Autor Wątek: Co potrzebujemy do strzelania nocą.  (Przeczytany 2314 razy)

Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Co potrzebujemy do strzelania nocą.
« dnia: Lipiec 18, 2016, 09:52:38 pm »
Wyszedłem aby sprawdzić nowego D-Loop'a, ale było już po 22.00 więc mrok.

Rozświetliłem tarczę, tak że w całym tym mroku świeciła mocniej niż za dnia, uruchomiłem diodę która światłowodami rozświetliła piny...

Składam się do strzału ale! nie widzę peepa! nie mam pewności czy patrzę przez niego, oddałem 3 strzały, 30m dalej tarcza je złapała.


Jak strzelać nocą ? Miejsce z którego strzelamy musi być oświetlone? A może peep fluorescencyjny ? Czy macie jakieś doświadczenie i rozwiązania?
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Co potrzebujemy do strzelania nocą.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2016, 06:25:28 am »
Żeby w coś trafić musisz widzieć cel i pin. Przecież celując w dzień tez nie widzisz peepa celując tylko patrzysz przez niego.  Wbrew pozorom jak za mocno podswietlisz nawet sam pin to może cię oślepiać przy celowaniu. Trudny temat.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Co potrzebujemy do strzelania nocą.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:06:41 am »
Glow peep. Naświetlasz latarką przed strzelaniem.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Co potrzebujemy do strzelania nocą.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:32:46 am »
Żeby w coś trafić musisz widzieć cel i pin. Przecież celując w dzień tez nie widzisz peepa celując tylko patrzysz przez niego.  Wbrew pozorom jak za mocno podswietlisz nawet sam pin to może cię oślepiać przy celowaniu. Trudny temat.

Tak jak napisałem powyżej, piny świeciły, tarcza świeciła, więc widziałem wszystko poza peep'em.
Strzelając za dnia, widzę obręcz peepa, zamazany, ale jestem pewny że patrzę przez niego.

Glow peep. Naświetlasz latarką przed strzelaniem.

Czyli peep fluorescencyjny. Przy najbliższym uzupełnianiu zaopatrzenia, będę musiał go dorzucic do koszyka.
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Co potrzebujemy do strzelania nocą.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:48:54 am »
To, co mogę doradzić, jak będziesz kupował glow peep to kup w innym kolorze (są trzy - różowy, zielony i pomarańczowy) niż masz obwódkę wokoło obudowy z pinami.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Co potrzebujemy do strzelania nocą.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2016, 01:07:22 pm »
Jeżeli wyjdziemy z zasady wałkowanej setki razy ze po naciągnięciu sie z zamkniętymi oczami po ich otwarciu powinien być celownik idealnie wpasowany w peep nie widzę potrzeby jego oglądania. Ale jeżeli to komuś pomaga to czemu nie.

W ciemności gdzie źrenice są zwężone najlepiej jakby obiektem emitującym najwiecej światła był cel. Bałbym sie ze w ciemności peep by go "przykrywał".

Ale skoro macie to sprawdzone to czemu nie.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Co potrzebujemy do strzelania nocą.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2016, 01:28:12 pm »
Strzelałem po zmroku i nie był mi potrzebny glow peep. Dobrze podświetlona mocno tarcza, piny jasne ale nie za bardzo i dobrze ustawiony peep w zupełności wystarczają :) nawet na większych odległościach. A najlepiej jak na tarczy centrum jest bardziej oświetlone od reszty, w tedy już mamy wypas ^^ tylko bardziej od glow peep'a pomocne byłyby glow nocki, w tedy łatwiej określić trafienie i ew znaleźć strzałę, i efekt genialny jak strzałka leci :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Co potrzebujemy do strzelania nocą.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2016, 07:05:01 pm »
Panowie,

chyba macie tak wspaniale wytrenowane składanie do strzału że z zamkniętymi oczyma po złożeniu macie peepa przed źrenicą.
Ja niestety wczoraj nie byłem pewny czy patrzę przez peepa, choć po oddaniu strzałów okazało się że tak. Ale był dyskomfort psychiczny.

Myślę że jak peep będzie świecił, to strzał nie będę musiał szukać, choć efekt strzał smugowych musi być fajny.
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Co potrzebujemy do strzelania nocą.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2016, 07:17:09 pm »
Nie no....nie zawsze jest tak dobrze...żeby było super dobrze.

Najlepiej jak pisał Gibber zabuduj sobie glow peepa i zdaj relację czy jest lepiej. Do tego jest właśnie forum.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.