Autor Wątek: wiki dla bloczków  (Przeczytany 20336 razy)

Hungry

  • Gość
wiki dla bloczków
« dnia: Marzec 18, 2009, 09:32:09 am »
ponieważ co chwila pojawiają sie nowe posty na które odpowiedzią jest "ale to przecierz było omawiane wielokrotnie, przeczytaj strasze posty ...", oznacza to, że standardowe mechanizmy wyszukiwania sa niewystarczające, albo nowi forowicze leniwi (tu sie nie dziwię, bo postów juz jest bez liku  ;) ) albo trudno sie przebić przez towarzyszącą rzeczywistej wiedzy paplaninę ....

a może by tak stworzyć bazę widzy o bloczkach, na kształt wikipedii?  :o
To by mogło rozwiazać sprawę i podnieść znacząco poziom wiedzy o bloczkach w "społeczeństwie" :)

Czy to dobry pomysł?
co na to Twórcy naszego wspaniałego forum?

adamc1

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2009, 09:41:19 am »
Na stronie 3darchery.pl jest taka możliwość tzn każdy zarejestrowany i nie tylko może napisać artykuł i go przesłać stworzenie stosownego działu nie stanowi problemu.
Pozdrawiam Adam

Hungry

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2009, 10:11:28 am »
artykuły sa ok, ale wikipedia rządzi się trochę innymi zasadami ...

adamc1

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2009, 12:14:23 pm »
Wiem tyle że ja oferuje to co mogę a nie to co bym chciał .

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2009, 01:37:18 pm »
ale wikipedia rządzi się trochę innymi zasadami ...

Jeden z moich wykladowcow kiedys powiedzial ze wikipedia to encyklopedia pisana przez idiotow dla idiotow...
 ;)

kissielec

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2009, 01:50:27 pm »
Trochę niedobrze, że niektórzy forumowicze z marszu, bez zastanowienia rozpoczynają wątek na temat który ich aktualnie nurtuje zamiast dopisać się do wątku który już na ten sam temat istnieje. To lenistwo skutkuje bałaganem tematycznym i faktycznie trudno tu znaleźć cokolwiek bez przejrzenia forum od deski do deski.
Ale bez zaangażowania się moderatora-policjanta ;) jest to rzecz moim zdaniem nie do opanowania.

A co do "encyklopedii wiedzy o bloczkach" - to forum z założenia jest paplaniną i zbiorem niepotwierdzonych spostrzeżeń i luźnych opinii - i OK - taki jest charakter każdego forum.
Ale gdzie indziej - z checią bym do takiej internetowej encyklopedii zaglądał.

Przykładowo dobrze znana forumowiczom amerykańska strona HF, ma całkiem zgrabnie opracowany poradnik, w przystępny sposób, tematycznie, wyjaśniający większość podstawowych zagadnień teoretycznych i sprzętowych w zakresie łuków bloczkowych. Jest co prawda ukierunkowana na sprzęt myśliwski, ale gdyby chociaż coś takiego było gdzieś w necie po polsku, żaden nowicjusz prawdopodobnie nie musiałby prosić o pomoc w doborze pierwszego łuku  :)

Uważam natomiast, że cenne byłoby przetłumaczenie i zamieszczenie w sieci kilku zagranicznych, fachowych opracowań (jak choćby przewodnik tuningowy Eastona,...który mamy już po polsku), bo śladowa polska literatura na temat łucznictwa, a tym bardziej bloczkowego, pozostawia delikatnie mówiąc niedosyt.
 
Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2009, 12:04:45 pm wysłana przez kissielec »

adamc1

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2009, 10:10:54 am »
Soft typu http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki jest bezpłatny tylko trzeba mieć kogoś kto go zainstaluje skonfiguruje będzie administrował a na dodatek trzeba dysponować miejscem na serwerze które zwykle też nie jest za darmo i tutaj ogromne podziękowania za możliwość prowadzenia strony 3darchery.pl .
Pozdrawiam Adam

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2009, 10:16:29 am »
Adamie masz rację. Znając życie skończyłoby się to na tym że na początku kilka pojęć by się pojawiło a potem cisza.
Darku nie neguje w żaden sposób Twojego pomysłu ale ta społeczność w Polsce jest chyba jeszcze zbyt mała.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2009, 11:57:15 am wysłana przez Herr Otto Flick »

adamc1

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2009, 10:19:24 am »
Jest jeszcze taka maozliwość http://scratchpad.wikia.com/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna tylko trzeba kogoś kto będzie chciał się tym zając a to wymaga nieco pracy.

Hungry

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2009, 11:51:05 am »
no tak, porzebny jest administrator wiki :)

adamc1

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2009, 12:24:57 pm »
Z radosnego uśmiechu wynika że zajmiesz się tym.

astroleo

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2009, 01:21:47 pm »
 8)Jestem z Was chyba najszczęśliwszy bo moja aktualna praca polega na nudzeniu się i patrzeniu w monitory kamer, do tego mam w pracy internecik.
Na prośbę Adama mogę się tym zająć ale potrzebna będzie jeszcze pomoc co najmniej 2 osób. Nie jestem Alfą i Onegą i do takiego zadania potrzebne jest co najmniej 2-3 adminów, by uniknąć błędów. Zaproponujcie nazwę startową;
łucznictwo bloczkowe, łuki bloczkowe, a może coś innego? :P

adamc1

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2009, 01:33:08 pm »
Proponuję po prostu "Łucznictwo" lub "Archery" z  tego co wiem to msl72;adamc1;Hungry4sport pomogą .
Mam nadzieję że osób które się zaangażują w redakcję będzie wiele.
Pozdrawiam Adam

Hungry

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2009, 01:43:30 pm »
chętnie sie zaangarzuje w realizację łuczniczej (bloczkowej) wiki

astroleo

  • Gość
Odp: wiki dla bloczków
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 19, 2009, 04:43:52 pm »
 :D To mam propozycję mój angielski jest nieco lepszy niż mój chiński to znaczy potrafię się przywitać  :D  :D  :D dlatego prośba, panel administracyjny jest w tym dziwnym języku facetów w spódniczkach w kratkę. Nie chciałbym popełnić tam błędu w momencie zakładania tematu. Załóż wstępny projekt, może koledzy od razu podpowiedzą jakie pod-tematy powinny się w nim znaleźć. Ja bym proponował:
temat główny-łucznictwo bloczkowe
pod tematy:
łuk bloczkowy
osprzęt do łuku bloczkowego
strzały do łuku bloczkowego
zawody łucznicze dla łuków bloczkowych
 8) Oczywiście wszystko jest do dyskusji i przemyślenia
Potem już nad tym posiedzę i powstawiam na początek pierwsze teksty i zdjęcia. mój skayp: kieruzel58 a GG 9693858  :)