Autor Wątek: AIROW Czy ktoś strzelał ?  (Przeczytany 5171 razy)

goszki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
AIROW Czy ktoś strzelał ?
« dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:24:12 am »
Witam mam pytanko czy ktoś już strzelał z tego czegoś:) ?
http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/airow-pellet-947.html
Proszę o opis wrażeń ?
I czy jest sens instalacji czegoś takiego na Reflex Growler 50 - 60 ?

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2009, 06:41:49 am »
Ja miałem okazję strzelać (wiem także, że Adam C. bawił się AIROW).
Moje uczucia są mieszane - na pewno to fajna zabawka i daje radochy co niemiara, jednak kulki nie lecą prosto (podkręcone w jakiś dziwny kąt). Możliwe, że to brak tuningu i błąd konstrukcyjny maszyny (AIROW, nie łuku) powodował taki lot kulki.

Siła wyrzutu jest spora i na pewno porównywalna z markerem (o ile nie silniejsza!).

Przyznaję - nie znam się na paintballu zbytnio i możliwe, że przy odpowiedniej konfiguracji wspomnianego sprzętu będzie dawał niezłego czadu. Nie warto mieć do tego zbyt twardego naciągu - mniejszy komfort zabawy. No i ja bym montował do tego najtańszy możliwy łuk.
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

kissielec

  • Gość
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:27:38 am »
Gdyby dało się tym zasymulować pracę łuku i strzały - to byłby bardzo fajny i praktyczny trenażer, bo możnaby nie martwić się o właściwą matę, tylko strzelać do byle czego.
Podejrzewam jednak że na odległościach powyżej 20-30m już symulacja by się totalnie nie udała, bo kulka jednak nigdy nie zachowa się w powietrzu tak jak "szpiczasty patyk z lotkami".
Ale na początku - by nauczyć się postawy, celowania, pracy spustu - może być pomocne.
No i oczywiście leśna zabawa  w "dzikich" - też może być niezła... ;) 

adamc1

  • Gość
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:35:13 am »
Ja strzelałem zestawem z inną przystawką tzn kulkami z farbą to o co pytasz strzela śrutem 5.5mm nie wiem jak faktycznie z tego się strzela.
Pozdrawiam Adam

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:02:19 pm »
W Arsenale był test AIROW PELLET oczami dobrego strzelca wiatrówkowego:
http://arsenal.dvc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=876&Itemid=9

Jeżeli chcesz mogę wysłać Ci ten artykuł na mail w pdf.

goszki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2009, 05:15:11 pm »
Głównie zainteresował mnie model na śrut 5,5 mm ponieważ mieszkam na wiosce i sprzęt na kuleczki z farbą na mało mi się przyda :( .
Wydaje mi się że model na śrut powinien być celniejszy od tego na kulki.
A jak myślicie czy jest sens montażu takiego sprzętu na Reflex Growler 50# - 60#, który już posiadam od dłuższego czasu :), czy to nie za słaby łuk jak do takiej zabawki?
Herr Otto Flick jeśli możesz to prześlij mi ten artykuł. Z wielką chęcią go przeczytam. Może odpowie mi na kilka nurtujących mnie pytań. Nie wiem czy to ma gwintowaną lufę :).
Adres: goszkimaro@wp.pl


Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2009, 07:26:45 pm »
Wysłałem artykuł.
Lufa gwintowana, test odbywał się na łuku 60#.
Przy łukach 70# może ocierać się o wartości FAC.

goszki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2009, 08:19:34 pm »
Zastanawiam się teraz tylko czy da się to zamontować do łuku Reflex Growler 50# - 60# gdyż montaż jak widzę jest na 2 śrubki a w refleksie jest tylko miejsce na jedna śrubę :/ ?

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2009, 02:30:45 pm »
cyt:"Głównie zainteresował mnie model na śrut 5,5 mm ........
Wydaje mi się że model na śrut powinien być celniejszy od tego na kulki.
"

Cześć ::)
Zdecydowanie śrut jest celniejszy nie ma to tamto, ale rewelacji nie spodziewaj się. Nikt jeszcze chyba nie napisał o podstawowej przeszkodzie celnego strzelania jaką jest potężny wstrząs zestawu zanim pocisk opuści lufę. Nie ma nawet co porównywać leciutkiego śrutu we wstrząśniętej lufie do cięzkiej strzały nie dotykającej praktycznie do łuku.

Za podobne pieniążki można kupić już całkiem niezły karabin (wiatrówkę sprężynową), która z lunetką na dystansie 50m będzie w stanie uzyskać skupienie poniżej 4cm. 8) To taki tylko mały kubełek zimnej wody jeśli chodzi o sensowność zakupu pod kontem celności i decyzję zakupu opartą na tym. ;D To zły powód zakupu, może spotkać zawód.

Niepodważalną jednak jest atrakcyjność urządzenia dla rekreacji ze względu na technikę oddania strzału i przyjemność z tym związaną :) To jest dobry powód do zakupu. :)

Osobiście chciałbym to mieć, tyle że paintballową ...

goszki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2009, 07:45:32 pm »
No ja jeszcze poczekam aż troszeczkę sprzęt się rozsławi :) i zobaczę czy zdobywa uznanie użytkowników jeśli tak to pewnie się na niego zdecyduję :) .
I oczywiście będzie to zakup wyłącznie do rekreacji i zabawy :) fajnie jest pewnie rozwalić kilka butelek z łuku :) .
No i oczywiście nie jestem pewny czy da się to zamontować do mojego Reflexa jeśli nie to pewnie z zakupu nici bo nie zamierzam z tego powodu kupować łuku :) .

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: AIROW Czy ktoś strzelał ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2009, 08:44:37 pm »
Da się zamontować.
A co z rozsławieniem to jeżeli popyt na ten zestaw jest taki jak u nas to obawiam się że możesz się tego nie doczekać  ;D