Łucznictwo klasyczne > Tematy związane z techniką strzelania

ATAK PANIKI

(1/4) > >>

Goall89:
Panowie,
za tydzien moje pierwsze zawody, wlasnie sobie to uswiadomilem i dostalem ataku paniki.
Ataku paniki, a nawet nie stanalem jeszcze na lini!

Jak radzicie sobie z trema i stresem w obliczu zawodow?
Czy zdazylo wam sie cos takiego?
Boje sie ze jak stane na linii to zapomne jak sie strzela...

zestresowany G:(

Jaco:
Hyhyhyhyhy ;) Stres startowy to normalna sprawa i niejednego miszcza podwórka już poskładał. Nie napalaj się na żaden wynik, jedź tam z luźnym nastawieniem i jakoś to będzie. W końcu co się stanie jak strzelisz słabo? Nic. Z czasem stres trochę puszcza ale trzeba naprawdę dużo zawodów strzelać, no i to też zależy od psychiki jaką ktoś ma. Jedni sobie z tym radzą od początku lepiej inni gorzej.

PS zawody tarczowe czy polowe?

Goall89:
Straszna sprawa, a myslalem ze po wystepowaniu w teatrze nie powinno mnie to spotkac...

Staram sie nie napalac na zaden wynik, ale wiesz jak to jest jak z tylu glowy i tak jest pragnienie, zeby byc najlepszym.
Zalozylem sobie bycie mniej wiecej posrodku stawki i mam nadzieje ze to osiagalne dla lucznika z 7mio miesiecznym stazem.

zawody tarczowe, indoor

chojnas44:
Metody na stres nie ma, każdy stresuje się inaczej, są osoby którym to pomaga spiąć się i strzelać w rytmie i technicznie, innych po prostu rozwala. Najlepszą metodą jak dla mnie jest robić swoje, strzelać tak jak się potrafi, nie przejmować się tym co wpada tylko strzelać. Swego czasu bardzo pomagało mi kilka przysiadów przed samym strzelaniem.
@Goall89 sądząc po terminie "za tydzień" to jedziesz do Radomia czy Bydgoszczy? :D

Munin:
W UK też są zawody :)

Źle że chcesz być pośrodku stawki, skoro są najlepsi muszą też być ci zajmujący ostatnie pozycje.
Jedź z nastawieniem poznania zasad w praktyce, poznania stada pozytywnie zakręconych ludzi i dobrej zabawy reszta wyjdzie sama. Przed strzelaniem rozgrzewka jak to przed treningiem, zrób coś co znasz dobrze i z czym się dobrze czujesz, coś co pozwoli odzyskać pewność siebie i odzyskać spokój ducha i nie zapomnij oddychać ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej