Autor Wątek: Pierwszy bloczek  (Przeczytany 11979 razy)

Dziki91

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2021, 01:28:27 pm »
Witam wszystkich, mam takie pytanko, co myślicie o łuku Bear Legit? Strzelał ktoś z niego? Wybrałem go jako swój pierwszy łuk ponieważ ma duży zakres regulacji, jest w miarę nie drogi, no i w Centrum Łuczniczym mi go polecili, powiedzieli też że na chwilę obecną to jedyne co mają w wersji leworęcznej, biorę leworęczny nie ze względu na rękę dominującą, łapa zawsze się wyrobi, ale oczu miejscami nie zamienię

Nemo00

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 10, 2021, 04:50:47 pm »
Witam, piszę w tym wątku, możesz komuś to pomoże.
Dzisiaj pierwszy raz trzymałem w rękach łuk bloczkowy. Stinger max-mój pierwszy. Zanim zamówiłem, trzy dni przekopywałem się przez forum. Moja wersja to 70 lbs, odpuszczony na 45 lbs.
Dla mnie, kompletnego laika, prawie czterdziestolatka, nie nastręcza żadnych problemów oddanie 40-50 strzałów na "dzień dobry". Mam 182 cm wzrostu i ważę niecałe 80 kg.
Po dwóch godzinach z tym łukiem wiem, że spokojnie wystarczyłoby mi 55 lbs. Czy żałuję? Nie. Czy odradziłbym kupowanie 70tki? Chyba nie. Dla tych, którzy nie wiedzą czego chcą, pomocny może być opis mojego pierwszego pudła z tego łuku. Trzecia seria strzelania, 20 metrów do maty, która stała przed drzwiami z deski 32 mm, przypominam, że siła łuku to 45lbs. Strzała ze zwykłym grotem treningowym/tarczowym przebiła deskę i przeszła na jakieś 15 cm. I w ten sposób zubożałem o 1 strzałę, której nie dało się bezszkodowo wyjąć.
Więc 70 lbs raczej nigdy nie będę potrzebował, bo polować na nosorożce nie zamierzam.
Łuk zakupiłem w Dako, czyli www.sklepluczniczy.pl. czekałem 8 dni, co jak na okres grudniowy jest nieźle, z tego co się zdążyłem zorientować. Pan Dawid gdzie mógł, tam odpowiedział, na siłę mnie niczym nie uszczęśliwiał.
Mam nadzieję, że moja wiadomość przyda się komuś takiemu jak ja, czytającemu i szukającemu.
Chodzi mi przede wszystkim o dobór siły łuku, bo markę i sklep każdy wybierze sam.
Pozdrawiam
PSE Stinger Max 70 (45)
Truglo Storm
T.R.U Ball Bandit
Quad Ultra Rest Hunter
Początki uczą najwięcej

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 11, 2021, 09:07:54 am »
A jaki naciag masz ustawiony? I jakie strzaly ?

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 11, 2021, 11:21:54 am »
Strzała ze zwykłym grotem treningowym/tarczowym przebiła deskę i przeszła na jakieś 15 cm. I w ten sposób zubożałem o 1 strzałę, której nie dało się bezszkodowo wyjąć.
Wszystko zależy od tego na czym bardziej Ci zależy - na strzale czy desce. Jak na strzale, to wystarczy nawiercić wiertarką otwory dookoła strzały i ją wyjąć. Sam tak kilka razy robiłem na początku przygody z bloczkiem.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 11, 2021, 11:57:58 am »
To skuteczny sposob. Juz dawno mi sie nie trafilo pudlo ale kilka strzal uratowalem w ten sposob... Teraz jak place po 60 pln za szt to bardziej sie skupiam :) :) :)

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka


Nemo00

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 11, 2021, 02:07:39 pm »
Hej. Naciąg 45 lbs. Próbowałem przewiercania ale się pospieszyłem z wyjęciem strzały, teraz jestem już mądrzejszy o tę jedną strzałę. Zapewne nie ostatnią, którą pójdzie na straty/części zamienne. Strzały skylon savage 500.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2021, 02:54:29 pm wysłana przez Nemo00 »
PSE Stinger Max 70 (45)
Truglo Storm
T.R.U Ball Bandit
Quad Ultra Rest Hunter
Początki uczą najwięcej

