Autor Wątek: Łuk pod kątem turniejów, reonstrukcji historycznych.  (Przeczytany 1371 razy)

Germanic_Maximus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Łuk pod kątem turniejów, reonstrukcji historycznych.
« dnia: Wrzesień 28, 2017, 11:24:58 am »
Witam,
Proszę o opinię, który z tych łuków byłby tolerowany na turniejach łuczniczych - historycznych: Eagle Longbow 68; Samick Outlander; Łuk Krymsko-Tatarski 56; Łuk Wschodni 56;
Zamierzam kupić któryś z tych łuków (szczególnie zależy mi na opinii dla pierwszych dwóch) - pod kątem rekonstrukcji łucznika średniowiecza. Łuk będzie mi służył do strzelania rekreacyjnego ale również chciałbym pojawić się z nim na turnieju rycerskim. Dziękuję za szczere opinie i proszę nie pisać złośliwych komentarzy.
Dziękuję  :)

Munin

  • Gość
Odp: Łuk pod kątem turniejów, reonstrukcji historycznych.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2017, 11:53:07 am »
Musisz czytać regulaminy turniejów ale jak dla mnie to żaden z dwóch pierwszych, niby archeologia nie udowodniła nie istnienia półek w łukach ale te są zazwyczaj zwalczane na wszelakiego rodzaju pseudo-historycznych turniejach. Zabawne, ze człowiek wymyślił łuk i strzały a nie wymyślił lekkiego zacięcia na łuku żeby mu strzała łapy nie raniła. Rzuć okiem na Camelota or Łukasza Nawalnego, bez półek i innych ulepszaczy przejść powinien każdą pobieżną weryfikację sędziowską.

sajmon

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Łuk pod kątem turniejów, reonstrukcji historycznych.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2017, 02:11:15 pm »
Ja miałem samicka outlandera i bez problemu startowałem w historykach. Oczywiście mogą być turnieje gdzie z powodu małej półki nie zostaniesz dopuszczony bo takie turnieje też są, jak to kolega powyżej napisał wszystko zależy od regulaminu.
Jeżeli chcesz być w pełni zgodny a chcesz mieć dłuższy łuk laminowany weź albo longbow płaski z refleksem od Bisoka albo camelot od Łukasza Nawalnego.
Łuk 1: Rozbow Czapla 42#
Łuk 2: Rozbow Turek 40#
Łuk 3: Mathews Apex 7 60#
Spust: T.r.u. Ball st-4
Celownik: Shibuya Ultima CPX + CBE Scope 1.5/8"
Podstawka: Trophy Ridge Micro Tack Driver
Stabiki: Cartel Balkan 30"/12"

Munin

  • Gość
Odp: Łuk pod kątem turniejów, reonstrukcji historycznych.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:21:19 pm »
Ja bym się jednak doczepił z czysto złośliwego powodu. Co to za odtwórca co to łuk ma jako dekorację a nie integralną część wyposażenia. Pogadaj z Andrzejem Kluską czy Kamilem Bacą w temacie łuku z okresu jaki chcesz odtwarzać. Myślę że bez problemu zrobią kopię czegoś użytecznego zalaminowanego dla wygody w szkło bezbarwne. Sprawa do dogadania.