadania widełek strzała jak napisał Marek leci tam gdzie powinna :).
Co nie znaczy że łuk sam strzela :)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Opadajaca podstawka pod strzale
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2007, 04:15:55 pm »
Witam
Bardzo mozliwe, ze pojawiaja sie jakies drganaai albo samo napiecie ukladu.
Nie wiem jak to twierdzic, opisuje wiec jak tego uniknac.
Moze pozwoli to komus uniknac problemow.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE