Autor Wątek: Bloczek do 5k  (Przeczytany 25751 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 09, 2020, 11:15:35 pm »
PSE są delikatne. Mam supre i jest super, ale tam wszystko takie delikatne , wycienione bloczki, miękkie gwinty. Hoyt czy Mathews się jednak dużo różni. Innych łuków nie miałem to się nie wypowiadam.
Legolas mógłby cos o Prime napisać oczywiście na plus , bo ta ilość udziwnień sprawia , że ja bym tego sprzętu nie zakupił i nie chodzi mi o ilość sznurków.
Ogólnie dużo pisania , mało działania.
Ciekawe czy chcesz popisać czy postrzelać. ;)
Pozdrawiam
Użytkuję Prime'a już parę miesięcy i uważam, że jest lepszy od Mathewsa. Może nie pod względem wykonania, bo jeden i drugi to najwyższa półka, ale po prostu lepiej mi się z niego strzela i mam lepsze wyniki. Ta duża ilość udziwnień powoduje, że nie mam np cam leana, albo mogę sobie "w locie" bez prasy zmieniać let off i długość naciągu. Na początku myślałem, że Prime, ma słabe śruby, ale to po prostu ja słabej jakości kluczy używałem i gniazda w dwóch śrubach poukręcałem.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 10, 2020, 12:06:18 am »
Jak to mówią, każda liszka swój ogon chwali xD IMO prawda jest taka że topowe tarczówki czołowych firm są dość porównywalne możliwościami i dobry strzelec uzyska z nich porównywalne wyniki (pomijając ewentualna kwestię przyzwyczajeń i preferencji) Przypomnę znów że rekord świata wciąż dzierży bloczek który ma sznurki tylko dwa ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2020, 12:14:44 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 10, 2020, 12:37:52 am »
Grzechu
Uważasz, że Mathews jest lepszy od Hoyta?
Czy lepszy to nie wiem, ale Mathews zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu :), przede wszystkim praca łuku, spokojna żadnych drgań, Hoyt jest bardzo dobrym łukiem, tylko bardziej dynamiczny i głośniejszy, zależy co kto lubi.
Np Mathews TRX 38 ma identyczne bloczki tylko przeciwstawne, te same kable, prostota w wykonaniu i regulacji, prosty i szybki serwis, który można wykonać samemu to wielka zaleta  :)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 10, 2020, 11:06:26 am »
@Sipap, dokładnie tak to sobie na początek wykombinowałem...
Kolego jako że napisałeś że potrzebujesz łuku o długości naciągu co najmniej 30,5", zamiast o Suprze Focus 37" , pomysł o nowszym modelu Supra Focus XL LD . Bardzo chwalona i wybierana przez wszystkich ze stajni PSE o dużej długości naciągu. W tym między innymi przez znakomitego Dave'a Cousins'a, który po przejściu na ten sprzęt wygrał pierwsze od dłuższego czasu zawody pucharu świata. Zresztą ten luk zbiera mnóstwo świetnych opinii.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 10, 2020, 03:23:40 pm »
Przypomnę znów że rekord świata wciąż dzierży bloczek który ma sznurki tylko dwa ;)
Mógłbyś Jaqco coś więcej o tym napisać? Ewentualnie podać namiary na ten temat?
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 10, 2020, 03:33:37 pm »
Braden Gellenthien 718/720pkt (70x"10" 2x"9") na 50m strzelone w 2016 roku starym Mathewsem Apex 7, konstrukcja bodajże z 2006 roku ;) Taki łuk w używce można obecnie wyhaczyć czasem grubo poniżej 2000zł. Problem że cam jest pod konkretną długość naciągu.

https://worldarchery.org/news/142026/gellenthien-sets-new-qualifying-world-best-718
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2020, 03:43:03 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 10, 2020, 04:04:06 pm »
Dzięki Jaco. Niesamowite. Rekord świata strzelony z łuku z 2006 roku i nie pobity do dzisiaj. Czy od tego czasu ktoś zbliżył się do tego wyniku?
Czyli teoretycznie, to ten Mathews Apex 7, to ciągle najlepszy łuk na świecie.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 10, 2020, 04:10:14 pm »
Tak bym tego nie rozpatrywał bo ten wynik to zbieg kilku czynników, czyli dobry łuk, a przede wszystkim wyśmienity łucznik z doskonałą formą tego dnia. I jeszcze bezwietrzna pogoda ;) Nie ma czegoś takiego jak najlepszy łuk na świecie. To pokazuje jedynie (albo aż) że absolutnie topowe wyniki są zdolne też strzelać starsze konstrukcje bez 7 sznurków i nie trzeba wywalać 10000zł żeby mieć zestaw tarczowy zdolny strzelać takie rzeczy. Ale oczywiście za 2000zł takiego zestawu też nie sklecimy. Ale za 3500zł na używkach jak najbardziej tak. I ja tak właśnie kompletowałem swój. Z nowych rzeczy w obecnym zestawie mam tylko spust a i tak kupiony na przecenie ;) Reszta to (tylko xD) głowa i technika.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2020, 04:44:10 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 10, 2020, 06:37:31 pm »
Osobiście nie jestem miłośnikiem przeżytków i staroci, nieważne czy to były kiedyś super łuki, samochody, komputery czy inne rzeczy, po prostu świat idzie do przodu i technologia też. Nowe rzeczy wypierają stare, tak jest ze wszystkim i nie ma się tu czym podniecać, a rekordy były i pewnie jeszcze będą ;)
Nie chcę tu robić porównań łuków starych konstrukcji takich jakim był Apex 7 a obecne TRX-y bo tu nie ma co porównywać, te obecne łuki to już są naprawdę fajne zabawki ;)


Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 10, 2020, 06:39:38 pm »
Wiedziałem kto i w jaki deseń zaraz napisze xD Tu nie chodzi o to żeby być na siłę miłośnikiem jak to pogardliwie nazywasz staroci tylko o to że te starocie strzelają tak samo celnie jak te nowe zabawki. Co ci zresztą nieraz udowodniłem ;) Przez takie gadanie połowa ludzi tu myśli że do łucznictwa tarczowego nie ma co podchodzić bez 10k w kieszeni, ja tylko pokazuję że starszymi konstrukcjami tez można robić dobre wyniki i jak ktoś się nie boi używek to i 3-4k może wystarczyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2020, 06:48:50 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 10, 2020, 06:55:55 pm »
Wiedziałem kto i w jaki deseń zaraz napisze xD Tu nie chodzi o to żeby być na siłę miłośnikiem jak to pogardliwie nazywasz staroci tylko o to że te starocie strzelają tak samo celnie jak te nowe zabawki. Co ci zresztą nieraz udowodniłem ;)
Oczywiście że za wynik odpowiada operator  :) Nie chodziło mi o żadne pogardzenie, tylko tak jak napisałem technologicznie cały świat idzie w przód i tego nie zatrzymamy, nie da się ukryć że obecne łuki są dużo lepsze i wykazują się większą kulturą pracy o czym chyba dobrze wiesz, przekaz miał być do tych, którzy o tym nie wiedzą ;) Ktoś myśli że jak kupi stary model łuku za pół ceny to ma taniej, oczywiście że tak, ale zawsze jest coś za coś  :o
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2020, 07:02:28 pm wysłana przez Grzechu A3D »
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 10, 2020, 11:15:39 pm »

......., nie da się ukryć że obecne łuki są dużo lepsze i wykazują się większą kulturą pracy .....
[/quote]
Nie sądzę byś miał rację .
Twój TRX też jest obarczony problemami. Raz - masz problem z cam lean i trzeba podkładki dokładać. Ja w Apex 7 skręcę sznurek i mam po temacie. No i te zabezpieczenia na sznurkach przy camach też nie dodają uroku , a muszą je chronić.
I jeszcze napisz dlaczego są niby lepsze bo już o kulturze pracy to nie wiem co wymyślisz.  ;) ;) ;)
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 10, 2020, 11:33:08 pm »
Ja to widzę problem gdzie indziej, większość Apexów i Conquestów 4 jest zjechanych bardziej niż koń po westernie. Te konstrukcje mają i po 8 lat+, nawalone dziesiątki tysięcy strzałów. Łożyska, tuleje, ramiona, łożyska od odciągu...to jak wszystko, co mechaniczne nie jest wieczne.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 10, 2020, 11:55:28 pm »
To jednak całkiem trwałe łuki, mój C4 ma 13(!) lat jestem cholera wie którym właścicielem (co najmniej 3) wystrzelałem z niego może 120 tys strzał i mechanicznie jest w 100% sprawny. Serwisowo oprócz sznurków i wymiany ślizgaczy nigdy nic nie robiłem (tuleje to tam chyba są dożywotnie, zwyczajnie zero zużycia)  Ale wiadomo jak ktoś nie dba to wszystko można zajechać. Jednak samym strzelaniem ciężko to zrobić.

Grzegorz owszem nowe łuki mają często lepszą kulturę pracy (choć o kulturze pracy takiego Podium X to można trochę polemizować bo jak ktoś z niego strzelał obok mnie to co chwila myślałem że suchacze lecą xD) tylko pytanie czy charakterystyczne lekkie kopnięcie jakie dają te łuki ze względu na geometrię ramion to jest od razu wadą? Dużo łuczników wręcz to chwali jako swoisty feedback. Przyznam że jak strzelam z tych nowych konstrukcji gdzie jedyną informacją zwrotną jaka daje łuk jest tylko ciche cyknięcie to mi tego brakuje. Może kwestia przyzwyczajenia. Nie twierdzę nigdzie że stare Mathewsy są lepsze od nowych tylko chciałem pokazać że jest alternatywa dla ludzi którzy nie chcą czy nie mogą tyle wydawać na nowe tarczówki. Bo IMO lepiej kupić topową starszą używkę niż nowego myśliwskiego budżetowca czy nawet średniaka i łupać nim do tarczy (tak jestem świadom że można się wbić na używkę-minę, coś za coś) Bo jak ktoś jedzie teraz na Stingerze a chciałby tarczówkę a ma 2-3 koła do wydania to nie ma innej alternatywy... A na forum nawet się bujały Podiumy X za 1300zł czy Apex 8 za 800zł (1/5 ceny nówek!) I wcale nie będą robić gorszych wyników. Problem żeby tylko ustrzelić co sie chce trzeba często cierpliwości...

Łuk tarczowy to nie żaden kosmos, ma być do bólu powtarzalny, duży, stabilny, wybaczalny, trwały i ma nie kopac jak koń. I to wystarczy do celnego strzelania, osiągi typu prędkość są tu mało ważne. I obawiam sie że nowej Ameryki w tej dziedzinie raczej już żaden producent nie odkryje bo widać od kilku lat że sie kręcą wokół własnego ogona byle coś pokazać nowego na nowy rok. Naprawdę mnie ciekawi jak ta branża będzie wyglądać za 10 lat i jak będa kombinować przez ten czas. No i kiedy sie pojawi model który będzie miał 10 sznurków  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2020, 12:49:06 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 11, 2020, 01:28:45 am »
To jednak całkiem trwałe łuki, mój C4 ma 13(!) lat jestem cholera wie którym właścicielem (co najmniej 3) wystrzelałem z niego może 120 tys strzał i mechanicznie jest w 100% sprawny. Serwisowo oprócz sznurków i wymiany ślizgaczy nigdy nic nie robiłem (tuleje to tam chyba są dożywotnie, zwyczajnie zero zużycia)  Ale wiadomo jak ktoś nie dba to wszystko można zajechać. Jednak samym strzelaniem ciężko to zrobić.

Grzegorz owszem nowe łuki mają często lepszą kulturę pracy (choć o kulturze pracy takiego Podium X to można trochę polemizować bo jak ktoś z niego strzelał obok mnie to co chwila myślałem że suchacze lecą xD) tylko pytanie czy charakterystyczne lekkie kopnięcie jakie dają te łuki ze względu na geometrię ramion to jest od razu wadą? Dużo łuczników wręcz to chwali jako swoisty feedback. Przyznam że jak strzelam z tych nowych konstrukcji gdzie jedyną informacją zwrotną jaka daje łuk jest tylko ciche cyknięcie to mi tego brakuje. Może kwestia przyzwyczajenia. Nie twierdzę nigdzie że stare Mathewsy są lepsze od nowych tylko chciałem pokazać że jest alternatywa dla ludzi którzy nie chcą czy nie mogą tyle wydawać na nowe tarczówki. Bo IMO lepiej kupić topową starszą używkę niż nowego myśliwskiego budżetowca czy nawet średniaka i łupać nim do tarczy (tak jestem świadom że można się wbić na używkę-minę, coś za coś) Bo jak ktoś jedzie teraz na Stingerze a chciałby tarczówkę a ma 2-3 koła do wydania to nie ma innej alternatywy... A na forum nawet się bujały Podiumy X za 1300zł czy Apex 8 za 800zł (1/5 ceny nówek!) I wcale nie będą robić gorszych wyników. Problem żeby tylko ustrzelić co sie chce trzeba często cierpliwości...

Łuk tarczowy to nie żaden kosmos, ma być do bólu powtarzalny, duży, stabilny, wybaczalny, trwały i ma nie kopac jak koń. I to wystarczy do celnego strzelania, osiągi typu prędkość są tu mało ważne. I obawiam sie że nowej Ameryki w tej dziedzinie raczej już żaden producent nie odkryje bo widać od kilku lat że sie kręcą wokół własnego ogona byle coś pokazać nowego na nowy rok. Naprawdę mnie ciekawi jak ta branża będzie wyglądać za 10 lat i jak będa kombinować przez ten czas. No i kiedy sie pojawi model który będzie miał 10 sznurków  :)

Podium jest bardzo głośny, a zwłaszcza na spiralach i faktycznie kopie jak koń ;) dlatego ta kultura pracy jest kiepska.

A co do tych 120 tysi strzał to przyznaj że troszkę przesadziłeś  ;D  To w takim razie ja bym musiał mieć wystrzelane z dziesięć razy tyle  ;)   

Tomo, jak by był cam lean to się łuk wkłada do prasy zmienia tulejki między sobą i po sprawie, pare minut i gotowe :) natomiast z kablami jest tak że co jakiś czas trzeba to kontrolować i korygować, bo kable poprzez strzelanie pracują, a o kulturze pracy łuków porozmawiaj z Jaco on łuki serwisuje i on Ci wszystko wytłumaczy ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75