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 11, 2021, 04:01:50 pm »
Spoko strzalki.... Sprobuj  skylon edge 6,2. Niewiele drozsze chyba 2-3 ziko a jest roznica. Jaka masz dlugosc naciagu? Ja tez zaczynalem od 45 :) warunki fizyczne mam podobne... Teraz swobodnie z 70# i 29" naciag. Z pomiaru wychodzi mi 30" ale komfortowe dla mnie jest 29"

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka


Nemo00

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 11, 2021, 06:20:41 pm »
Ogólnie zamawiałem Avalon classic, ale w sklepie zamieniono mi je na savage, oczywiście informując mnie o tym, wg pomiaru wychodzi 29,5 ale jak na razie niuansów pół calowych nie jestem jeszcze w stanie wyłapać. Na razie łuku nie podkręcam bo jeszcze jest syn, który ma takie parametry jak ja, ale jeszcze za dużo galarety zamiast żył pod skórą... Poza tym jak wrócę od stycznia do pracy to i tak będę miał okazję strzelać tylko tydzień w miesiącu. Kierowca, praca w systemie.
PSE Stinger Max 70 (45)
Truglo Storm
T.R.U Ball Bandit
Quad Ultra Rest Hunter
Początki uczą najwięcej

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 11, 2021, 07:25:27 pm »
Na razie łuku nie podkręcam bo jeszcze jest syn, który ma takie parametry jak ja, ale jeszcze za dużo galarety zamiast żył pod skórą...
Nemo00, jest taka zasada - jeden łuk, jeden strzelec. Kilka osób nie da rady sensownie strzelać z jednego łuku.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Nemo00

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 11, 2021, 07:55:06 pm »
Tak, wiem. Ale na dzień dobry nie kupię dwóch bloczków, bo... Byłby za duży krzyk w domu. Stinger jest w pułapie na start albo na poświęcenie. Za miesiąc dwa mogę mu kupić coś klasycznego żeby się z bloczkiem nie męczył. Jak stinger ucierpi to go naprawię albo kupię drugiego i nikt więcej go nie dotknie. Po prostu nie chciałem zaczynać od cobry, ... A syn był trochę pretekstem do zakupu łuku, kobiecie nie wytłumaczysz, że jeden strzelec, jeden łuk, ale za miesiąc, dwa będzie to już naturalne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2021, 08:04:34 pm wysłana przez Nemo00 »
PSE Stinger Max 70 (45)
Truglo Storm
T.R.U Ball Bandit
Quad Ultra Rest Hunter
Początki uczą najwięcej

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 11, 2021, 07:59:44 pm »
Spoko :) ja mam 3 :) :) :)

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka


Nemo00

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 11, 2021, 08:10:12 pm »
Ale na pewno nie kupione na raz. U mnie to jest tak, że jest nas czwórka, żona i córka są leworęczne ja z synem praworęczni. Jak znam życie to czekają mnie jeszcze dwa zakupy więc pewnie też skończy się na trzech sztukach :)
PSE Stinger Max 70 (45)
Truglo Storm
T.R.U Ball Bandit
Quad Ultra Rest Hunter
Początki uczą najwięcej

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 11, 2021, 08:21:33 pm »
Zona sie napalila.... Kupilem jej . Po 3 probach naciagniecia dala sobie spokoj :)  fakt kupilem w przeciagu roku 3 :)

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 12, 2021, 10:25:48 am »



Nemo00, jest taka zasada - jeden łuk, jeden strzelec. Kilka osób nie da rady sensownie strzelać z jednego łuku.
Jeśli faktycznie mają takie same wymiary i parametry to postrzelają, zwłaszcza rekreacyjnie.
A już z klasyka to bez problemu ;-)


Wysłane za pomocą Smyrfona

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 12, 2021, 10:27:59 am »
Ale na pewno nie kupione na raz. U mnie to jest tak, że jest nas czwórka, żona i córka są leworęczne ja z synem praworęczni. Jak znam życie to czekają mnie jeszcze dwa zakupy więc pewnie też skończy się na trzech sztukach :)
Kup wschodni, wtedy wystarczy jeden ;-) na prawo i lewo

Wysłane za pomocą Smyrfona

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.